Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Aż 11 zawodników teamu nabiegowkach.pl startowało w dusznickim uphillu na nartorolkach

W sobotę 15 sierpnia w Dusznikach-Zdroju odbyły się zawody na nartorolkach - bieg pod górę na dystansie 11 km z przewyższeniem 350 m. Sportowcy teamu nabiegowkach.pl stanowili prawie 20% wszystkich startujących, a wśród kobiet połowa to nasze zawodniczki.

Środkowy weekend sierpnia 2015 roku był zaplanowany na konsultacje dla sportowców biorących udział w całorocznym szkoleniu narciarskim przy teamie nabiegowkach.pl. Tym razem miejscem zjazdu były Duszniki-Zdrój. W programie weekendowych zajęć znalazł się start kontrolny na nartorolkach w uphillu na trasie Duszniki-Zdrój - Zieleniec.

Niemal co piąty uczestnik tych zawodów startował w barwach teamu nabiegowkach.pl. Zawody odbywały się dowolną techniką, większość z naszej drużyny pobiegła jednak stylem klasycznym, dla którego organizator przewidział osobną klasyfikację, niestety prowadzoną tylko na kartce. Na liście wyników jest tylko klasyfikacja open, w której razem znajdują się zawodnicy biegnący techniką łyżwową i klasyczną.

Więcej o tegorocznych zawodach przeczytasz w relacji z uphillu Duszniki-Zdrój - Zieleniec 2015.

Po raz kolejny przekonaliśmy się, że w drużynie nie tylko raźniej, ale też skuteczniej. Po pierwsze większości startujących, którzy mieli tylko nartorolki treningowe, wspólnymi siłami udało się zapewnić szybki sprzęt startowy. Ważne też było wsparcie i rady trenera teamu - Józefa Michałka - który nie tylko doradzał zawodnikom przed startem, ale dopingował ich też na trasie. Po trzecie wreszcie, mieliśmy nieocenione wsparcie przyjaciół z TN Biegówki Wesoła, którzy specjalnie dla naszej drużyny zorganizowali na trasie punkt żywieniowy. Dziękujemy!

Wśród zawodników z naszego zespołu startujących w dusznickim uphillu byli “starzy wyjadacze”, dla których zawody na nartorolkach stają się już chlebem powszednim, jak też debiutanci. Szczególne brawa należą się koleżankom Anicie Wesołowskiej i Joannie Kujawskiej, które pierwszy raz stanęły na nartorolkach późną wiosną tego roku. Choć mają jeszcze niewielkie doświadczenie, odważnie wystartowały w sobotnim biegu.

Zawody były nie tylko okazją do rywalizacji, ale też sprawdzianem obnażającym niedostatki w przygotowaniu. Na podstawie obserwacji zawodników na trasie i uzyskanych wyników w sobotni wieczór trener przekazał każdemu startującemu wnioski, które pomogą w dalszym treningu.

Wyniki zawodników teamu nabiegowkach.pl w uphillu Duszniki-Zdrój - Zieleniec

Kobiety

 1. Katarzyna Witek - 4. open, 1. klasykiem
 2. Edyta Olcoń - 7. open, 2. klasykiem
 3. Joanna Kujawska - 8. open, 3. klasykiem
 4. Anita Wesołowska - 9. open, 4. klasykiem


Mężczyźni

 1. Rafał Koryciński - 10. open
 2. Andrzej Prud - 14. open
 3. Maciek Olesiński - 17. open
 4. Robert Romanowicz - 23. open
 5. Sylwester Tomaszewicz - 34. open, 9. klasykiem
 6. Błażej Stelmaszyk - 38. open, 10. klasykiem
 7. Michał Rolski - 42. open, 11. klasykiem

Kolejne starty teamu nabiegowkach.pl na nartorolkach w ostatni weekend sierpnia w Czechach w zawodach z cyklu Silvini Skiroll Classics.

Zapraszamy na nasz profil na facebooka do galerii zdjęć z występów naszej drużyny w dusznickim uphillu.

Oceń artykuł
(1 głos)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

 • na tablicy

 • na forum

 • artykuły użytkowników

Więcej

lubią nas