Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Dziewięć dni ostrych treningów podczas letniego zgrupowania teamu nabiegowkach.pl

W drugiej połowie czerwca 2019 roku w Górach Bystrzyckich i Orlickich - po polskiej i czeskiej stronie granicy - przez ponad tydzień trenowali zawodnicy uczestniczący w całorocznym programie przy teamie nabiegowkach.pl. Łącznie w zajęciach pod opieką trenera Józefa Michałka brało udział 17 sportowców.

Zgrupowanie rozpoczęło się 15 czerwca i trwało do 23 czerwca 2019 roku. W ciągu dziewięciu dni zajęć biegano głównie na nartorolkach - techniką klasyczną i łyżwową - po asfaltowych trasach w Dolinie Dzikiej Orlicy w okolicach Niemojowa, Lasówki i Spalonej na Dolnym Śląsku, jak też na trasach po czeskiej stronie granicy.

Każdego dnia uczestnicy brali udział w dwóch treningach - porannym - w ramach którego realizowano "objętość", trwającym zazwyczaj od 2 do 3 godzin oraz popołudniowym trwającym około 1,5 - 2 godziny, podczas którego skupiano się na ćwiczeniach specjalistycznych, w tym techniki narciarskiej.

W czasie zgrupowania duża część treningów poświęcona była na tzw. wybieganie, czemu sprzyjały bardzo dobre profile tras z licznymi podbiegami i zjazdami. Jak policzyli niektórzy sportowcy biorący udział w zgrupowaniu, przebiegli w jego trakcie na nartorolkach nawet 350 km.

Atrakcją i ciekawostką były zajęcia poświęcone ćwiczeniom techniki poruszania się krokami łyżwowymi w trakcie nartorolkowych sprintów - to część przygotowania do Knock-Out Sprintów Dzierżoniów, które odbędą się po raz pierwszy w Polsce w ostatnią sobotę lipca. Niektóre treningi odbywały się na trasach Kamyk Uphillu i Leśnego Uphillu, w których to zawodach w drugi weekend sierpnia weźmie udział wielu zawodników naszego teamu.

- Moim zdaniem to najbardziej udane i wydajne zgrupowanie, jakie mieliśmy z teamem. Udało się zrealizować wszystkie założenia. Sprzyjała nam pogoda, a co najważniejsze, poziom sportowy uczestników był wyrównany i na dobrym poziomie do ambitnych treningów - podsumował na koniec trener Józef Michałek.

Obszerną galerię zdjęć ze zgrupowania i zajęć odbywających się w jego trakcie znajdziesz na facebookowym profilu teamu nabiegowkach.pl.

Zgrupowanie było częścią przygotowania do letniego sezonu startowego, w którym głównym priorytetem będą starty w nartorolkowych zawodach cyklu Vexa Skiroll Tour 2019. Właściwy sezon startowy rozpoczyna się jednak już w ostatni weekend czerwca, podczas którego duża grupa zawodników drużyny portalu nabiegowkach.pl weźmie udział w biegach techniką klasyczną inaugurujących czeski cykl Efisan Skiroll Classics w czeskich Beskidach.

Oceń artykuł
(0 głosów)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • na tablicy

  • na forum

  • artykuły użytkowników

Więcej

lubią nas