Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Spotkanie teamu nabiegowkach.pl w listopadzie. Chyba najbardziej wyczerpujące

Listopadowe konsultacje teamu nabiegowkach.pl odbywały się przy pięknej, jesiennej pogodzie. Trenujący w teamie większość czasu poświęcili na wyczerpujące treningi na nartorolkach w górzystym terenie.

Weekend 15-16 listopada w wielu miejscach kraju był brzydki. Na szczęście w Istebnej, gdzie odbywał się zjazd, pogoda postanowiła zrekompensować niegościnną aurę, czyli zimno i ulewne deszcze jakimi nękani byli sportowcy podczas wrześniowych konsultacji. Tym razem w Beskidzie Ślaskim było ciepło i słonecznie. Aż za ciepło...

Z trenerem Józefem Michałkiem Większość czasu trenujący w ramach programu teamu nabiegowkach.pl poświęcili na ćwiczenia na nartorolkach na długich i intensywnych podbiegach. - Wszystkie osoby, które przyjeżdżają na zjazdy teamu mieszkają na nizinach. Nie mają możliwości trenowania w takiej konfiguracji terenu, jak w górach - mówił trener prowadzący szkolenie Józef Michałek.

Sportowcy trenując na wzniesieniach mieli okazję przećwiczyć wiele ważnych elementów techniki, uzyskać indywidualne wskazówki od trenera, a także oswoić się z prędkością i zjazdami, których nie brakowało na trasie. Choć zajęcia weekendowe niemal w całości ograniczały się do nartorolek, ze względu na dużą intensywność i objętość treningu, dla wielu uczestników szkolenia listopadowy zjazd był najbardziej wyczerpujący ze wszystkich dotychczasowych konsultacji.

Zdjęcie grupowe Listopadowe konsultacje były także okazją do spotkania uczestników teamowego programu szkoleniowego z silnymi amatorami uprawiającymi biegi narciarskie, często byłymi zawodnikami wyczynowymi, którzy zamierzają startować w barwach portalowego teamu. Od zbliżającego się sezonu w masowych biegach narciarskich, team nabiegowkach.pl będzie miał liczną i silną reprezentację. Spotkanie pozwolilo nie tylko na poznanie się, ale także na wspólne trenowanie, co było bardzo pozytywnym elementem ćwiczeń dla mniej doświadczonych uczestników programu.

W najbliższym czasie trenujących w programie szkoleniowym teamu czekają jeszcze dwa tygodnie bardzo ciężkich treningów, w których mniej uwagi będzie poświęcone technice, a ich głównym celem będzie rozwój motoryki. Później przed wejściem na śnieg trener zaplanował spokojniejszy trening. W weekend przed świętami Bożego Narodzenia team spotka się w Szklarskiej Porębie, a podczas zjazdu, sportowców czeka m.in. start w pierwszych zawodach kontrolnych.

Galeria zdjęć z listopadowych konsutacji znajduje się na fan page teamu nabiegowkach.pl na facebooku.

Oceń artykuł
(4 głosów)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • na tablicy

  • na forum

  • artykuły użytkowników

Więcej

lubią nas