Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Odlo zainwestowało w zawodników teamu nabiegowkach.pl

Jan Łacek, Władek Olszowski, Kasia Witek, Piotr Michałek, Grzesiek Legierski

Jan Łacek, Władek Olszowski, Kasia Witek, Piotr Michałek, Grzesiek Legierski
Szwajcarska marka Odlo podjęła decyzję o zasponsorowaniu sześciu czołowych zawodników teamu nabiegowkach.pl - tym samym czołowych polskich amatorskich biegaczy narciarskich. To ważne wydarzenie na rynku powszechnego narciarstwa biegowego nie tylko dla teamu.

Biegi narciarskie w Polsce, choć od kilku lat przeżywają bardzo dynamiczny rozwój, wciąż jeszcze są niszowym sportem. Zawodnicy amatorscy to najczęściej osoby dorosłe, uprawiające sport po pracy, dzieląc czas na hobby z obowiązkami rodzinnymi. Nawet jeśli regularnie wygrywają zawody lub zajmują w nich wysokie miejsca, nie trafiają na czołówki gazet i portali. Dlatego takim sportowcom trudniej o znalezienie sponsora.

Szwajcarska marka Odlo - producent sportowej odzieży klasy premium - przy udziale polskiego przedstawiciela firmy uczyniła ważny krok w dziejach naszego sportowego "podwórka" decydując się na wsparcie aż sześciu polskich biegaczy narciarskich - wszystkich z teamu nabiegowkach.pl.

- Mamy świadomość, że pozyskanie takiego sponsora było możliwe tylko dlatego, że jesteśmy teamem i to bardzo rozpoznawalnym w amatorskich biegach narciarskich. Na sukces drużyny i zawodników pracuje wiele osób, także od strony szkoleniowej, sprzętowej, czy organizacyjnej. Każdy z wyróżnionych przez Odlo sportowców działając w pojedynkę, miałby duże trudności ze znalezieniem takiego wsparcia - wyjaśnia Józef Michałek, trener nabiegowkach.pl.

Odlo wybrało kilkoro biegaczy narciarskich z największego i najlepszego polskiego teamu, którzy najczęściej odnoszą sukcesy w klasyfikacjach open i kategoriach wiekowych w otwartych zawodach w Polsce. Bogate komplety odzieży "z wysokiej półki" (w tym bieliznę, stroje treningowe, kurtki, kamizelki, spodnie, puchówki, rękawiczki, czapki) otrzymali od Odlo:

Katarzyna Witek
Najlepsza polska amatorka, m. in. zwyciężczyni Biegu Piastów na 25 km techniką klasyczną w 2016 roku.

Katarzyna Witek
Piotr Michałek
Należy do ścisłej czołówki polskich amatorów, w 2016 roku wygrał zdecydowaną większość zawodów, w których wystartował, pokonał nawet Czechów w Karlovskiej 25. Piotr Michałek

 

Grzegorz Legierski
Czołowy polski biegacz w kategorii czterdziestolatków, jeden z najsilniejszych polskich amatorów.Grzegorz Legierski
Jan Łacek
Specjalizuje się w startach techniką dowolną, ma na swoim koncie niezliczoną liczbę miejsc na podium w zawodach na nartach biegowych. Jan Łacek

 

Władysław Olszowski
Szczególnie upodobał sobie maratony narciarskie, w 2016 roku startując za granicą zajmował z reguły najwyższe miejsca spośród Polaków po Justynie Kowalczyk, na swoim koncie ma m.in. wicemistrzostwo Europy 2015 w kategorii wiekowej. Władysław Olszowski
Jacek Mederski
Najchętniej startuje w biegach długich, w 2016 roku jako pierwszy Polak w historii pokonał bezkrokiem najtrudniejszy maraton narciarski na świecie z ligi Worldloppet - norweski Birkebeinerrennet. 
 
 
 
 
 
 
 
 


- Marka Odlo jest oficjalnym partnerem teamu nabiegowkach.pl od początku istnienia tej drużyny. Doceniamy osiągnięcia polskich amatorów. Cieszymy się ich sukcesami razem z nimi. Dlatego zdecydowaliśmy się na kolejny krok, czyli sponsoring. Mamy nadzieję, że zaawansowana technicznie odzież, którą od nas otrzymali wybrani zawodnicy, będzie wsparciem w codziennych treningach i startach oraz motywacją do dalszej pracy - mówi Wojciech Topiłko Odlo Brand Manager.

Team nabiegowkach.pl

Sportowcy z teamu nabiegowkach.pl po raz pierwszy zaprezentowali się w nowej odzieży podczas zawodów Enervit Classic 5 km, które odbyły się 7 stycznia 2017 roku w Jakuszycach. Sesja zdjęciowa, którą tu prezentujemy, była wykonana właśnie tego dnia. Na fotografiach brakuje Jacka Mederskiego, który był nieobecny na zawodach w pierwszą sobotę stycznia.

Ta informacja jest ważna dla całego środowiska polskich amatorów. Oznacza, że coś drgnęło. Jeśli takie marki jak Odlo zaczynają doceniać polskich narciarzy startujących w biegach masowych, to wkrótce w jej ślady pójdą inne firmy. Co za tym idzie, nasz rynek przyspieszy i jeszcze bardziej się rozwinie, z korzyścią dla każdego.

Oceń artykuł
(7 głosów)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • na tablicy

  • na forum

  • artykuły użytkowników

Więcej

lubią nas