Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Ćwiczenia siłowe z ekspanderem [FILM]

opublikowano: 28 maja 2013 autor: Redakcja
Gumowy ekspander to tani, niewielki i praktyczny przyrząd przydatny w treningu siłowym narciarza biegowego. Przedstawiamy propozycje kilku ćwiczeń z jego zastosowaniem.
Józef Łuszczek demonstruje ćwiczenia z ekspanderem

Józef Łuszczek prezentuje ćwiczenia z ekspanderem uczestnikom tygodni treningowych nabiegowkach.pl, Szklarska Poręba - styczeń 2012.

Ekspander to narzędzie treningowe, dzięki któremu możemy kształtować siłę i wytrzymałość mięśni wykorzystywanych podczas biegu narciarskiego. Jest lekki i praktyczny, możemy korzystać z niego w domu, podczas codziennej gimnastyki lub zabrać go na trening w plenerze. Zobacz, jak zrobić własny ekspander.

- Bardzo często ćwiczyliśmy na ekspanderach. Pamiętam, że gdy po raz pierwszy ćwiczenia z ekspanderem włączyliśmy do treningów, to po 20 minutach nieprzerwanych ćwiczeń pode mną była kałuża potu - wspomina Józef Łuszczek, Mistrz Świata w narciarstwie biegowym z 1978 roku w Lahti. - Po kilku miesiącach ćwiczeń na ekspanderze miałem takie pchanie, że nie było na mnie mocnych - dodaje Łuszczek, który w tamtym czasie był mistrzem bezkroku.

W prezentowanym poniżej filmie przedstawione zostały najbardziej popularne ćwiczenia wzmacniające siłę ramion i nóg.

Przyciemnij tło

Marek Tokarczyk

Marek Tokarczyk - instruktor narciarstwa biegowego Instruktorem demonstrującym ćwiczenia w filmie jest Marek Tokarczyk - wybitny sportowiec, który potrafi zarażać sportową pasją wszystkich, z którymi się styka. W młodości czołowy zawodnik grup młodzieżowych na nartach biegowych (medalista Mistrzostw Polski). Obecnie należy do czołówki krajowej weteranów. W swojej kategorii wiekowej w 2011 roku zdobył tytuł Mistrza Polski. W sezonie 2012/13 zwyciężył w cyklu Salomon Nordic Sunday techniką klasyczną w kategorii wiekowej. Choć biegi narciarskie to jego największa pasja, z powodzeniem startuje w długodystansowych biegach ulicznych, przebiegł 40 maratonów, rekord życiowy 2:45:21. Licencjonowany instruktor narciarstwa biegowego Polskiego Związku Narciarskiego.

zaktualizowano wtorek, 15 października 2013 19:41
Oceń artykuł
(3 głosów)
Komentarze (5)
Matek
Matek Coś nie tak jest z filmem, pokazuje, że film jest prywatny i nie ma do niego dostępu.
28.05.2013, 08:34
Głosy: +0
Michał Rolski
Michał Rolski Teraz chyba jest OK
28.05.2013, 08:46
Głosy: +0
Matek
Matek Jest gut, fajny instruktaż.
28.05.2013, 08:54
Głosy: +0
Kojot
Kojot Super sprawa i zakup tego przyrządu nie jest drogi :)
Tylko jak dobrać jego siłę [kg]? Powiedzmy dla średnio zaawansowanego biegacza.
31.05.2013, 12:39
Głosy: +0
Michał Rolski
Michał Rolski W przyszłym tygodniu napiszemy jak zrobić sobie taki ekspander.
31.05.2013, 13:05
Głosy: +0
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • na tablicy

  • na forum

  • artykuły użytkowników

Więcej

lubią nas