Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Prima Aprilis - nie będzie armatek śnieżnych w Jakuszycach

opublikowano: 02 kwietnia 2014 autor: Redakcja
Nasza informacja armatkach śnieżnych napędzanych siłą biegaczy, była żartem prima aprilisowym. Takie armatki niestety nie trafią do Jakuszyc.

Po skąpym w śnieg sezonie 2013/14 środowisko biegaczy często wspominało o potrzebie zainstalowania armatek śnieżnych. Niestety nie możemy ich się spodziewać w takiej postaci, jak opisaliśmy w naszym wczorajszym tekście Koniec problemów ze śniegiem - Jakuszyce dostaną armatki śnieżne napędzane przez biegaczy, ponieważ są one wytworem naszej fantazji. Takie urządzenia nie zostały jeszcze wynalezione.

Próby sztucznego naśnieżania Polany Jakuszyckiej były wykonane w styczniu 2014 podczas przygotowań do Pucharu Świata FIS w Szklarskiej Porębie. - [...] Wtedy okazało się że ze względu na dużą wilgotność powietrza w Jakuszycach nie tak łatwo zrobić śnieg [...] - pisał Dariusz Serafin - Komandor Biegu Piastów na profilu facebookowym Stowarzyszenia.

Liczymy, że wszystkie kolejne zimy będą w Jakuszycach tradycyjnie bogate w śnieg i temat armatek trafi do lamusa. Bieganie po naturalnym białym puchu jest dużo przyjemniejsze.

zaktualizowano środa, 02 kwietnia 2014 08:48
Oceń artykuł
(1 głos)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • na tablicy

  • na forum

  • artykuły użytkowników

Więcej

lubią nas