Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Konsultacje grudniowe - znaleźliśmy śnieg

W programie konsultacji teamu nabiegowkach.pl zaplanowanych na grudzień 2014 były przede wszystkim ćwiczenia techniczne na nartach i start w pierwszych w tym sezonie zawodach kontrolnych. Brak śniegu w Jakuszycach zniwelował plany startowe, ale śnieg znaleźliśmy w Istebnej.

Wyjątkowo ciepły koniec jesieni tego roku pokrzyżował plany przygotowań sportowców trenujących w programie temu nabiegowkach.pl. Program treningowy w ostatnich tygodniach miał przygotować zawodników naszego teamu do wejścia na śnieg. W planie konsultacji w weekend przed Świętami Bożego Narodzenia miał się odbyć ostatni zjazd teamu w tym roku, podczas którego zawodnicy pod okiem trenera mieli ćwiczyć na śniegu i wystartować w pierwszych zawodach SNS. Jak wiadomo, aura sprawiła wszystkim przykrego figla i o śniegu na trasach biegowych można było tylko pomarzyć.

Odpoczynek na stoku Dla chcącego nic trudnego. Znalazło się rozwiązanie, które choć dalekie od ideału, pozwoliło "pobiegać" na nartach po prawdziwym śniegu. Zamiast spotykać się w Szklarskiej Porębie, jak planowano, zjazd odbył się w Istebnej. Tam na sztucznie naśnieżonym stoku zjazdowym Złoty Groń już od 3 tygodni trenują lokalni biegacze narciarscy, w tym młodzież klubowa. Dzięki uprzejmości właścicieli ośrodka narciarze biegowi mogą korzystać ze śniegu na równi ze zjazdowcami. Skorzystał także team. Dla niektórych była to pierwsza okazja w tym sezonie, żeby stanąć na nartach.

W sobotę warunki na stoku były mało sprzyjające. Śniegu było niewiele, a ten który pozostał, był zmrożony. Dla osób, które tego dnia zainaugurowały sezon na biegówkach, pierwszy kontakt ze śniegiem nie był przyjemny. Na szczęście z soboty na niedzielę padało, kierownictwo bazy narciarskiej skorzystało też z nocnego mrozu, aby dośnieżyć stok armatkami śnieżnymi. Przez to niedzielne ćwiczenia były dużo przyjemniejsze.

Zjazdy ćwiczono na trasie do giganta Ze względu na charakter terenu, który był do dyspozycji, przećwiczono przede wszystkim podbieganie na wzniesienia o dużym nachyleniu, jak też zjeżdżanie przy mniejszych i większych prędkościach wykorzystując do tego m.in. trasę do slalomu giganta.

Frekwencja wśród zawodników, którzy stawili się na grudniowych konsultacjach, była niska. - Co innego, gdyby można było pobiegać na trasach biegowych i wystartować w zawodach, jak planowaliśmy, a tak tuż przed Świętami trudno było wyrwać się z pracy czy domu - tłumaczyli członkowie teamu, którym przedświąteczne obowiązki nie pozwoliły przyjechać do Istebnej.

Większość drużyny nabiegowkach.pl zapewne spotka się 4 stycznia 2015 w Jakuszycach na zawodach z cyklu SNS. Część zawodników pozostanie na tygodniowym obozie szkoleniowym prowadzonym przez Józefa Michałka i Mariusza Michałka (na który mamy jeszcze kilka miejsc dla osób zaawansowanych spoza teamu, zainteresowanych szkoleniem na wysokim poziomie). Kolejne weekendowe konsultacje teamu zaplanowane są na luty 2015.

Więcej zdjęć w galerii na profilu facebookowym teamu nabiegowkach.pl.

Oceń artykuł
(2 głosów)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • na tablicy

  • na forum

  • artykuły użytkowników

Więcej

lubią nas