Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Kolejni narciarze rozpoczynają regularne treningi w programie przy teamie nabiegowkach.pl

To już trzeci nabór do całorocznego szkolenia przy teamie nabiegowkach.pl. Grupa ambitnych narciarzy spotkała się w pierwszy weekend kwietnia 2016 roku w Istebnej by rozpocząć regularne treningi z trenerem Józefem Michałkiem.

Choć do szkolenia można przystąpić na każdym jego etapie, warto wziąć udział w pełnym, rocznym cyklu. Dlatego około 10 osób zamierzających rozpocząć systematyczne treningi spędziła weekend w Beskidzie Śląskim na zjeździe inicjującym.

W tym sezonie po raz pierwszy sportowcy będą szkolić się w dwóch "wątkach": Szkolenia Wszechstronnego - dla wszystkich, którzy w bezpieczny sposób chcą rozwijać siłę, kondycję oraz nauczyć się doskonale biegać na nartach, jak też Szkolenia Zawodniczego - dla tych, którzy myślą o współzawodnictwie w biegach narciarskich i na nartorolkach.

Szkolenie prowadzi doświadczony trener, jeden z największych fachowców w Polsce - Józef Michałek. Uczestnicy trenują indywidualnie na podstawie planów opracowywanych dla nich przez trenera. Raz na kilka tygodni organizowane są weekendowe zjazdy, podczas których uczestnicy programu spotykają się z trenerem, poznają nowe ćwiczenia, omawiają wykonane i przyszłe zadania, są korygowani, a także poznają elementy techniki narciarskiej. To wszystko okraszane jest potężną dawką wiedzy teoretycznej.

Pierwszy taki zjazd otwierający dla osób przystępujących do szkolenia odbył się w Istebnej w pierwszy weekend kwietnia 2016 roku. Uczestnicy mieli możliwość zapoznania się z trenerem, przedstawienia i omówienia swoich indywidualnych celów sportowych, zaprezentowania posiadanych umiejętności oraz zapoznania się z ideą i założeniami programu szkoleniowego przy teamie nabiegowkach.pl.

W sobotę przez cały dzień uczestnicy zjazdu w trakcie dwóch wielogodzinnych bloków treningowych biegali na nartorolkach zarówno techniką klasyczną jak też łyżwową. Dla niektórych były to pierwsze kroki na tym sprzęcie. Niedzielę spędzili pod znakiem treningów siłowych - siły ogólnej i specjalnej. Poznali zasady treningu na obwodzie, tzw. stacyjnego, a także ćwiczenia, które w najbliższym czasie będą wykonywać.

Wiemy, że są osoby pragnące rozpocząć szkolenie w naszym programie, lecz z różnych przyczyn nie mogły przyjechać na zjazd otwierający. Z niektórymi jesteśmy już umówieni na dołączenie przy kolejnych konsultacjach. Wszyscy, którzy chcieliby trenować razem z nami proszeni są o kontakt pod e-mailem Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , aby ustalić możliwie najlepszą formę i czas przyłączenia się.

Poniżej kilka zdjęć z kwietniowego zjazdu otwierającego. Przeczytaj więcej o programie szkoleniowym przy teamie nabiegowkach.pl.

Oceń artykuł
(0 głosów)

Galeria zdjęć

Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • na tablicy

  • na forum

  • artykuły użytkowników

Więcej

lubią nas