Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Kamil Kaczyński Mistrzem Polski Amatorów w Biathlonie

Większość polskich amatorów zakończyła swój zimowy sezon startowy wraz z Biegiem Piastów. Zawodnicy teamu nabiegowkach.pl są bardziej aktywni niż przeciętni krajowi biegacze. Wielu z nich wzięło udział jeszcze w kilku narciarskich imprezach w trzeci weekend marca 2019. I znów mamy być z czego dumni.

Mistrzostwa Polski amatorów w biathlonie

Niezmiernie cieszy nas sukces Kamila Kaczyńskiego, który w piątek 15 marca w Dusznikach-Zdroju zdobył tytuł Mistrza Polski amatorów w biathlonie rywalizując techniką klasyczną w klasyfikacji open. To już jego drugi tytuł mistrzowski w tym sezonie, w lutym wywalczył wicemistrzostwo Polski amatorów w kategorii dwudziestolatków w biegach narciarskich. Warto podkreślić, że Kamil zaczął biegać na nartach zaledwie cztery zimy temu i po trzech latach szkolenia przy teamie nabiegowkach.pl oraz niezliczonej liczbie godzin treningów wspiął się na wyżyny w swoich kategoriach. Za to wszystko szczególne brawa.

W piątek na Duszniki Arena w Mistrzostwach Polski amatorów w biathlonie nasi reprezentanci zajmowali miejsca:

Bieg wokół Chochołowskich Term

W sobotę 16 marca w Chochołowie na trasie przy Termach odbył się ostatni polski bieg narciarski tego sezonu. Zawodnicy rywalizowali na dystansie około 4 km techniką dowolną. Startowano kategoriami wiekowymi i tak też prowadzona była klasyfikacja. Nasi zawodnicy zdobyli łącznie 6 miejsc na podium.

W kategorii pań w wieku 30-40 lat na drugim miejscu uplasowała się Agata Szlachetka, tuż za nią na trzecie miejsce zapracowała Martyna Wiśniowska. W kategorii mężczyzn 40-50 lat drugie miejsce zajął Janek Łacek, tuż za nim na trzecim miejscu także nasz reprezentant Andrzej Mojeścik. Wśród pięćdziesięciolatków bieg wygrał Piotr Michałek, a trzeci był Józef Michałek. Brawa za ładne zakończenie sezonu.

Karkonoska 70

W sobotę 16 marca po czeskiej stronie Karkonoszy odbył się ostatni bieg cyklu "Stopa pro život" z wyścigami na 70, 50 i 25 km dowolną techniką.

W biegu na dystansie 50 km wystartowało dwóch naszych reprezentantów - Paweł Kotlarz zajął 35. miejsce. Michał Musielak był 68. W zawodach sklasyfikowano 128. zawodników. Na dystansie 25. km Tomasz Kołodziejczyk był 40. Na najkrótszym dystansie startował też Kamil Kaczyński i po pierwszym punkcie kontrolnym miał szansę na doskonały wynik. Niestety trasa zawodów była bardzo źle oznaczona, jak to bywa w Czechach, zawody są organizowane dla tych, którzy już tam byli i znają trasę na pamięć. Kamil wraz z innymi zawodnikami zmylił trasę, a zorientował się dopiero po wielu kilometrach. Nie było sensu kontynuować biegu.

Dziękujemy naszym kolegom za reprezentowanie naszej drużyny w tych czeskich zawodach. Widać, że duch rywalizacji jest u nich silny. Tak trzymać!

Igrzyska Młodzieży Szkolnej

W trzeci weekend marca w Białce Tatrzańskiej odbywały się Igrzyska Młodzieży Szkolnej w biegach narciarskich, w której wystartował nasz najmłodszy zawodnik Wojtek Majka rywalizując wśród dzieci urodzonych w 2007 roku. Jak zwykle dał popis. W biegu techniką klasyczną był 3., a w biegu dowolną techniką zajął 6. miejsce. Przypomnijmy, że Wojtek nie trenuje w klubie, jak wielu rówieśników, którzy na IMS uplasowali się na pozycjach za Wojtkiem. Gratulacje dla zawodnika i rodziców.

Engadin Skimarathon

Nie mieliśmy okazji poinformować o tym wcześniej, co naprawiamy w tym tekście, że Michał Musielak był naszym jedynym reprezentantem w drugim pod względem frekwencji największym biegu narciarskim świata - szwajcarskim Engadin Skimarathon. Zawody odbywają się techniką dowolną na dystansie 42 km. Nasz zawodnik ukończył rywalizację z czasem 2:08. Gratulujemy. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, przeczytaj wspomnienie Michała z Engadin Skimarathon 2019. Czyta się świetnie, polecamy.

Koniec sezonu startowego

Środkowy weekend marca był dla naszych zawodników pożegnaniem z zimowym sezonem startowym. Teraz czas na trening i przygotowania do kolejnego. Najbliższy zjazd, na którym nasi sportowcy będą wspólnie trenować pod okiem swojego trenera Józefa Michałka już za tydzień - w czwarty weekend marca. A przed kolejną zimą czeka nas jeszcze bardzo intensywny sezon startowy na nartorolkach. O zaangażowaniu i sukcesach sportowców z teamu nabiegowkach.pl będziemy informować na bieżąco.