Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Biegówkowy horoskop na 2020 rok

opublikowano: 02 stycznia 2020 autor: Redakcja
Co czeka Cię w 2020 roku na biegówkach? Wróżka Śnieżyna, tak jak przed rokiem spojrzała w gwiazdy i specjalnie dla czytelników naszego portalu przygotowała horoskop na najbliższe dwanaście miesięcy.

Baran (21.03 – 20.04)

Z pewnością nie będzie to spokojny rok dla Baranów. Już od pierwszego wyjścia na biegówki nie trafisz ze smarami. Nie będzie w tym Twojej winy, bo tak niestabilnych warunków pogodowych nie przewidywali nawet najstarsi górale. Czara goryczy przeleje się już w połowie stycznia, gdy wyjazd na biegówki popsuje Ci kolejna odwilż. Niewykluczone, że stanie się to impulsem do zmian i zdecydujesz się zrezygnować z palenia niedosuszonym drewnem w kominku albo powściągniesz chęć kupienia kolejnej pary butów na wyprzedaży. Zaćmienia sprzyjają w tym roku dalekim podróżom, a Jowisz, który zagości w Twoim znaku, otworzy przed Tobą nowe horyzonty.

Byk (21.04 – 20.05)

Będziesz mieć w tym roku niesamowitą intuicję, która zaprocentuje zwłaszcza w czasie Biegu Piastów. Choć w okolicach 16 km i 23 km mogą pojawić się zawirowania, wyjdziesz z nich obronną ręką. Intuicja będzie też Twoim drogowskazem, zwłaszcza że czekają Cię w tym roku duże zmiany. Nie zawsze będą one łatwe, zwłaszcza dla Byków z pierwszej dekady, układ planet sprzyja jednak odważnym posunięciom. Niewykluczone, że zdecydujesz się rzucić etat, by mieć wreszcie czas na biegówkowe wyjazdy. Choć finansowo początki mogą być trudne, już w listopadzie okaże się, że był to strzał w dziesiątkę.

Bliźnięta (21.05 – 21.06)

Zdrowie da się Ci we znaki, zwłaszcza jeśli w 2019 roku białko i węglowodany najchętniej uzupełniałeś w fast foodach, a regularne treningi zastąpiłeś oglądaniem seriali. Na szczęście Mars obdarzy Cię wytrwałością i wolą walki. Dbanie o siebie zaczniesz do wyjazdu na biegówki do Czech. Choć drugiego dnia obetrą Cię za małe buty z wypożyczalni, złapiesz bakcyla i – by nie stracić motywacji – od razu zapiszesz się na koronny dystans w Jizerskiej 50 w przyszłym roku. Samotne Bliźnięta mają w tym roku szanse spotkać swoją drugą połówkę. Wasza znajomość zacznie się od drobnego gestu, np. pożyczenia plastra na obtartą stopę.

Rak (22.06 – 22.07)

Dla Raków, zwłaszcza tych w czwartej dekadzie życia, impulsem do zmian może stać się książka Andrzeja Guzińskiego „20 kroków po śniegu". Jeśli masz na koncie bezpieczną poduszkę finansową, od razu zaczniesz planować wyjazd na dwa biegi z cyklu Worldloppet. Nie przejmuj się jednak, jeśli na razie Cię na to nie stać. Jowisz w Twoim znaku przyniesie szanse na awans albo niespodziewany zastrzyk gotówki. Raki z początku lipca mogą też stwierdzić, że po przeprowadzce do dużego miasta, gdzie mogą korzystać z carsharingu, nie potrzebują już auta, a kwoty zaoszczędzone na paliwie, ubezpieczeniu i parkowaniu spokojnie wystarczą na bilet do Australii na Kangaroo Hoppet.

Lew (23.07 – 23.08)

Wytrwale kontynuuj to, co rozpocząłeś w 2019 roku, a spokojnie dopłyniesz do wyznaczonego celu. Jeśli tylko nie złapiesz przeziębienia tuż przed startem, masz szanse na życiówkę w Biegu Piastów lub Tartu Maratonie, a nawet awans do pierwszej trzydziestki w swojej kategorii wiekowej. Możesz jednak w tym roku odczuć skutki gorszej koniunktury na świecie, dlatego nie szalej z kupowaniem biegówkowego sprzętu. Może się okazać, że tak naprawdę model nart droższy o 500 zł nie różni się niczym prócz marketingowej nazwy. Inwestuj za to czas w relacje, tym bardziej że Twój urok osobisty zjedna Ci wielu przyjaciół.

Panna (24.08 – 22.09)

Panny czeka dobry rok. Nie braknie jednak niespodziewanych zwrotów akcji, których poukładane Panny tak nie lubią. Może się okazać, że w lutym przyjdzie Ci zrezygnować z zaplanowanego wyjazdu albo partner nagle stanie okoniem i powie, że nie będzie Ci już więcej smarował nart klistrami. To od Ciebie zależy, czy uznasz to za powód do cichych dni, czy dostrzeżesz w tym nowe możliwości. Panny z trzeciej dekady mogą w tym roku powiększyć rodzinę. Warto zawczasu rozejrzeć się więc za odpowiednim modelem dziecięcej przyczepki na biegówki, zwłaszcza że Merkury szykuje dla Ciebie w tym roku kilka wyjątkowo intratnych okazji.

Waga (23.09 – 23.10)

Gwiazdy radzą, by Wagi ten rok spędziły w duchu work-life-balance. Sam przyznaj, że ostatnio tak zatraciłeś się w pracy i trenowaniu, że wszystko inne poszło w odstawkę. Każdy długotrwały nadmiar burzy równowagę. Nie jest wykluczone, że to właśnie stąd biorą się trapiące Cię od jakiegoś czasu bóle. Wagi z połowy znaku mogą w tym roku za sprawą Wenus zakochać się bez pamięci. Duże szanse na poznanie partnera podzielającego Twoje pasje będziesz mieć podczas Biegu Walentynkowego w Kościelisku. Nie przejmuj się, jeśli tego dnia rozładuje Ci się akumulator w samochodzie. Podróż lokalnym busem z biegówkami pozwoli Ci spojrzeć na życie z zupełnie innej perspektywy.

Skorpion (24.10 – 22.11)

W tym roku masz przed sobą niemal nieograniczone możliwości. Korzyści przyniosą podróże i edukacja. Może czas pomyśleć o założeniu vloga albo regularnym pisaniu dla portalu nabiegowkach.pl? Przypomnij sobie tylko, z jakim zainteresowaniem słuchano Twoich opowieści na ostatnim obozie biegówkowym w Jakuszycach. Wszak niewiele jest osób, które używając gałązki, szarej taśmy i opakowania po batoniku są w stanie naprawić zepsute wiązanie. Zdrowie będzie Ci w tym roku sprzyjać. Gwiazdy jednak radzą, byś dmuchał na zimne i kupił wreszcie na biegówki dobrą sportową kurtkę. Deszcze tej zimy mogą być całkiem częstym zjawiskiem.

Strzelec (23.11 – 21.12)

Tegoroczne zaćmienia koncentrują się na Twoim znaku – to czas, by dać z siebie wszystko i wreszcie stanąć na świeczniku. Dzięki Merkuremu nie będziesz narzekać na zarobki, dlatego 2020 rok to dobry czas, by spełnić marzenie o zakupie trenażera Ercolina. Na początku kolejnej zimy sam nie będziesz mógł uwierzyć, jak bardzo wzmocniłeś ręce dzięki temu trenowaniu pchania na sucho. Bez problemu odłożysz też sumę potrzebną na wyjazd do Szwajcarii na Engadin Ski Marathon. Na miejscu nie szalej jednak z wydatkami – choć gwiazdy wyjątkowo sprzyjają Ci w finansach, zakup bidonu wysadzanego kryształkami Swarovskiego będzie już lekką przesadą.

Koziorożec (22.12 – 20.01)

To będzie Twój rok! To, co wydarzy się podczas zaćmienia Księżyca (12/13 stycznia), korzystnie wpłynie na życie wielu Koziorożców. Wszystko może zacząć się od przypadkowego dotknięcia klejącej się od klistrów dłoni, gdy w serwisie będziesz oddawać narty do nasmarowania albo poczujesz motylki w brzuchu, gdy instruktorka spojrzy na Ciebie podczas prezentowania ruchu biodra w klasyku. Indywidualne lekcje mogą w tym przypadku zakończyć się przed ołtarzem. Jowisz pomoże Ci wreszcie uporać się ze starymi problemami. Sam nie będziesz mógł uwierzyć, że wystarczyło kupić jednorazowe ogrzewacze do stóp, by przestać marznąć w nogi na długich biegówkowych wycieczkach.

Wodnik (21.01 – 19.02)

Układ planet wskazuje na to, że nie będzie to łatwy rok dla Wodników. O ile w poprzednim szybko nauczyłeś się łyżwy na poziomie jako tako przyzwoitym, oduczenie się złych nawyków będzie wyjątkowo trudne. Nie zniechęcaj się i trenuj systematycznie. Pod koniec sezonu wreszcie poczujesz, że wszystko zaczyna się idealnie zgrywać. Wodniki z trzeciej dekady mogą w tym roku zdecydować się na rozpoczęcie przygody z nartami backcountry. Jednak zanim zaplanujecie przejście na BC całych Karkonoszy, na początek wybierzcie się na Drapę w Beskidzie Wyspowym. Oglądaj każdą złotówkę trzy razy, zanim zdecydujesz się ją wydać. Nie kupuj jednak taniej, a mądrzej – zwłaszcza foki do backcountry.

Ryby (20.02 – 20.03)

Łatwo przystosowujesz się do zmieniającej się rzeczywistości. W 2020 roku wykorzystasz tę umiejętność i zamiast narzekać, że znów nie ma śniegu, postanowisz przerzucić się na nartorolki. Szybko odkryjesz, że frajda z ruchu jest niemal identyczna jak na biegówkach. Gwiazdy radzą, byś na wiosnę wziął kilka lekcji u dobrego instruktora, a specjalne spodenki z ochraniaczem na biodra i kość ogonową zminimalizują strach przed potknięciem na twardym asfalcie. Ryby z drugiej połowy znaku mogą zatęsknić za śniegiem pod nartą, ostatecznie jednak stwierdzą, że w czasach ocieplającego się klimatu podjęły słuszną decyzję, tym bardziej, że na nartorolkach wreszcie odpada cała zabawa ze smarowaniem.

zaktualizowano czwartek, 02 stycznia 2020 15:59
Oceń artykuł
(1 głos)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • na tablicy

  • na forum

  • artykuły użytkowników

Więcej

lubią nas