Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Pięciodniowe zgrupowanie teamu nabiegowkach.pl pod hasłami objętości i techniki

W długi weekend sierpnia 2018 roku ziemia kłodzka tradycyjnie już gościła sportowców trenujących w całorocznym programie przy teamie nabiegowkach.pl. W ciągu pięciu dni zajęć skupiono się na treningu specjalistycznym, uczestnicy pokonali na nartorolkach dziesiątki kilometrów tras, poczynili także kolejne postępy w technice biegowej.

Miejscem krótkiego zgrupowania, które odbywało się od 10 do 15 sierpnia, były Góry Orlickie. Założeniem zajęć było wybieganie na nartorolkach, a także praca nad techniką. Codzienne treningi odbywały się zgodnie ze schematem - przed obiadem "objętość", po obiedzie "jakość".

Sportowcy trenowali na trasach o doskonałych asfaltach i profilach, po polskiej i czeskiej stronie Dzikiej Orlicy. Grupa przebywała w pobliżu Niemojowa w gminie Międzylesie, a z miejsca zakwaterowania można było wyruszać na treningi bez potrzeby dojeżdżania.

Każdego dnia pierwszy trening odbywał się w formie nartorolkowej wycieczki. Odwiedzono m.in. miejsce mety Kamyk Uphillu (jedne z zawodów nartorolkowego cyklu Vexa Skiroll Tour) - Kašparovą chatę. Sportowcy przetestowali także trasę Leśnego Uphillu (także jeden z biegów cyklu Vexa). Przy okazji wyprawy do Spalonej pokonano na nartorolkach dystans maratoński.

Celem popołudniowych ćwiczeń było doskonalenie techniki, a zwłaszcza kroków łyżwowych, gdy trener Józef Michałek dostrzegał największe rezerwy u swoich podopiecznych. Wiele specjalistycznych ćwiczeń wprowadzonych przez drużynowego szkoleniowca pomogło wszystkim w szybkich postępach.

Zdjęcia z sierpniowego zjazdu zobaczysz na profilu facebookowym teamu nabiegowkach.pl.

Oceń artykuł
(3 głosów)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • na tablicy

  • na forum

  • artykuły użytkowników

Więcej

lubią nas