Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Legierski, Olszowski i Witek w pierwszej dziesiątce Skiroll Classics 2015

Na mecie finałowego biegu w objęciach z Lukasem Bauerem

Na mecie finałowego biegu w objęciach z Lukasem Bauerem
W klasyfikacji końcowej czeskiego cyklu biegów na nartorolkach Silvini Skiroll Classics 2015 w pierwszej dziesiątce znalazło się dwóch zawodników teamu nabiegowkach.pl - Grzegorz Legierski i Władysław Olszowski. Jacek Mederski tuż za dziesiątką. Katarzyna Witek dziesiąta wśród kobiet.

W tegorocznym wydaniu Silvini Skiroll Classics znalazło się 8 biegów. Wszystkie techniką klasyczną, na gumowych, treningowych kołach. Każdy z wyścigów prowadził pod górę. Dystanse oscylowały w okolicach 10 km z przewyższeniem nawet ponad 800 metrów. Zawody odbywały się od lipca do września. Wszystkie w Sudetach, z wyjątkiem dwóch pierwszych biegów organizowanych w czeskich Beskidach.

Władek Olszowski W bieżącym roku w zawodach wzięła udział silna reprezentacja teamu nabiegowkach.pl. Walczyliśmy o punkty indywidualnie i jako drużyna oficjalnie zgłoszona do zawodów. Trzech naszych zawodników: Grzesiek Legierski, Władek Olszowski i Jacek Mederski regularnie punktowali ścigając się m.in. ze zwycięzcami Biegu Piastów i zawodnikami ze ścisłej czołówki czeskich biegów, w większości o 20 i więcej lat młodszymi od naszych kolegów. W połowie cyklu do rywalizacji dołączyła też Katarzyna Witek.

Finałem cyklu był 12 km bieg na Ještěd nad Libercem. Zawody były jednocześnie Mistrzostwami Czech w biegach na nartorolkach (więcej o tych zawodach w serwisie nartorolki.pl). W tym wyścigu wystartowało pięcioro reprezentantów teamu nabiegowkach.pl. Tym razem o punkty było ciężko, gdyż zgodnie z regulaminem przysługują tylko pierwszej trzydziestce. A na starcie wyścigu stanęła plejada gwiazd, w tym Lukáš Bauer, Stanislav Řezáč, Martin Jakš, Dušan Kožíšek, jak też polska czołówka z Maciejem Staręgą i Sylwią Jaśkowiec.

Choć zapunktować udało się tylko Kasi Witek, naszym zawodnikom należy się duża pochwała. Najszybszy z naszych na mecie - Grzegorz Legierski - miał tylko około 3 minut straty do polskiego kadrowicza Jana Antolca. Grzesiek, 20 lat starszy i trenujący po pracy, może tylko pomarzyć o takich warunkach treningowych (szkolenie, obozy, sprzęt) jakie ma nasza kadra narodowa.

Galerię zdjęć naszej drużyny ze startu w ostatnich zawodach cyklu Skiroll Classics znajdziecie na facebookowym fan page teamu nabiegowkach.pl.

W końcowej rywalizacji nasi zajęli bardzo dobre miejsa. Choć dla wielu czytelników pozycja 6, 8, czy 12 może wydawać się odległa, zwróćcie uwagę, że mówimy o amatorach, sportowcach po czterdziestce, trenujących w chwilach wolnych od pracy i obowiązków rodzinnych. Mimo tych wszystkich ograniczeń byli oni w stanie nawiązać walkę z młodymi czeskimi zawodnikami. Należą się wielkie brawa!

Wyniki zawodników teamu nabiegowkach.pl w Silvini Skiroll Classics 2015

Katarzyna Witek Panie

  • Katarzyna Witek - 10. miejsce

Kasia dołączyła w połowie cyklu. Wzięła udział tylko w trzech biegach na osiem. Mimo to uzyskała 10 lokatę na 27 sklasyfikowanych zawodniczek. Gdyby wystartowała we wszystkich zawodach, mogłaby liczyć przynajmniej na brązowy medal.

Panowie

  • Władysław Olszowski - 6. miejsce
  • Grzegorz Legierski - 8. miejsce
  • Jacek Mederski - 12. miejsce
  • Michał Rolski - 53. miejsce

Grzegorz Legierski Grzesiek Legierski ominął jeden wyścig. Pozbawiło go to ważnych punktów i szansy na pierwszą piątkę, która była w zasięgu.

Kilku sportowców teamu wystartowało w pojedynczych biegach, ale nie przyjechało na obowiązkowy finał, więc nie włączono ich do klasyfikacji końcowej.

Klasyfikacja drużynowa

Team nabiegowkach.pl na koniec cyklu znalazł się na piątej pozycji wśród drużyn zgłoszonych do rywalizacji teamowych. Niemal do samego końca utrzymywaliśmy miejsce czwarte. Niestety w ostatnich zawodach nasi rywale zdobyli punkty, które zdecydowały o zamianie pozycji. To pierwszy start polskiej drużyny narciarskiej w nartorolkowych zawodach. Rywalizowaliśmy tam z czeskimi, zawodowymi teamami. Zyskaliśmy wiedzę i wprawę. Bogatsi o doświadczenia, jesteśmy przekonani, że w przyszłym roku możemy walczyć jako drużyna o miejsca na podium.

Podziękowania

Dziękujemy przede wszystkim naszym zawodnikom, za to że z zapałem i godnie reprezentowali team na zawodach, często pokonując setki kilometrów, żeby przyjechać na bieg. Gdy byliśmy na obozie w Czechach, lokalni trenerzy podchodzili mówiąc "pokażcie nam tego faceta, który jest 6. w Silvinii". Drużyna z innego kraju, która pojawiła się nagle, a jej zawodnicy zdobywali dobre miejsca, zrobiła duże wrażenie na naszych południowych sąsiadach. To wszystko dzięki sportowcom z teamu nabiegowkach.pl, którzy wytrwale walczyli o miejsca i punkty.

Stanislav Rezac rozmawia z Józefem Michałkiem Dziękujemy też trenerowi Józefowi Michałkowi, który towarzyszył nam na większości zawodów. Wspierał radą, pochwałami i dopingiem na trasie. Ponadto czeskie kontakty i poważanie dla naszego trenera u południowych sąsiadów, otwierały wszystkie drzwi.

Dziękujemy wszystkim członkom i sympatykom naszej drużyny, którzy z dużym poświęceniem organizowali punkty odżywcze na trasach wszystkich zawodów. Dzięki temu zawodnicy teamu nabiegowkach.pl mieli zapewnione napoje na górskich trasach. To lato było bardzo upalne, bez tej pomocy nasze wyniki nie byłyby tak dobre.

Jest takie powiedzenie: "nobody's perfect but a team can be". I mieliśmy okazję się przekonać, że to się sprawdza doskonale.

Wspierają nas

nartorolkowy.pl - sklep z nartorolkami
Marwe

Team nabiegowkach.pl otrzymał wsparcie sklepu nartorolkowy.pl i fińskiego producenta nartorolek Marwe. Dzięki zaangażowaniu obu firm zawodnicy naszego teamu mają zapewniony sprzęt najwyższej klasy - nartorolki Marwe Classic 700 A z najszybszymi kołami gumowymi o symbolu 6CS.

 
Oceń artykuł
(2 głosów)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • na tablicy

  • na forum

  • artykuły użytkowników

Więcej

lubią nas