Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way MT Sport SkiGo

Piotr Manowiecki Artykuły autora:

Piotr Manowiecki

Współzałożyciel inicjatywy „Biegówki pod Tatrami". Jest specjalistycznym tłumaczem języka czeskiego (transport), pilotem wycieczek, (niepraktykującym) instruktorem narciarstwa biegowego. Ma za sobą świetne starty w Biegu Piastów, przyzwoity w Tartu Maratonie i fatalny w Jizerskiej 50. Przed paru laty pokochał narty backcountry. Brał udział w tworzeniu koncepcji wytyczania trasy backcountry przez Małopolskę. Zanim przeniósł się na Podhale, był współtwórcą Towarzystwa Narciarskiego „Biegówki", w ramach którego organizował rajdy historyczne po Puszczy Kampinoskiej oraz biegówkowe wyjazdy do Estonii, Czech, Niemiec, w Beskid Niski oraz na Białoruś. Działa w stowarzyszeniu Miasto Moje a w Nim, które próbuje uratować polską przestrzeń przed zalewem szpecących reklam. W głowie ma już pomysł na stowarzyszenie lobbujące za szybką koleją do Zakopanego.

Adres witryny: http://www.biegowkipodtatrami.pl/

Thule Upslope20 - plecak (zbyt) dobry do wędrówek narciarskich [TEST]

środa, 02 stycznia 2019 w Testy
Redakcja portalu nabiegowkach.pl dostała do przetestowania aktualne wcielenie plecaka narciarskiego Thule Upslope20. Choć marka ta może kojarzyć się przede wszystkim z bagażnikami do przewożenia nart, rowerów czy kajaków, to produkuje również wysokiej jakości walizki, torby, a nawet pokrowce na laptopy i wiele innych rzeczy.

Zapomniane, lecz wciąż przydatne kroki narciarskie

niedziela, 09 grudnia 2018 w Książki
Lektura książki „Narciarstwo nizinne" z 1951 r. uświadomiła mi, że wraz z rozwojem sprzętu i tras, utraciliśmy wiele z dawnego piękna i bogactwa techniki narciarskiej. Tymczasem zapomniane kroki, takie jak dwukrok, trójkrok czy czterokrok, wciąż są przydatne w wędrówkach narciarskich.

Skibusem na biegówki, czyli czego jeszcze musimy się nauczyć

wtorek, 11 kwietnia 2017 w Z życia
Jednym z wyznaczników jakości regionu narciarskiego jest sprawnie zorganizowany system transportu zbiorowego. Daje on narciarzom, turystom i mieszkańcom szereg korzyści.

Potrzebujemy płatnych tras biegowych!

niedziela, 15 marca 2015 w Z życia
Bywają zimy mroźne i śnieżne. Wtedy w każdej niemal miejscowości górskiej pojawiają się ratraki. Wójtowie przecinają wstęgi, a goście zachwycają się nową trasą narciarską. Chwila prawdy nadchodzi jednak już podczas pierwszej ciepłej zimy.

Koleją na narty. Cz 3. Gdzie jechać?

czwartek, 09 października 2014 w Z życia
Zbliża się zima, dlatego przygotowałem kilka rad gdzie (i jak) jechać na biegówki pociągiem.

Koleją na narty. Cz.2. Wygoda narciarza

niedziela, 29 czerwca 2014 w Z życia
W kilku państwach europejskich trwa renesans kolei, które cieszą się popularnością również wśród narciarzy. By tak się stało w Polsce, nasze koleje muszą całkowicie zmienić podejście do pasażerów. Oto kilka najważniejszych warunków komfortowej podróży.

Koleją na narty. Cz. 1. Nie budujmy szerokiej Zakopianki!

wtorek, 03 czerwca 2014 w Z życia
Po ogłoszeniu wyników referendum w sprawie igrzysk olimpijskich w Krakowie odetchnąłem z ulgą. Przyznanie ich Krakowowi niechybnie oznaczałoby wybudowanie drogi szybkiego ruchu do samego Zakopanego, co doprowadziłoby do jeszcze większych problemów komunikacyjnych i ekologicznych na Podhalu.

Społeczność na biegówkach

  • artykuły użytkowników

lubią nas