Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Katarzyna Witek wygrywa Night Light Marathon 2019 na 10 km

Katarzyna Witek wygrała bieg na 10 km klasykiem

Zawodnicy teamu nabiegowkach.pl odnieśli sukcesy podczas odbywających się w pierwszy weekend stycznia 2019 roku biegów w ramach Bedřichovský NLM zaliczanego do czeskiego cyklu Ski Tour. Kasia Witek wygrała bieg pań na 10 km, Kamil Krzywicki drugi open!

Podczas gdy większość polskich biegaczy pauzowało w oczekiwaniu na jakieś biegi narciarskie w kraju, zawodnicy teamu nabiegowkach.pl startują za granicą. Nie trzeba było daleko szukać, bo miejscem biegów odbywających się w ramach Night Light Maratonu są Góry Izerskie, czyli te same, w których znajdują się popularne Jakuszyce. Fakt, że trzeba było jechać samochodem 40 minut dłużej, niż do polskiej stolicy biegówek, ale czy to może odstraszyć od startu? Nie po to trenujemy cały rok, by teraz w czasie sezonu, siedzieć w domu.

Wieczorne biegi, podczas których zawodnicy oświecają sobie trasę latarkami czołowymi odbywały się w piątkowy i sobotni wieczór - 4 i 5 stycznia 2019. W piątek biegano dowolnie, w sobotę klasykiem. W rywalizacji wzięło udział kilku przedstawicieli portalowej drużyny. Więcej o tych zawodach przeczytasz w tekście Wrażenia z nocnego wyścigu przy świetle setek lampek czołowych.

Władek Olszowski lubi długie dystanse, dlatego wybrał biegi na 30 km - najdłuższe z możliwych. W piątek łyżwą zajął 32. miejsce open i 4. w kategorii wiekowej. W sobotę podczas biegu klasykiem miał pecha, czeska biegaczka złamała mu na starcie kija. Zanim wrócił do samochodu i wymienił kije stracił ponad 6 minut. Mimo to bieg ukończył i został sklasyfkowany na 32. miejscu open i 4. w kategorii wiekowej.

Bieg na 30 km łyżwą wybrał też Romek Majka, który ukończył wyścig na 37 pozycji. Wiemy, że Romek jest zadowolony z wyniku i dyspozycji dnia. Gratulujemy.

W sobotę 5 stycznia kolejna trójka zawodników teamu wzięła udział w biegu na 10 km techniką klasyczną. Doskonale wypadła Kasia Witek, która zdecydowała się pokonać cały dystans bezkrokiem i wygrała rywalizację wśród kobiet. Co więcej zajęła 5. miejsce open, dając się wyprzedzić tylko czterem mężczyznom. Wygrała oczywiście także w kategorii wiekowej. Brawo Kasia!

Kamil Krzywicki

Na drugim miejscu open do mety dobiegł Kamil Krzywicki, który podobnie jak Kasia dystans pokonywał wyłącznie bezkrokiem. Wygrał też swoją kategorię wiekową. Kamil jest nowym "nabytkiem" naszej drużyny i jesteśmy pewni, że jeszcze nie raz będziemy mogli informować o jego sukcesach. Prosimy o brawa.

Na miejscu 12. open bieg ukończył Michał Rolski.

Kasia Witek i Michał Rolski

Najszybszy na Alpe Cermis

Podczas gdy część naszych biegaczy rywalizowała w Czechach, nasz drużynowy kolega Michał Musielak ścigał się w Val di Fiemme w otwartym biegu na Alpe Cermis. Impreza towarzyszy Tour de Ski i skierowana jest do zawodników, którzy nie uczestniczą w biegach elity. Michał był najszybszym Polakiem w tym wyścigu (startowało łącznie dwóch naszych rodaków). O ich udziale mówiono nawet w telewizji podczas transmisji z biegu elity kobiet. Gratulacje.