Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Biegówkowy horoskop na 2019 rok

opublikowano: 06 stycznia 2019 autor: Wróżka Śnieżyna
Co Cię czeka w tym roku? Wróżka Śnieżyna spojrzała w gwiazdy i specjalnie dla czytelników naszego portalu przygotowała horoskop na najbliższe dwanaście miesięcy.

Baran (21.03 – 20.04)

Jeszcze w zeszłym roku zacząłeś nieśmiało marzyć o starcie w jakimś odległym biegu narciarskim, najlepiej na drugiej półkuli. Oczyma wyobraźni już widzisz setki lajków na Instagramie i Facebooku. Jowisz w tym roku sprzyja śmiałym przedsięwzięciom, dlatego jeśli już teraz zaczniesz planować wyjazd na Kangaroo Hoppet w Australii czy Merino Muster w Nowej Zelandii, są spore szanse na to, że Twoje marzenie się ziści. Gwiazdy zalecają jednak Baranom oszczędność w 2019 roku, dlatego zastanów się trzy razy, czy aby na pewno szósta para biegówek i rękawiczki pod kolor okularów są Ci teraz koniecznie potrzebne.

Byk (21.04 – 20.05)

2019 rok to czas przemian. Już na początku zaczniesz dostrzegać nowe możliwości. Mała rewolucja szykuje się zwłaszcza jeśli jesteś tuż po czterdziestce, choć spokojnie, nie będzie to kryzys wieku średniego. Poczujesz w sobie potrzebę zaistnienia i docenienia, dlatego niewykluczone, że zdecydujesz się na wyjazd na tygodniowy obóz z portalem nabiegowkach.pl. Z Twoim metodycznym podejściem doszlifujesz wreszcie swoją technikę biegania łyżwą. Ale uważaj: serce może Ci szybciej zabić na widok uroczej biegaczki lub sobowtóra Dario Cologni. Chwila zapomnienia przy wspólnym smarowaniu nart niekoniecznie musi się jednak przełożyć na dobre trzymanie na trasie.

Bliźnięta (21.05 – 21.06)

Bliźnięta czeka rok miłosnych wzlotów, które tym razem mają szansę zakończyć się przed ołtarzem. Gwiazdy radzą, byś wziął udział w Biegu Walentynkowym w Kościelisku. Single sparowane losowo przez organizatorów mają szansę na ciekawą biegówkową randkę, a zaręczone Bliźnięta będą mogły sprawdzić, jak wybranka/wybranek radzi sobie z adrenaliną. Przed Biegiem Piastów nie zdradzaj swojej taktyki i nie chwal się życiową formą – nieżyczliwe i zazdrosne osoby mogą podsunąć Ci wieczorem przed startem kapustę z grochem i figami. Choć to Twoje ulubione potrawy, taka mieszanka przed biegiem z pewnością nie wróży życiówki ani miejsca na podium w kategorii wiekowej.

Rak (22.06 – 22.07)

W tym roku układ planet pomoże Ci wytyczyć nowe drogi i ustalić priorytety. Cztery z pięciu zaćmień koncentrują się w Twoim znaku, wywołując przełomowe wydarzenia. Jednym z nich będzie kupno nart backcountry. Z tym zamiarem nosiłeś się już od dwóch sezonów, ale cały czas znajdywałeś wymówkę. W tym roku sprawę przesądzi wyprawa na Drapę w Beskidzie Wyspowym, gdzie od razu przetestujesz różne modele nart. Poczujesz, że właśnie takie wędrówki poza przygotowanymi trasami to dokładnie to, za czym w głębi duszy tęskniłeś na perfekcyjnie przygotowanych trasach. Jesienią nie bagatelizuj problemów ze zdrowiem. Zawczasu zaopatrz się w maseczkę antysmogową, by nie kończyć roku z zapaleniem oskrzeli.

Lew (23.07 – 23.08)

Znów poczujesz się młody, pełen energii i kreatywnych pomysłów. Dla Lwów urodzonych w połowie znaku przełomowym momentem będą odbywające się pod koniec lutego Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Klasycznym w Seefeld. Podczas oglądania transmisji zapragniesz mieć taką sylwetkę i kondycję jak startujący tam atleci, niekoniecznie z samej czołówki. Dlatego zaraz po zimie rozpoczniesz naukę jazdy na nartorolkach, a w lecie zaczniesz rozglądać się za trenerem, który przygotuje Ci odpowiedni plan treningowy. Nie obawiaj się potknięć, nawet jeśli spotkania z asfaltem będą bolały. W tym roku nie braknie chętnych, by troskliwie opatrzyć Ci rany.

Panna (24.08 – 22.09)

Gwiazdy radzą Pannom, by korzystały z nowych systemów oraz poszerzały zakres działania. Niewykluczone więc, że zdecydujesz się przerzucić z łuski na narty ze skinami. Przed zakupem koniecznie jednak najpierw je przetestuj, bo może okazać się będziesz potrzebować znacznie twardszego modelu niż wynika z Twojej wagi. Dzięki ochronie Jowisza w tym roku sprzyjają Ci przypadki i szczęśliwe zbiegi okoliczności. Całkiem możliwe, że w ostatniej chwili uda Ci się zdobyć pakiet startowy na koronny dystans na Biegu Piastów. To będzie dobry rok, więc nie zostawaj w tyle tylko dlatego, że boisz się, co inni o Tobie pomyślą.

Waga (23.09 – 23.10)

Wagi nie będą się w tym roku nudzić, choć nie wszystkie przeżycia mogą należeć do przyjemnych. Choć jesteś urodzonym dyplomatą i naprawdę trudno wyprowadzić się z równowagi, uwagi partnera, że mógłbyś wreszcie nauczyć się smarować klistrami, doprowadzą Cię do szewskiej pasji. Szybko jednak zaweźmiesz się w sobie i opanujesz tę trudną sztukę. Gwiazdy nie zdecydowały jeszcze, czy przyda się ona na tegorocznym Biegu Piastów. Wagi z trzeciej dekady będą w tym roku znacznie więcej czytały. Reportaże Swietłany Aleksijewicz sprawią, że ferie zapragniesz spędzić na biegówkach na Białorusi. Może nawet uda Ci się spotkać na trasie w Mińsku Aleksandra Łukaszenkę, który tak ciekawie pisze o Polsce.

Skorpion (24.10 – 22.11)

Choć kończyłeś poprzedni rok z poczuciem pewnego niedosytu, w 2019 roku układ planetarny obdarzy Cię niespożytą energią. Musisz być tylko gotowy, by spróbować czegoś zupełnie nowego. A że rok ten sprzyja podróżowaniu i będzie dla Ciebie nadzwyczaj korzystny finansowo, postanowisz zacząć zbierać pieczątki w paszporcie Worldloppet, by jako 31 Polak zdobyć tytuł Worldloppet Master. W połowie lutego przeżyjesz duże rozczarowanie na nieprzygotowanych trasach Centralnego Ośrodka Sportu, na które jechałeś przez pół Polski, by potrenować tam gdzie wyczynowcy. Sam sobie możesz być winien. Przecież czytałeś posty Justyny Kowalczyk, że tam na ogół nie da się biegać.

Strzelec (23.11 – 21.12)

Czeka Cię bardzo pomyślny rok. Wędrujący przez Twój znak Jowisz przyniesie radość w związku i sportowe sukcesy. Jeśli tylko uwierzysz we własne siły, bez większego problemu pokonasz nawet 60 km na maratonie narciarskim Ultrabiel. Dobrego humoru nie pozbawi Cię nawet kijek złamany na 28 km przed metą, zwłaszcza że staniesz się bohaterem wszystkich relacji z zawodów. Strzelce w stałych związkach odkryją w tym roku radość ze wspólnego spędzania czasu przy smarowaniu nart w zimnym garażu, co na nowo rozpali Wasze uczucie. Jeśli urodziłeś się w ostatnich dniach znaku, możesz mieć skłonności do obżarstwa. Na wiosnę dodatkowe kilogramy pomoże Ci jednak zrzucić apetyczna dietetyczka lub przystojny doktor.

Koziorożec (22.12 – 20.01)

Koziorożce czeka czas przemian i przyjrzenia się sobie. Denerwować Cię będzie codzienny pęd, a czarę goryczy przeleje weekend pod koniec stycznia. Twoja ulubiona trasa przez pierwszy kilometr będzie całkowicie rozdeptana przez pieszych, nieco dalej wyjedzie na nią horda skuterów, wreszcie trafisz na ślady odbywającej się niedawno zrywki drewna. Jakoby tego było mało, w drodze powrotnej utkniesz w korku. Zapragniesz uciec gdzieś od ludzi. Gwiazdy wskazują, że wewnętrzną harmonię najłatwiej odzyskasz w Beskidzie Niskim, a podczas narciarskich wędrówek możesz nawet spotkać rysia. W drugiej połowie roku trudne decyzje zaczną procentować, a trapiąca Cię od dawna kontuzja zniknie jak ręką odjął.

Wodnik (21.01 – 19.02)

Twój rok nabierze rozpędu po 21 stycznia. Coraz bardziej czujesz, że nie jesteś już tym samym Wodnikiem, który jeszcze dwa lata temu nie umiał zjechać pługiem z Samolotu. Jeśli jesteś z połowy znaku, w 2019 roku objawisz swoją przedsiębiorczość. Gwiazdy sprzyjają zwłaszcza interesom związanym z modą i pisaniem. Możliwe więc, że blog, na którym zaczniesz komentować wygląd startujących w pucharach świata biegaczek, przerodzi się w firmę projektującą ergonomiczne ozdoby do strojów biegówkowych. Choć początki będą trudne, pod koniec roku w zaprojektowanych przez Ciebie szelkach pobiegnie sam Maciej Staręga. Na niespodziewaną podróż w kwietniu koniecznie zabierz narty.

Ryby (20.02 – 20.03)

Gwiazdy Ci sprzyjają. Bądź skoncentrowany, zdeterminowany i wytrwały. Jeśli na wiosnę postanowisz nauczyć się biegać na nartorolkach terenowych pod okiem Kasi Witek, szybko złapiesz prawidłową technikę i każdy wolny weekend będziesz spędzać na leśnych ścieżkach i polnych dróżkach. Jeśli jesteś z drugiej dekady, uważaj w tym roku na kleszcze. W pracy szykuje się podwyżka, więc pozwól sobie na kupno nowych biegówek i butów z wyższej półki. Już na wymagającym podbiegu na trasie z Obidowej do schroniska na Turbaczu poczujesz kolosalną różnicę. Pamiętaj jednak, by w drodze powrotnej na zjeździe zaczekać na swoją drugą połówkę, bo ciche dni przez tydzień gwarantowane.

zaktualizowano niedziela, 06 stycznia 2019 09:06
Oceń artykuł
(1 głos)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • na tablicy

  • na forum

  • artykuły użytkowników

Więcej

lubią nas