Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Nartorolki - kurs techniki łyżwowej - dwukrok asynchroniczny

opublikowano: 02 września 2013 autor: Redakcja
Krok zwany potocznie „kulawym" wykorzystywany jest podczas pokonywania podbiegów o większym nachyleniu. Jest zdecydowanie najwolniejszy z wszystkich kroków techniki łyżwowej wykorzystywanych w biegu na nartorolkach. Na co zwrócić uwagę podczas nauki? Wyjaśniamy w filmie.

Od tego kroku nieświadomie zaczyna naukę dużo adeptów biegania na nartorolkach. Stosują go do pokonywania zarówno płaskich jak też wznoszących się odcinków tras. To błąd mogący skutkować późniejszymi problemami z opanowaniem dwukroku synchronicznego. Warto jednak nauczyć się „kulawego", czyli dwukroku asynchronicznego, bo to najlepszy krok do podbiegania, zwłaszcza gdy zaczyna brakować nam już sił.

Przyciemnij tło

Mariusz Michałek

Mariusz Michałek

Instruktorem prowadzącym kurs jest Mariusz Michałek, jeden z najlepszych współczesnych polskich narciarzy biegowych, wielokrotny Mistrz Polski w narciarstwie biegowym, zwycięzca Biegu Piastów 2012 na 50 km CT, czwarty zawodnik Mistrzostw Świata na nartorolkach seniorów w 2009. Kurs techniki łyżwowej na nartorolkach powstał w efekcie współpracy Mariusza Michałka z portalami nabiegowkach.pl i nartorolki.pl.
WWW: www.mariuszmichalek.ulotka.org
Telefon: +48 512 491 962

zaktualizowano sobota, 17 sierpnia 2013 10:17
Oceń artykuł
(1 głos)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • na tablicy

  • na forum

  • artykuły użytkowników

Więcej

lubią nas