Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Podsumowanie startów teamu nabiegowkach.pl w pierwszy weekend sierpnia

Przed startem w niedzielnym biegu na Dlouhé Stráně

Przed startem w niedzielnym biegu na Dlouhé Stráně
W pierwszą sobotę i niedzielę sierpnia 2016 sportowcy z teamu nabiegowkach.pl brali udział w zawodach na nartorolkach w Polsce i Czechach. Były sukcesy. Podsumowaliśmy nasze osiągnięcia.

Silvini Skiroll Classics w Czechach

W sobotę 6 sierpnia w biegu na górę Pradziad (1491 m n.p.m.) na Morawach w Czechach startowało 10 reprezentantów zespołu nabiegowkach.pl. Był to trzeci bieg zaliczany w tym roku do cyklu Silvini Skiroll Classics. Rywalizowano jak zwykle techniką klasyczną. Droga na Pradziada ma długość 9 km. Zawodnicy pokonują przewyższenie około 620 metrów.

Więcej o zawodach przeczytasz tu.

Bieg na Pradziada miał bardzo dobrą frekwencję i znakomitą obsadę wyczynowych czeskich sportowców. Amatorzy, w tym nasi zawodnicy, mieli możliwość zmierzenia się z takimi legendami biegów narciarskich jak Lukáš Bauer, czy Stanislav Řezáč. Polacy reprezentujący team nabiegowkach.pl stanowili ponad 10% wszystkich uczestników tego wyścigu.

Na szczególną uwagę zasługują tego dnia wyniki: Elizy Ruckiej, która wygrała wśród dziewcząt, Marka Tokarczyka, który uzyskał trzecią lokatę wśród mężczyzn w wieku ponad 50 lat, a także Grzegorza Legierskiego, który jako jedyny z Polaków zmieścił się w pierwszej trzydziestce punktowanych miejsc w rywalizacji męskiej.

Wyniki zawodników teamu nabiegowkach.pl w sobotę

Kobiety

 • Eliza Rucka - 1. w kategorii juniorek
 • Katarzyna Witek - 7. miejsce
 • Jadwiga Grynkiewicz - 8. miejsce
 • Alicja Rolska - 9. miejsce
 • Joanna Kujawska - 10 miejsce

Mężczyźni

 • Grzegorz Legierski - 28. miejsce
 • Marek Tokarczyk - 34. open, 3. w kategorii Mężczyźni B
 • Jacek Mederski - 35. open, 4. w kategorii Mężczyźni B
 • Sylwester Tomaszewicz - 49. miejsce
 • Michał Rolski - 54. miejsce

W niedzielę 7 sierpnia rywalizacja przeniosła się w inny zakątek Jesioników. W biegu do przepompowni wodnej Dlouhé Stráně należało pokonać drogę o długości 13 km i "wspiąć" się do mety zlokalizowanej wyżej niż start o ponad 800 metrów. To był najtrudniejszy uphill w całym cyklu.

Na szczególną pochwałę zasługują dwa pierwsze miejsca "naszych" wśród mężczyzn w wieku powyżej 50 lat. Marek Tokarczyk stanął na pierwszym, a Jacek Mederski na drugim stopniu podium. Wyniki pokazują, że nasi polscy amatorzy nie mogą równać się z czołowymi czeskimi młodymi zawodnikami wyczynowymi, jeśli zaś chodzi o weteranów, Polacy mają się czym pochwalić. Marek i Jacek w nagrodę otrzymali od organizatora cenny sprzęt marki Kärcher.

Dobre, piąte miejsce zajęła Katarzyna Witek, nagrodzona wraz z takimi gwiazdami jak Petra Nováková, Klára Moravcová, czy Adela Boudiková.

Wyniki zawodników teamu nabiegowkach.pl w niedzielę

Kobiety

 • Katarzyna Witek - 5. miejsce
 • Eliza Rucka - 6.
 • Jadwiga Grynkiewicz - 8.
 • Alicja Rolska - 10.

Mężczyźni

 • Marek Tokarczyk - 18. miejsce, 1. w kategorii Mężczyźni B
 • Jacek Mederski - 20. miejsce, 2. w kategorii Mężczyźni B
 • Michał Rolski - 33. miejsce

Jak wielokrotnie podkreślamy, udział w zawodach cyklu Skiroll Classics to dla sportowców teamu nabiegowkach.pl, poza możliwością rywalizowania na wysokim poziomie, także wspaniała przygoda. Podobnie jak przed rokiem podczas pobytu w Czechach w pierwszy weekend sierpnia 2016 nasza ekipa kwaterowała się w schronisku Barborka tuż pod szczytem Pradziada na wysokości 1325 m n.p.m. Klimat miejsca i bliskość gór to dodatkowa, duża atrakcja tego wyjazdu dla polskich zawodników.

Jak powtarza trener naszej drużyny Józef Michałek, takie zawody to najlepszy z możliwych treningów. Starty nie tylko wzmacniają fizycznie, ale także psychicznie. Są też doskonałym sprawdzianem i miernikiem postępów. Przykładowo w niedzielnym biegu Michał Rolski poprawił się o 13 minut w stosunku ubiegłorocznego biegu na Pradziad i o ponad 8 minut zmniejszył stratę doubiegłorocznego zwycięzcy. To daje motywację i dowodzi, że przyjęte przez trenera metody dają efekt.

Galerię zdjęć z weekendu startów teamu nabiegowkach.pl w 3. i 4. zawodach SSC znajdziesz na facebookowym profilu teamu nabiegowkach.pl.

Niestety organizator cyklu zafundował naszym zawodnikom spore rozczarowanie. Po zmianie zapisów regulaminowych w trakcie trwania cyklu nartorolki naszych zawodników przestały spełniać nowe wymogi. Po naciskach ze strony przedstawicieli naszej drużyny, a także portalu skipol.pl, jeszcze przed startem w biegu na Pradziada i Dlouhé Stráně, organizatorzy obiecali zapewnić dodatkowe 10 kompletów nartorolek dla teamu nabiegowkach.pl z kołami mieszczącymi się w nowych limitach.

Niestety na obietnicach się skończyło. Na miejscu okazało się, że organizator ma nartorolek tyle samo co zawsze i nie ma mowy o dodatkowym sprzęcie. W sobotę zabrakło sprzętu dla Sylwestra Tomaszewicza, w niedzielę dla większości naszych sportowców. Startowaliśmy często na pożyczonych lub nienadających się do rywalizacji nartorolkach. Nasi zawodnicy poczuli się oszukani po raz kolejny, za pierwszym razem gdy zmieniono zasady w trakcie gry, za drugim, gdy nie dotrzymano obietnicy.

III Letni Bieg Jaćwingów

Dwóch zawodników z teamu nabiegowkach.pl wzięło udział w niedzielę 7 sierpnia w Letnim Biegu Jaćwingów w Gołdapi na północno-wschodnim krańcu Polski. W zawodach rozgrywanych techniką dowolną na sprzęcie o dowolnych kołach na dystansie półmaratonu wystartowało wielu zawodników z polskich i litewskich klubów.

W biegu tym Rafał Koryciński zajął wysokie 9. miejsce ze stratą do zwycięzcy zaledwie 9 sekund. Rafał uległ jedynie młodym zawodnikom klubowym i był najszybszy pośród amatorów. Z kolei Robert Romanowicz zajął 29. miejsce znacznie poprawiając swój wynik w stosunku do ubiegłego roku. Jak sam przyznał, jest bardzo zadowolony z osiągniętego czasu i lokaty.

Oceń artykuł
(0 głosów)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

 • na tablicy

 • na forum

 • artykuły użytkowników

Więcej

lubią nas