Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Medalami w Przehyba Uphill 2016 team nabiegowkach.pl zakończył sezon startowy na nartorolkach

Piotrek Michałek na ostatnim zakręcie

Piotrek Michałek na ostatnim zakręcie
Niemal wszyscy zawodnicy teamu nabiegowkach.pl, startujący w największych polskich otwartych zawodach na nartorolkach Vexa Przehyba Uphill 2016, stawali na podium klasyfikacji open i w kategoriach wiekowych. To ostatnie starty zawodników teamowych na asfalcie w tym sezonie.

Vexa Przehyba Uphill - II Mistrzostwa w Biegu pod Górę na Nartorolkach odbyły się 2 października 2016 roku na drodze prowadzącej z Gabonia koło Starego Sącza na szczyt Przehyby, jednego z wyższych wzniesień Beskidu Sądeckiego. Zawodnicy pokonywali podbieg o długości 6,7 km z przewyższeniem blisko 600 metrów. To najtrudniejszy uphill - czyli bieg pod górę w Polsce i w tej części Europy. Więcej o zawodach przeczytasz w relacji z Vexa Przehyba Uphill 2016.

Impreza, która uzyskała rekord liczby uczestników startujących w polskich otwartych zawodach na nartorolkach, jest blisko związana z naszym teamem. Przehyba Uphill organizują czynni zawodnicy drużyny - Marek Tokarczyk i Michał Rolski przy ciągłej i nieocenionej pomocy Alicji Rolskiej. Pracy przy organizacji imprezy było tyle, że nie udało im się wystartować. W zawodach wzięło za to udział trzynastu innych sportowców z teamu nabiegowkach.pl. Ci, którzy regularnie startują na nartorolkach stanęli na podium wśród zwycięzców konkurencji lub różnych kategorii.

Nasi zawodnicy rywalizowali: techniką klasyczną, dowolną i na sprzęcie tzw. terenowym, czyli wyposażonym w pompowane koła. W każdej z tych konkurencji team nabiegowkach.pl miał swoich przedstawicieli.

Galerię zdjęć sportowców teamu nabiegowkach.pl z Vexa Przehyba Uphill 2016 opublikowaliśmy na facebooku.

Vexa Przehyba Uphill techniką klasyczną

Kasia Witek na ostatnim podbiegu

Bardzo dobrze wypadli reprezentanci teamu nabiegowkach.pl w biegu klasykiem. Kasia Witek i Grzesiek Legierski ukończyli zawody na drugich pozycjach. Podium pań uzupełniła Jagoda Grynkiewicz. Gratulacje. Na nasze konto idą także "medalowe" miejsca w kategoriach wiekowych: K2 - miejsca 1. i 3., K3 - miejsce 1., M2 - miejsca 2. i 3., M3 - miejsca 1. i 2. Co więcej, w kategorii amatorów - czyli zawodników bez licencji związkowej - lokaty od jeden do cztery dla teamu nabiegowkach.pl. W rywalizacji pań pierwsza pozycja także dla nas. Gratulacje dla wszystkich.

Miejsca zawodników teamu nabiegowkach.pl w klasyku:

 • Katarzyna Witek - 2. wśród kobiet, 1. w K2
 • Jadwiga Grynkiewicz - 3. wśród kobiet, 1. w K3, 1. w amatorkach
 • Joanna Kujawska - 10. wśród kobiet, 3. w K3, 4. w amatorkach
 • Grzegorz Legierski - 2. wśród mężczyzn, 2. w M2, 1. w amatorach
 • Piotr Michałek - 4. wśród mężczyzn, 1. w M3, 2. w amatorach
 • Władysław Olszowski - 5. wśród mężczyzn, 2. w M3, w amatorach
 • Rafał Koryciński - 8. wśród mężczyzn, 3. w M2, 4. w amatorach
 • Józef Michałek - 12. wśród mężczyzn, 4. w M3, 7. w amatorach
 • Robert Taperek - 20. w mężczyznach, 9. w M2 i 14. w amatorach

Vexa Przehyba Uphill dowolną techniką i na kołach pompowanych

W biegu dowolną techniką reprezentowali nas Robert Faron i Kazimierz Legierski. Robert obronił ubiegłoroczny tytuł najlepszego biegacza górskiego na nartorolkach wygrywając cały wyścig. Kazik uplasował się na 7. miejscu pośród mężczyzn zajmując 4. pozycję w kategorii M2 i był najlepszym amatorem. Jak pokazują wyniki szybszy na trasie od Kazika byli tylko licencjonowani zawodnicy, często dużo młodsi, trenujący w klubach. Brawa dla drużynowych kolegów

Robert Faron, zwycięzca wyścigu .

Dwójka teamowiczów wzięła udział w wyścigu na pompowanych kołach. Tu także odnieśliśmy prawdziwe sukcesy. Jedyną kobietą w tych zawodach, która zdecydowała się pokonać morderczy podbieg obciążona pięcioma kilogramami rolek terenowych, była nasza teamowa koleżanka Patrycja Balińska-Seweryn. Wygrała ona tym samym klasyfikację kobiet. Dla Patrycji ten trudny bieg był debiutem w startach na nartorolkach, brawa za odwagę!

Patrycja Balińska-Seweryn na mecie

W całym wyścigu nie do pokonania był Jan Łacek, który wypracował czas o ponad 40 sekund lepszy, niż drugi na mecie młody zawodnik wyczynowy. Czas Janka pozwoliłby mu osiągnąć 8. pozycję w klasyfikacji techniką dowolną, w której rywalizowano na dużo lżejszym i szybszym sprzęcie sportowej. Gratulacje dla obojga zwycięzców!

Drużynowe wsparcie

Nie ma jak drużyna. Od dawna wiadomo, że w teamie nabiegowkach.pl panuje przyjacielska atmosfera. Razem trenujemy, startujemy, ale także wspieramy się. Dlatego Marek Tokarczyk i Michał Rolski - organizatorzy Vexa Przehyba Uphill - bardzo dziękują koleżankom i kolegom z drużyny, którzy wykazali nieocenioną pomoc w takcie imprezy. Dziękujemy Alicji za pracę przed imprezą i w jej trakcie. Specjalne podziękowania należą się Jagodzie, która jak zwykle przejechała wiele kilometrów, by dotrzeć na zawody z Wilna, włączyła się aktywnie w prace przygotowawcze do biegu, wystartowała z dobrym wynikiem i natychmiast rzuciła się do pomocy przy wynikach i dekoracji. Pawłowi dziękujemy za istotną pomoc w pomiarze czasu. Asi i Kasi za wsparcie przy dekoracji zawodników. Robertowi za świetne zdjęcia. W drużynie siła i dziękujemy, że otrzymaliśmy Wasze wsparcie, gdy tego potrzebowaliśmy.

IMG 5436

Koniec sezonu startowego na nartorolkach

Udział w Vexa Przehyba Uphill był ostatnim startem na małych kółkach tego sezonu. Zawodnicy z drużyny nabiegowkach.pl przez wiele tygodni rywalizowali w biegach na nartorolkach w Polsce i za granicą. Zawodów na asfalcie jest już coraz więcej. Jedną z rekordzistek w liczbie startów jest Alicja Rolska, która w tym sezonie wzięła udział aż w 13 zawodach. Jest także jedyną zawodniczką z teamu i jednocześnie jedyną kobietą w ogóle, która wystartowała we wszystkich biegach w ramach czeskiego cyklu Silvini Skiroll Classics. Podobną liczbę startów zaliczyła Aśka Kujawska. To wymagało od naszych zawodniczek, które mają przecież pracę zawodową, dom i dzieci nie lada poświęceń.

Nasi sportowcy niezliczoną liczbę razy stawali na podium klasyfikacji open, wiekowych i generalnych łącznie w blisko dwudziestu różnych zawodach na nartorolkach. O wszystkich sukcesach pisaliśmy w aktualnościach z działalności teamu nabiegowkach.pl. Dziękujemy za ten bardzo udany sezon startowy!

Oceń artykuł
(1 głos)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

 • na tablicy

 • na forum

 • artykuły użytkowników

Więcej

lubią nas