Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

31 medali teamu nabiegowkach.pl w I turze cyklu Vexa Skiroll Tour i Grand Prix Polski na nartorolkach

Dwadzieścia jeden zawodniczek i zawodników z teamu nabiegowkach.pl wzięło udział w nartorolkowych zawodach Grand Prix Polski i cyklu Vexa Skiroll Tour w ostatni weekend lipca w Górach Sowich. Zdobyli 24 medale open i w kategoriach wiekowych w zawodach, 7 medali w open i kategoriach w ramach Grand Prix Polski i drugie miejsce w klasyfikacji drużyn po dwóch biegach z ośmiu. Podajemy szczegóły.

W ostatni weekend lipca w Górach Sowich - w miastach Pieszyce i Dzierżoniów na Dolnym Śląsku - odbyła się największa impreza w polskiej historii powszechnych biegów na nartorolkach. W ciągu dwóch dni zawodnicy zmierzyli się w trzech biegach, całość zorganizowana była na kształt Pucharu Świata w biegach na nartorolkach, identyczne były konkurencje, dystanse i trudność tras. Wydarzenie pod nazwą Grand Prix Polski w biegach na nartorolkach przyciągnęło śmietankę polskich amatorów i weteranów, a co ważne, pojawili się też zawodowcy. Więcej o tym przeczytasz w relacji To była największa polska impreza w powszechnych biegach na nartorolkach. (http://nartorolki.pl/Imprezy/Relacje/To-byla-najwieksza-polska-impreza-w-powszechnych-biegach-na-nartorolkach.html)

W zawodach wzięło udział 21 sportowców z teamu nabiegowkach.pl, którzy w trzech biegach zaliczyli 61 osobostartów zdobywając 24 medale w poszczególnych biegach i 7 w klasyfikacji Grand Prix Polski.

Uphill Gór Sowich - 27.07.2019

Największe powody do zadowolenia ma z pewnością Beata Nowok, która przebojem wdarła się do żeńskiej czołówki polskich powszechnych biegów narciarskich i nartorolkowych. Po jej wynikach z Gór Sowich chyba już nikt nie ma wątpliwości, że jest jedną z najlepszych biegaczek w kraju. Beata wygrała zdecydowanie Uphill Gór Sowich na dystansie 9 km z przewyższeniem 425 m, pokonując także młode zawodniczki z klubów i szkół mistrzostwa sportowego oraz zajmując wysokie 20. miejsce open, a w klasyfikacji Grand Prix Polski zajęła 3. miejsce. Brawo!

Na podium open w konkurencji techniką dowolną w Uphillu Gór Sowich stanęła jeszcze Agata Szlachetka, zajmując jego trzeci stopień. Gratulacje.

Wyniki naszych zawodników w Uphillu Gór Sowich

Technika klasyczna

kobiety:

 • Beata Nowok - 1. miejsce, 1. w K40+
 • Joanna Kujawska - 15. miejsce
 • Martyna Wiśniowska - 17. miejsce

mężczyźni:

 • Władysław Olszowski - 9. miejsce, 3. w M40-55
 • Grzegorz Legierski - 11. miejsce
 • Sylwester Tomaszewicz - 13. miejsce
 • Józef Michałek - 14. miejsce, 1. w M56+
 • Jakub Kurowski - 17. miejsce
 • Paweł Kotlarz - 18. miejsce
 • Roman Majka - 20. miejsce
 • Kamil Kaczyński - 22. miejsce
 • Tomasz Karoń - 42. miejsce

Technika dowolna

kobiety:

 • Agata Szlachetka 3. miejsce, 2. w K19-39
 • Anna Kurpiewska 4. miejsce, 2. w K40+

mężczyźni:

 • Grzegorz Fijałkowski - 5. miejsce, 3. w M19-39
 • Robert Romanowicz - 6. miejsce, 2. w M40-55
 • Paweł Kafarski - 7. miejsce, 1. w M56+
 • Kazimierz Legierski - 8. miejsce, 3. w M40-55
 • Michał Musielak - 9. miejsce

Knock-Out Sprinty Dzierżoniów - 27.07.2019

Po raz pierwszy w naszym kraju w ramach Grand Prix Polski odbyły się sprinty parami na dystansie 200 m techniką dowolną. To zupełna nowość, choć konkurencja wchodzi w skład każdej sesji Pucharu Świata FIS w biegach na nartorolkach, w Polsce nie była dotąd znana. Sprinty na tak krótkim dystansie wymagają specjalnego podejścia technicznego i taktycznego. Nasi zawodnicy ćwiczyli takie bieganie w trakcie letniego zgrupowania w czerwcu tego roku. W tej konkurencji mniej liczy się jednak wytrzymałość i doświadczenie, a bardziej dynamika. Trudno więc naszym sportowcom rywalizowało się z młodzieżą. Mimo to mieliśmy indywidualne sukcesy w kategoriach wiekowych. No i byliśmy najliczniejsi stanowiąc aż 35% startujących.

Wyniki naszych zawodników w KO Sprintach Dzierżoniów

kobiety:

 • Martyna Wiśniowska - 6. miejsce, 3. w K19-39
 • Beata Nowok - 9. miejsce
 • Joanna Kujawska - 10. miejsce
 • Agata Szlachetka - 11. miejsce

mężczyźni:

 • Grzegorz Legierski - 8. miejsce, 2. w M40-55
 • Grzegorz Fijałkowski - 10. miejsce
 • Michał Musielak - 13. miejsce
 • Władysław Olszowski - 14. miejsce
 • Józef Michałek - 15. miejsce, 1. w M56+
 • Robert Romanowicz - 17. miejsce
 • Paweł Kafarski - 20. miejsce, 3. w M56+
 • Roman Majka - 21. miejsce
 • Wojciech Majka - 23. miejsce, 2. w M12-18
 • Paweł Kotlarz - 28. miejsce
 • Kamil Kaczyński - 29. miejsce
 • Tomasz Karoń - 32. miejsce

Pętla Sowiogórska - 28.07.2019

W niedzielnym biegu na dystansie 30 km większość startujących wybrała konkurencję techniką dowolną, gdyż ten bieg był zaliczany do Grand Prix Polski. Tu na konto sportowców z teamu nabiegowkach.pl idzie 8 medali w kateoriach wiekowych.

Wyniki naszych zawodników w Pętli Sowiogórskiej

Technika klasyczna

mężczyźni:

 • Sylwester Tomaszewicz - 4. miejsce, 1. w M40-55
 • Jakub Kurowski - 6. miejsce, 3. w M19-39
 • Roman Majka - 8. miejsce, 2. w M40-55
 • Paweł Kotlarz - 9. miejsce, 3. w M40-55
 • Aleksander Korzeniowski - 10. miejsce

Technika dowolna

kobiety:

 • Beata Nowok - 8. miejsce, 3. w K40+
 • Agata Szlachetka - 9. miejsce
 • Martyna Wiśniowska - 12. miejsce
 • Joanna Kujawska - 13. miejsce

mężczyźni:

 • Grzegorz Legierski - 6. miejsce, 3. w M40-55
 • Józef Michałek - 10. miejsce, 1. w M56+
 • Grzegorz Fijałkowski - 15. miejsce
 • Robert Romanowicz - 16. miejsce
 • Paweł Kafarski - 18. miejsce, 2. w M56+
 • Władysław Olszowski - 19. miejsce
 • Kamil Kaczyński - 20. miejsce
 • Tomasz Karoń - 24. miejsce
 • Michał Musielak - 27. miejsce

Grand Prix Polski w biegach na nartorolkach

W skład tej prestiżowej klasyfikacji wchodziły trzy biegi, każdy konkretną techniką. W Uphillu Gór Sowich techniką klasyczną i w Sprintach Dzierżoniów oraz Pętli Sowiogórskiej techniką dowolną. Wysokie nagrody finansowe, jak na polskie biegi na nartorolkach, przyciągnęły mocnych zawodników, w tym zawodowca Pawła Klisza. Mimo to nasi zawodnicy - wszyscy amatorzy - zdobyli 7 medali - jeden open i 6 w kategoriach wiekowych.

Wyniki naszych zawodników w Grand Prix Polski

kobiety:

 • Beata Nowok - 3. miejsce, 1. w K4
 • Martyna Wiśniowska - 7. miejsce, 2. w K3
 • Joanna Kujawska - 8. miejsce

mężczyźni:

 • Grzegorz Legierski - 7. miejsce, 3. w M4
 • Józef Michałek - 8. miejsce, 1. w M5
 • Władysław Olszowski - 9. miejsce, 2. w M5
 • Kamil Kaczyński - 13. miejsce, 3. w M2
 • Tomasz Karoń - 15. miejsce

O wyjątkowym pechu może mówić jeden z naszych faworytów Grzesiek Legierski. Przeszkodą w zajmowaniu dobrych miejsc były kije. W sobotnim Uphillu Gór Sowich Grzesiek wyłamał grot, pozbawiło go to szansy walki o czołową lokatę. Rok temu był drugi, w tym dopiero jedenasty. W niedzielnej Pętli Sowiogórskiej rywal złamał Grzegorzowi kija i przynajmniej ¼ długości trasy pokonywał z jednym sprawnym kijem. Mimo to utrzymał się w czołówce i finiszował w pierwszej grupie - cała siódemka przekroczyła metę w odstępie 2 sekund. Siły stracone na trasie nie pozwoliły naszemu zawodnikowi zawalczyć o wyższą lokatę niż 7. Mimo wszystko, należy się uznanie za walkę do końca i osiągnięty wynik.

Klasyfikacja teamowa

W cyklu Vexa Skiroll Tour rywalizują drużyny. W tym sezonie zgłoszono dziewięć zespołów, a team nabiegowkach.pl wystawił trzy. Po dwóch biegach z ośmiu nasze drużyny zajmują miejsca:

 • Team nabiegowkach.pl I - 2. miejsce
 • Team nabiegowkach.pl II - 6. miejsce
 • Team nabiegowkach.pl III - 7. miejsce

Gratulujemy.

Sezon startowy trwa. O kolejnych wynikach naszych zawodników będziemy informować już niebawem.

Zdjęcia zawodników portalowej drużyny z tego weekendu można obejrzeć w galerii na profilu facebookowym teamu.

Oceń artykuł
(0 głosów)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

 • na tablicy

 • na forum

 • artykuły użytkowników

Więcej

lubią nas