Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

108 razy na podium, czyli podsumowanie letniego sezonu startowego teamu nabiegowkach.pl

Team nabiegowkach.pl na I i II miejscu klasyfikacji generalnej Vexa Skiroll Tour 2017

Team nabiegowkach.pl na I i II miejscu klasyfikacji generalnej Vexa Skiroll Tour 2017
Za pasem zimowy sezon startowy, więc to ostatni dzwonek na podsumowanie letnich startów zawodników teamu nabiegowkach.pl od wiosny do jesieni 2017. Nasi sportowcy startowali aż w 24 zawodach na nartorolkach i innych konkurencjach narciarskich zdobywając świetne miejsca indywidualnie i drużynowo.

W barwach największej polskiej drużyny skupiającej amatorów narciarstwa biegowego startuje obecnie około 30 zawodników. Większość z tej grupy uczestniczy w całorocznym programie szkoleniowym pod opieką trenera Józefa Michałka, a wszyscy reprezentują team w zawodach krajowych i zagranicznych. I na brak okazji do rywalizacji, a tym samym do sukcesów, nie mogą narzekać.

24 zawody

W sezonie letnim 2017, czyli od maja do października, sportowcy z teamu nabiegowkach.pl mieli okazję zmierzyć się z rywalami aż 22 razy w zawodach na nartorolkach i 2 razy w triathlonie narciarskim. Nie liczymy tu oczywiście indywidualnych startów w wielu imprezach biegowych, czy rowerowych, z zasady drużynowo pojawiamy się w konkurencjach typowo narciarskich.

Nikt nie mógł zaliczyć wszystkich 24 imprez, bo część z nich odbywała się w te same dni, w różnych miejscach Polski oraz zagranicą. Jednak w każdej z nich mieliśmy większą lub mniejszą, ale zawsze widoczną reprezentację.

166 osobostartów i 108 razy na podium

W sumie nasi zawodnicy startowali 166 razy i aż 106 razy indywidualnie oraz 2 razy drużynowo stawali na podium w klasyfikacji open oraz kategoriach wiekowych (tu bierzemy pod uwagę klasyczne podium 1-3).

Największą frekwencją sportowców z teamu nabiegowkach.pl cieszyły się zawody Kamyk Uphill będące częścią nartorolkowego cyklu Vexa Skiroll Tour. W sierpniu na ten bieg do Międzylesia przyjechało 20 naszych zawodników. Oprócz biegów cyklu Vexa spora część drużyny ukończyła jeszcze Uphill Duszniki-Zdrój - Zieleniec oraz zawody w czeskich Karlovicach, zaliczane do cyklu Efisan Skiroll Classics.

Rekordziści

Jesteśmy bardzo aktywną grupą. Dowód? 16 zawodników wystartowało w barwach teamu nabiegowkach.pl co najmniej po 5 razy. Największą determinacją wykazał się Jacek Mederski, który mimo licznych obowiązków zawodowych (prowadzi znaną klinikę weterynaryjną w Grudziądzu i na większość zawodów organizowanych na południu kraju lub za jego granicą ma kilkaset kilometrów drogi) wystartował na nartorolkach aż 12 razy. I zanotował wielki sukces wygrywając klasyfikację generalną czeskiego cyklu Efisan Skiroll Classics w kategorii weteranów.

Jacek Mederski

Na drugim miejscu pod względem liczby letnich startów uplasował się Grzegorz Legierski, zaliczając 11 biegów i jednocześnie najwięcej miejsc na podium oraz umacniając swoją pozycję czołowego amatora w Polsce.

10 biegów ukończyła Martyna Wiśniowska, która z dużym zaangażowaniem reprezentowała drużynę. Bywało, że z Beskidu Śląskiego Martyna jechała do stolicy po srebrny i brązowy medal Mistrzostw Warszawy na Nartorolkach, a dzień później do Jeleniej Góry po złoty medal Mistrzostw Polski Amatorów.

Martyna Wiśniowska

Michał Rolski wystartował także 10 razy, w tym jako jedyny z teamu w największej nartorolkowej imprezie na świecie - szwedzkim Alliansloppet, ale był obecny (już nie jako zawodnik) także na czterech uphillach z cyklu Vexa Skiroll Tour, których jest pomysłodawcą i organizatorem.

Podobny wynik osiągnęła Alicja Rolska - 9 startów plus 3 biegi w roli wsparcia organizacyjnego i technicznego, a także trener Józef Michałek, który starał się być na każdych zawodach, w których startowali jego podopieczni, a do tego udało mu się samemu włączyć w rywalizację aż 8 razy.

Pozostali zawodnicy, którzy reprezentowali team nabiegowkach.pl 8 razy to: Alek Korzeniowski i Rafał Koryciński, po 7 startów zaliczyli: Asia Kujawska, Michał Musielak, Robert Romanowicz i Władek Olszowski, 6 razy walczyli dla drużyny: Kuba Kurowski i Tomek Karoń, a 5 razy Kasia Witek i Janek Łacek. Pozostałe 15 osób wystartowało 4 i mniej razy w barwach teamu nabiegowkach.pl.

Sukcesy indywidualne i drużynowe

Oprócz wyżej wymienionych sukcesów Jacka, czy Martyny, warto wspomnieć o zwycięstwie w Mistrzostwach Warszawy Kasi Witek i Marka Chłopka. A także o klasyfikacji końcowej cyklu Vexa Skiroll Tour, w której zdobyliśmy I, II i V miejsce dla teamu nabiegowkach.pl w rywalizacji drużynowej oraz wiele miejsc na podium w open i kategoriach wiekowych. Nie sposób wymienić wszystkich osób, które w kończącym się sezonie letnim stawały na podium, ale te 106 razy pokazuje, że jesteśmy nie tylko najliczniejszą, ale i najmocniejszą zorganizowaną grupą narciarzy biegowych w Polsce.

Dziękujemy trenerowi i zawodnikom za udział we wszystkich zawodach. Gratulujemy letnich sukcesów i życzymy przynajmniej podobnych w zbliżającym się sezonie zimowym.

Wszystkie zawody, sukcesy, medale sportowców z teamu nabiegowkach.pl opisywaliśmy na bieżąco przez cały sezon na portalu. Możesz przeczytać o nich w dziale team nabiegowkach.pl.

Oceń artykuł
(1 głos)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • na tablicy

  • na forum

  • artykuły użytkowników

Więcej

lubią nas