Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Lipcowy zjazd grupy B trenującej w teamie nabiegowkach.pl pod znakiem upałów i nartorolek

Tropikalna pogoda nie zniechęciła sportowców z grupy B biorących udział w całorocznym programie treningowym przy teamie nabiegowkach.pl. Pomimo niebywałego upału, jaki panował w Polsce w pierwszy weekend lipca, niemal wszyscy stawili się w komplecie i wzięli udział w czterech wyczepujących treningach.

Podobnie jak w całym kraju, w Istebnej gdzie odbywał się zjazd teamu nabiegowkach.pl, pierwszy weekend lipca był niezwykle gorący. Plażowa pogoda nie sprzyja mocnemu wysiłkowi fizycznemu, ale mimo trudnych warunków uczestnicy zjazdu maksymalnie wykorzystali czas i pod okiem trenera wykonali kawał dobrej roboty.

Grupa B teamu nabiegowkach.pl składa się z osób, które dołączyły na programu treningowego w tym sezonie. Program lipcowego zjazdu przewidywał więc przede wszystkim zajęcia techniczne na nartorolkach. Większość ćwiczyła na sprzęcie do techniki klasycznej, niektórzy po raz pierwszy i mieli za zadanie opanować podstawowe kroki. Trener Józef Michałek duży nacisk położył na umiejętności bezpiecznego zjeżdżania, wytracania prędkości oraz awaryjnego hamowania na poboczu.

- Swobodne panowanie nad sprzętem jest podstawą do prowadzenia własnych treningów. Jestem zadowolony z grupy, bo wszyscy już panują nad nartorolkami, a nad poprawnością techniki będziemy pracować - podsumował trener.

Grupa odbyła trzy treningi na częściowo zacienionym torze nartorolkowym koło istebniańskiego gimnazjum. Na ostatnie zajęcia wybrano się do pobliskiego lasu, by poćwiczyć podbiegi z kijami. Ponieważ nawet w cieniu było upalnie, uczestnicy zakończyli zjazd wyczerpani fizycznie.

Teraz czas na własną pracę, utrwalanie świeżo zdobytych umiejętności, konsultacje mailowe z trenerem, a kolejne spotkanie teamu nabiegowkach.pl już w połowie sierpnia. To do roboty!

Galeria ze zjazdu w profilu teamu na facebooku.

Oceń artykuł
(1 głos)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • na tablicy

  • na forum

  • artykuły użytkowników

Więcej

lubią nas