Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Duży sukces teamu nabiegowkach.pl w Pucharze Kościeliska

W niedzielę 17 stycznia 2016 roku w Kościelisku odbywał się spóźniony Puchar Kościeliska - pierwsze zawody Pucharu Polski Amatorów. Na trasach biegowych w Kirach zawodnicy z teamu nabiegowkach.pl "zgarnęli" niemal wszystko i z pewnością zapadli w pamięci wszystkich obecnych na tej imprezie sportowej

Zawody techniką klasyczną odbywały się na pętli 1,5 km. Kobiety miały do pokonania dystans 4,5 km, a mężczyźni 9 km. Na starcie stanęło łącznie ponad 130 zawodniczek i zawodników. Więcej o biegu przeczytasz w relacji z Pucharu Kościeliska 2016.

Podium w kategorii M40 Zawodnicy teamu nabiegowkach.pl spisali się na przysłowiowy medal. Większość medali w open i kategoriach wiekowych powędrowała właśnie do biegaczy reprezentujących barwy drużyny nabiegowkach.pl. W zawodach wystartowało aż osiemnaścioro naszych reprezentantów. Na sześć miejsc w biegach open, pięć medali dla teamu nabiegowkach.pl. W biegu kobiet pierwsze trzy miejsca zajęły nasze zawodniczki: Katarzyna Witek, Barbara Byrtus i Edyta Olcoń. W męskiej rywalizacji triumfował nasz czołowy zawodnik Piotr Michałek, trzeci był Grzegorz Legierski.

Podium w kategorii K30 W kategoriach wiekowych łącznie na podium obsadziliśmy jedenaście miejsc ! W kategoriach K30 i M40 wszystkie miejsca na "pudle" zajmowali nasi. Po tym popisowym występie chyba nikt już nie ma wątpliwości jaka jest najlepsza polska drużyna biegów narciarskich. Komentarze organizatorów, kibiców i lokalnej społeczności narciarskiej, jakie wyrażali pod naszym adresem, nie pozostawiają złudzeń, że team nabiegowkach.pl jest aktualnie najmocniejszą siłą w powszechnych biegach narciarskich.

Wyniki zawodników teamu nabiegowkach.pl w Pucharze Kościeliska 2016

Zawodnicy team nabiegowkach.pl kobiety:

 1. Katarzyna Witek - 1. open, 1. K20
 2. Barbara Byrtus - 2. open, 1. K40
 3. Edyta Olcoń - 3. open, 2. K40
 4. Joanna Kujawska - 8. open, 1. K30
 5. Anita Wesołowska - 9. open, 2. K30
 6. Alicja Rolska - 13. open, 5. K40
 7. Marta Szałacińska - 14. open, 3. K30

mężczyźni:

 1. Piotr Michałek - 1. open, 1. M40
 2. Grzegorz Legierski - 3. open, 2. M40
 3. Rafał Koryciński - 6. open, 3. M40
 4. Władysław Olszowski - 7. open, 4. M40
 5. Dariusz Ślaga - 10. open, 2. M50
 6. Jan Łacek - 11. open, 6. M40
 7. Jacek Mederski - 16. open, 4. M50
 8. Kazimierz Legierski - 17. open, 9. M40
 9. Edward Mucha - 19. open, 1. M60
 10. Michał Rolski - 30. open, 12. M40
 11. Aleksander Korzeniowski - 35. open, 14. M40

- Szkoda, że w zawodach nie brali udziału zawodnicy klubowi, bo byłaby ciekawa konfrontacja. Mam nadzieję, że wkrótce dojdzie do takiej rywalizacji na jakichś zawodach, gdzie wraz z amatorami wystartują również polscy zawodnicy z klubów. Amatorów trenujących regularnie i na wysokim poziomie, wyposażonych w najlepszy sprzęt i profesjonalny serwis, jest coraz więcej. Niejeden z młodych sportowców trenujących wyczynowo, któremu się wydaje, że prezentuje wysoki poziom może się zdziwić, jak dostanie solidnie lanie od amatora, który ma nawet 50 lat - podsumowuje trener Józef Michałek.

Dzięki temu, że biegi kobiet i mężczyzn następowały po sobie, drużyna mogła wzajemnie się dopingować. Gdy biegły zawodniczki, męska część teamu pomagała jak mogła kibicując w różnych miejscach trasy i robiąc zdjęcia. W biegu mężczyzn koleżanki zrewanżowały się z nawiązką.

Trening w ramach konsultacji Sukcesy naszych zawodników to nie tylko całoroczna praca i trening. To także profesjonalne działanie grupy. Wyjazd do Kościeliska był zarazem zjazdem sportowców biorących udział w całorocznym programie szkoleniowym teamu nabiegowkach.pl. W sobotę od rana na trasie wyścigu zawodnicy wykonali dwa mocne treningi, przetestowali narty, a także przećwiczyli pod okiem trenera trudniejsze elementy trasy.

Podczas Pucharu Kościeliska team nabiegowkach.pl miał własny serwis prowadzony przez trenera Józefa Michałka. Przeprowadzono testy smarowania, tak jak odbywa się to w zawodowych ekipach serwisowych na zawodach wysokiej rangi. Trener wspomagał też wszystkich radą.

Serwis - Wyniki są bardzo dobre i cieszy to, że nasz program szkoleniowy daje takie efekty. Szczególnie dobrym przykładem są dziewczyny z Warszawy. Pokazały, że przyłożenie się do pracy daje rezultaty i można zrobić olbrzymi postęp trenując w sposób systematyczny i zorganizowany. Widać to nie tylko po samych wynikach, ale przede wszystkim po stylu, poprawnej technice. To robi znakomite wrażenie, szczególnie patrząc na osoby, które z niczego zaczynają startować i szybko osiągają taki wysoki pułap sportowy - chwali swoich podopiecznych trener Michałek.

Dziękujemy zawodnikom teamu nabiegowkach.pl za świetną atmosferę podczas całego zjazdu, a także doskonałą postawę na zawodach. Trenerowi Józefowi Michałkowi dziękujemy za poświęcenie i perfekcyjne przygotowanie nart, smarowanych od świtu gołymi rękoma na dużym mrozie. Gospodarzom Willi u Gąsieniców, gdzie team był zakwaterowany, ukłony za gościnę oraz stworzenie świetnych warunków do treningu i przygotowania się do zawodów.

Zdjęcia z teamowych występów na Pucharze Kościeliska znajdują się na FB profilu teamu nabiegowkach.pl:

Oceń artykuł
(1 głos)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

 • na tablicy

 • na forum

 • artykuły użytkowników

Więcej

lubią nas