Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Trening i technika

Co wolno w technice klasycznej [FILM]

sobota, 25 lutego 2017 w Trening i technika
W biegach techniką klasyczną nie wolno stosować elementów łyżwowych. Ale jak je odróżnić, skoro wielu biegaczy dozwoloną jodełkę nazywa "podchodzeniem łyżwą", a zabroniony dwukrok łyżwowy naprzemianstronny stosuje na podbiegach i uważa, że biegnie klasykiem. Co wolno, a co grozi dyskwalifikacją i jest nieuczciwe w stosunku do rywali, omówiliśmy i pokazaliśmy w krótkim filmie.

Pozwól obserwować się twoim kibicom w Biegu Piastów dzięki GPS tracking

piątek, 24 lutego 2017 w Aktualności
Podczas 41. Biegu Piastów w konkurencjach na 50 km, 25 km i 30 km będziemy mogli obserwować online rywalizującą czołówkę zawodników. Także po zawodach prześledzimy ich biegi. Co więcej, każdy może wypożyczyć nadajnik GPS, by być obserwowanym przez rodzinę i własnych kibiców.

Trening nordic walking z oponą

środa, 27 lipca 2016 w Trening i technika
Trening z oponą nie jest zarezerwowany tylko dla sportowców wyczynowych. Co więcej, nie trzeba mieć nartorolek, by czerpać z niego korzyści.

Od jakiej techniki zaczynać naukę biegania na nartorolkach

czwartek, 12 maja 2016 w Trening i technika
Powszechnie mówi się, że naukę biegania na nartach warto rozpoczynać od techniki klasycznej. Czy podobnie jest z nartorolkami? A może w pierwszym okresie oswajania się z nartorolkami biegać stylem łyżwowym? Jaki sprzęt wybrać na początek: terenowy z pompowanymi kołami, czy nartorolki sportowe? Piszemy, jak ułatwić sobie pierwsze doświadczenia z nartorolkami i na co zwracać uwagę w początkach nauki.

Jak zmieniała się technika w biegach narciarskich

wtorek, 22 marca 2016 w Trening i technika
Na przestrzeni lat technika biegu narciarskiego zmieniała się i pewnie będzie się zmieniać nadal. Styl klasyczny przeszedł długą drogę aby wyglądać tak jak dziś, a pewne jego elementy są już dziś zapomniane i nikt ich nie używa. Rewolucją w świecie biegów narciarskich okazało się wprowadzenie stylu łyżwowego, który również na początku wyglądał zupełnie inaczej niż dziś.  

Nartorolki - zasadniczy, całoroczny środek treningowy amatora

niedziela, 20 marca 2016 w Trening i technika
Wśród biegaczy narciarskich krąży błędna opinia, że treningi na nartorolkach należy rozpoczynać dopiero jesienią. Nic bardziej mylnego. Od połowy lat 90-tych ubiegłego wieku nartorolki stały się jednym z głównych narzędzi treningowych wyczynowych biegaczy narciarskich. Amatorzy powinni trenować i startować na nich cały rok. Przeczytaj dlaczego.

Trening wysokogórski także dla narciarzy biegowych

środa, 16 marca 2016 w Trening i technika
Wyczynowi sportowcy często wyjeżdżają na wysokogórskie zgrupowania, ciężko na nich trenują, a po zjeździe w doliny i odpowiednim odpoczynku, oczekują poprawy swoich wyniów i rezultatów. Nie jest to absolutnie zarezerwowane tylko i wyłącznie dla zawodników z elity. Amator może korzystać z tych możliwości i doświadczeń pełnymi garściami przygotowując się do sezonu zimowego lub ważnych dla niego zawodów.

Na nartorolkach nawet amator może ścigać się w Pucharze Świata

niedziela, 21 lutego 2016 w Trening i technika
Nawet amator może liczyć na sukcesy na nartorolkach startując w zawodach z jednej linii z gwiazdami sportu. Szybki sprzęt jest dostępny tak samo dla zawodników z elity, jak też mniej zaawansowanych sportowców. Wynik nie zależy od smarowania i licznej ekipy serwisowej, ale od zawodnika, a biegi na nartorolkach można trenować w całej Polsce. Przeczytaj dlaczego warto uprawiać na poważnie ten sport.

Kontuzje w narciarstwie biegowym

środa, 17 lutego 2016 w Trening i technika
Kontuzje są na trwałe wpisane w uprawianie sportu. Mimo że narciarstwo biegowe jest dyscypliną bezpieczniejszą od gier zespołowych czy narciarstwa zjazdowego, urazy zdarzają się i tu. Jeśli dopadnie Cię kontuzja, warto wiedzieć skąd się wzięła i jak ją leczyć, a jeśli potrzebna będzie przerwa w treningach, lepiej ją spędzić aktywnie i efektywnie, aby powrót do sportu był szybszy.

Trenują jak profesjonaliści i odnoszą sukcesy, czyli o treningu ambitnego amatora

poniedziałek, 15 lutego 2016 w Trening i technika
Spośród rzeszy ludzi, którzy ruch i sport traktują czysto rekreacyjnie, wyłania się spore grono osób, które chcą nie tylko startować w zawodach, ale zajmować w nich wysokie miejsca, a nawet wygrywać. Ci zawodnicy pragną stale podnosić swoje umiejętności i poprawiać wyniki. Nigdy nie będą już wyczynowymi sportowcami, ale często poddają się reżimowi treningowemu zbliżonemu do tego co robią zawodowcy. Co dostają w zamian? Jakie są przed nimi perspektywy? Czy ambitny amator jest w stanie przygotować się i dostosować do dużych obciążeń treningowych?

Społeczność na biegówkach

  • na tablicy

  • na forum

  • artykuły użytkowników

Więcej

lubią nas