Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Po marcowych konsultacjach przybywa chętnych do całorocznego szkolenia w teamie nabiegowkach.pl

Program szkolenia sportowego przy teamie nabiegowkach.pl to treningi, a także wyjazdowe konsultacje i zgrupowania przez cały rok. W ostatni weekend marca w Istebnej odbywał się zjazd dla uczestników programu, na który przyjechało aż 10 nowych osób planujących dołączyć do całorocznego szkolenia z trenerem Józefem Michałkiem.

Być może część naszych czytelników odłożyła już narty do piwnicy, czy garażu, a o przygotowaniach do kolejnego sezonu zacznie rozmyślać w listopadzie lub grudniu. Są jednak osoby, które już teraz zdecydowały się rozpocząć całoroczne przygotowania do kolejnej zimy. Na zjezdzie sportowców biorących udział w programie szkoleniowym pod kierownictwem Józefa Michałka w ostatni weekend marca w Istebnej stawiło się aż 10 nowych osób.

Marcowe konsultacje nazwane zostały "drzwiami otwartymi". Wielu biegaczy narciarskich przez ostatnią zimę widziało zawodników teamu nabiegowkach.pl na podium większości polskich powszechnych zawodów narciarskich. Duża grupa czytała też w informacjach prasowych o wynikach sportowców reprezentujących barwy teamu. Przy okazji marcowego zjazdu każdy, kto poważnie myślał o przyszłych sukcesach i dołączeniu do szkolenia, a co za tym idzie o rozpoczęciu stałych treningów, mógł bez zobowiązań wziąć udział w zajęciach podczas zjazdu. To pozwalało zapoznać się z trenerem, dowiedzieć się szczegółów o programie, poznać trenujących już sportowców, czy sprawdzić swoje siły na tle innych.

Jednym z głównych zadań dla trenera było wykonanie testów i sprawdzianów, podczas których oceniał przygotowanie siłowe, kondycyjne, koordynacyjne i techniczne uczestników zjazdu. W sobotę sprawdzian odbywał się na bieżni tartanowej, jak też skoczni lekkoatletycznej z piaskownicą. Biegano również na 1000 m i podciągano się na drążku. W niedzielę przed południem odbył się też sprawdzian na nartorolkach na torze nartorolkowym w Wiśle-Jonidle.

W sobotnie popołudnie grupa udała się do Ustronia, gdzie można było wysłuchać m.in. wykładu doktora Henryka Nogi, specjalisty ortopedy traumatologa, o najczęściej spotykanych kontuzjach w biegach narciarskich. Wystąpienie miał także trener teamu nabiegowkach.pl - Józef Michałek - o tym jak zapobiegać kontuzjom dzięki stretchingowi.

Jedną z atrakcji tego popołudnia była możliwość przebadania się metodą FMS, umożliwiającą określenie ograniczeń i asymetrii ciała oraz spowodowanego tym ryzyka odnoszenia kontuzji. Specjaliści od tej metody wyznaczyli też zbadanym indywidualne ćwiczenia.

Na zakończenie szkolenia każdy otrzymał krótkie informacje o jego rezerwach i brakach. Ta wiedza daje możliwość przygotowania się do treningów, które na dobre zaczną się od konsultacji w maju. Każda dołączająca osoba otrzyma też od trenera indywidualne zadania do samodzielnej pracy w domu.

Osoby, które chciałyby przystąpić do naszej grupy i całorocznie trenować oraz startować pod opieką trenera Józefa Michałka, kolejną okazję będą miały na zjeździe majowym, który odbędzie się w Istebnej od 15 do 17 maja.

Poniżej trochę zdjęć z opisywanego tu weekendu.

Oceń artykuł
(1 głos)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • na tablicy

  • na forum

  • artykuły użytkowników

Więcej

lubią nas