nabiegowkach.pl > Imprezy > Aktualności > Grzegorz Legierski i Karolina Kukuczka zwyciężyli w Beskidzkim Triatlonie Górskim – Istebna 2018

W niedzielę 10 czerwca 2018 roku w Istebnej odbył się Beskidzki Triatlon Górski skupiający trzy narciarskie dyscypliny: bieg z kijami, jazdę na rowerze górskim i bieg na nartorolkach techniką klasyczną. Zwyciężyli Grzegorz Legierski (team nabiegowkach.pl) i Karolina Kukuczka (MKS Istebna).

Konkurencje Beskidzkich Triatlonów ściśle wywodzą się z treningu narciarzy biegowych. Zawodnicy mieli do pokonania trzy różne odcinki trasy. Rozpoczynali od biegu z kijami, tu należało przebiec 3 km. Kolejny był rower MTB i typowo górska, trudna technicznie trasa o długości około 8 km. Na koniec zawodnicy pokonywali 6 km na nartorolkach techniką klasyczną. O klasyfikacji decydował łączny czas liczony od rozpoczęcia biegu. Wielu zawodników straciło dużo czasu na zmianach sprzętu, zwłaszcza przy przebieraniu butów z kolarskich na narciarskie. Widać, że raczej nie przećwiczyli tego przed startem.

Konkurencję mężczyzn wygrał Grzegorz Legierski (team nabiegowkach.pl) przed Wojciechem Wojtyłą (MKS Istebna / Skipol.pl team) i Kazimierzem Legierskim (team nabiegowkach.pl). Wśród pań najszybsza była Karolina Kukuczka (MKS Istebna) przed Jolantą Byrtus (NKS Trójwieś Beskidzka) i Karoliną Konuzovą.

W zawodach wystartowało łącznie 17 zawodników. Pełne wyniki załączamy pod tekstem.