Vexa Rossignol Odlo Swenor Marwe Ski Way SkiGo

Co z biegami narciarskimi jeśli nie będzie już śniegu?

sobota, 20 lutego 2016 w Stylem dowolnym
Pytanie w tytule jest prowokacyjne i może nieco na wyrost, jednak doświadczenia ostatnich kilku zim nie są zbyt budujące dla biegaczy narciarskich. Problem nie jest tylko nasz, lokalny i nie wynika z tego, że mamy słabą infrastrukturę, mało tras i armatek do naśnieżania. Problemy z przygotowaniem tras narciarskich mają kraje alpejskie i skandynawskie, a miejsca uznawane do tej pory za pewne, jeśli chodzi o snieg i warunki, już pewne nie są. Biegacze trenują, chcą biegać na nartach, chcą rywalizować w zawodach, ale trenować, nie mając pewności czy spadnie śnieg i czy zawody się odbędą, jest naprawdę trudno. Czy bieganie na nartach stanie się egzotyczną i rzadką dyscypliną? Czy kłopoty z pogodą mogą mieć wpływ na masowość i dostępność tego sportu?

Pomóż znaleźć 100 powodów dlaczego biegówki są lepsze od zjazdówek

środa, 10 września 2014 w Stylem dowolnym
Postanowiliśmy sprawdzić, czy znajdzie się aż 100 powodów, dla których biegówki są lepsze od zjazdówek. Wymieniamy argumenty poważne, ale też humorystyczne. Poznaj nasze propozycje i dopisz własne! A może znajdziemy wspólnie więcej niż 100 uzasadnień?

Jaśkowiec gra va banque

niedziela, 13 kwietnia 2014 w Stylem dowolnym
Czarodziejem nie jest i obiecać nic nie może. Ale wyzwanie podejmie. Będzie ciężko, pod górę, a choć ich drogi już się kiedyś skrzyżowały, cała zabawa zacznie się od początku.

Prima Aprilis - nie będzie armatek śnieżnych w Jakuszycach

środa, 02 kwietnia 2014 w Stylem dowolnym
Nasza informacja armatkach śnieżnych napędzanych siłą biegaczy, była żartem prima aprilisowym. Takie armatki niestety nie trafią do Jakuszyc.

Bieg Piastów 2014: Wiara czyni cuda

poniedziałek, 03 marca 2014 w Stylem dowolnym
Pochylam głowę i przepraszam za pesymizm. Do ostatniej chwili nie wierzyłem, że Bieg Piastów organizują cudotwórcy.

Wisła vs. Szklarska Poręba, czyli kto zrobił lepszą imprezę?

wtorek, 21 stycznia 2014 w Stylem dowolnym
Zarówno Wisła, jak i Szklarska Poręba po raz drugi w historii ugościły najlepszych narciarzy świata. W dwóch miejscach byłem, wszystko widziałem i nie powstrzymam się od małego porównania.

Cologna? Legkow? Nie znam, mieszkam w Polsce

czwartek, 26 grudnia 2013 w Stylem dowolnym
Większość z nas narty biegowe kojarzy wyłącznie z Justyną Kowalczyk. Nic dziwnego – polskie media na temat męskiej rywalizacji milczą. Szkoda, bo jest o wiele ciekawsza.

Jakie są korzyści, jeśli cud się ziści? O sensie organizacji Igrzysk

wtorek, 12 listopada 2013 w Stylem dowolnym
- Zakopane jest jedyną lokalizacją, którą zgłaszamy do rozgrywania biegów narciarskich - mówi posłanka i była snowboardzistka Jagna Marczułajtis. To bardzo ważne słowa, tylko co właściwie znaczą?

Dario Cologna Day, czyli jak promować dyscyplinę (felieton)

poniedziałek, 29 lipca 2013 w Stylem dowolnym
Po raz trzeci w szwajcarskim kurorcie Val Müstair zorganizowany został Dzień Dario Cologni. Ikona helweckiego sportu zaprosiła do siebie znanych rywali, a także przeprowadziła szereg zajęć dla najmłodszych. To wszystko ma zachęcić Szwajcarów do uprawiania narciarstwa. A jak promują sport nasi czempioni?

Mnogość pucharów, czyli problem polskiego kibica (felieton)

środa, 12 czerwca 2013 w Stylem dowolnym
Po świetnych wiadomościach, jakie napłynęły z kongresu FIS w Dubrowniku, emocje nieco opadają. Opadają i odsłaniają pewną bolączkę albo - ładniej ujmując - problem urodzaju. Kibic narciarstwa nie rozdwoi się, więc musi wybrać między biegami a skokami.
Strona 1 z 2

Społeczność na biegówkach

  • na tablicy

  • na forum

  • artykuły użytkowników

6 dni temu
1 tydzień temu
Redakcja dodał(a) zdjęcie dla wydarzenia 29. Bieg Jaćwingów CT
Gru 10
Redakcja dodał(a) zdjęcie dla wydarzenia 29. Bieg Jaćwingów - FT
Gru 10
Więcej
Więcej

lubią nas