Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Rafał Koryciński trzeci w 29. Biegu Jaćwingów 20 km F

W pierwszy weekend lutego 2019 roku nasi zawodnicy rywalizowali w Polsce i za granicą. Oprócz sukcesów w Sztafecie Piastów na konto teamu nabiegowkach.pl i indywidualnych wyników tworzących nasz zespół sportowców, idą kolejne sukcesy.

29. Bieg Jaćwingów w Gołdapi

Bardzo ucieszyła nas informacja o doskonałym wyniku Rafała Korycińskiego, który w sobotę 2 lutego 2019 roku w Gołdapi był najszybszym z Polaków i zajął 3. miejsce open w Biegu Jaćwingów oraz pierwsze w kategorii wiekowej. Zawody odbywały się na dystansie 20 km dowolną techniką. Rafał dał się wyprzedzić tylko dwóm młodszym zawodnikom z Litwy.

Dzień później, w niedzielę 3 lutego Rafał rywalizował w tej samej imprezie techniką klasyczną. Bieg ze względu na pogarszające się warunki śniegowe został skrócony z początkowo planowanych 18 km, do 14,4 km. Rafał tym razem był drugim Polakiem na mecie i piątym zawodnikiem open, a uzyskany czas wystarczył, by został sklasyfikowany jako trzeci w kategorii wiekowej.

Brawo Rafał za taki weekend!

7. Bieg Pabla, Karłów

W Karłowie w Górach Stołowych w sobotę 2 lutego odbywał się Bieg Pabla. W biegu głównym dowolną techniką na 20 km wystartował Roman Majka, który zajął 11. miejsce open. Romek wygrał kategorię wiekową M40. Świetnie spisał się najmłodszy zawodnik naszego teamu - Wojtek Majka - który zajął 1. miejsce w biegu dzieci 4-6 klasa szkoły podstawowej. Gratulacje!

Orlicki Maraton

Przez oba dni weekendu w Górach Orlickich, zaraz za polsko-czeską granicą, zawodnicy ścigali się w zaliczanych do czeskiego cyklu Ski Tour biegach Orlickiego Maratonu.

W sobotę rywalizowano dowolnie na dystansie 20 km. W tej konkurencji wzięło udział dwóch naszych reprezentantów. Najwyżej został sklasyfikowany Andrzej Mojeścik - 17 open. Paweł Kafarski zapracował na 65. miejsce. Gratulujemy.

Dzień później, w niedzielę, w biegu klasykiem na dystansie 40 km wziął udział Władek Olszowski, który ukończył rywalizację na wysokim - 26. miejscu open i 3. w kategorii wiekowej. Przypomnijmy, że Władek w tym roku walczy o podium w końcowej klasyfikacji generalnej cyklu i uzyskane dotąd wyniki w tych biegach pozwalają patrzeć optymistycznie na ten plan.

II Sztafeta Piastów

Zespoły złożone tylko z zawodników teamu nabiegowkach.pl rywalizowały w sobotę 2 lutego w Jakuszycach w biegach sztafetowych. Nasza drużyna zgłosiła do rywalizacji aż pięć sztafet, z czego trzy stanęły na podium, a dwie pozostałe uzyskały bardzo ładne wyniki. Więcej przeczytasz o tym w osobnym tekście Trzy zespoły teamu nabiegowkach.pl na podium II Sztafety Piastów.