Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Sprawdzian, technika i start to główne akcenty majowego zjazdu teamu nabiegowkach.pl

Program konsultacji dla uczestników całorocznego szkolenia przy teamie nabiegowkach.pl w maju 2019 roku obfitował w różne zajęcia. Głównym akcentem weekendu był Sprawdzian Kompetencji Narciarskich, ćwiczono także elementy techniki łyżwowej i klasycznej. Część uczestników zjazdu na koniec wzięła udział w narciarskim Beskidzim Triatlonie Górskim.

W sobotę przed południem uczestnicy konsultacji wzięli udział w Sprawdzianie Kompetencji Narciarskich. To trudny test sportowy, który zawodnicy teamu nabiegowkach.pl przechodzili już po raz drugi. Polega na czterokrotnym pokonaniu stromego, asfaltowego odcinka o długości około 900 m. W pierwszej kolejności bezkrokiem na nartorolkach do techniki łyżwowej, następnie krokami łyżwowymi, potem techniką klasyczna na nartorolkach do klasyka i na koniec w biegu lekkoatletycznym z kijami narciarskimi.

Porównanie wyników pomiędzy tymi biegami, a zwłaszcza w odniesieniu do czasów uzyskanych na jesieni ubiegłego roku, pozwala na wyciągnięcie wniosków dotyczących przygotowania zawodnika i postępów w treningu.

W sobotę po południu bardzo solidnie przerobiono ćwiczenia siły eksplozywnej kończyn dolnych. Trenowano zarówno na płaskim, jak też w pełnym cyklu treningowym na schodach, co wymagało od zawodników dodatkowego wysiłku w pokonaniu siły grawitacji.

Niedzielę przed południem poświęcono na trening techniczny. Trener skupił się na dwukroku asynchronicznym oraz jednokroku łyżwowym. Po krótkiej przerwie zmiana techniki na klasyczną. Tu szlifowano jednokrok klasyczny, a na koniec technikę naprzemianstronnego pokonywania podbiegów na nartorolkach przy dużym zmęczeniu. To zapewne przyda się podczas tegorocznej rywalizacji na nartorolkach, gdyż większość startów to będa biegi pod górę, tzw. uphille.

Niektórzy uczestnicy zjazdu zdecydowali się na koniec wziąć udział w Beskidzkim Triatlonie Górskim, który odbywał się w niedzielę po południu w Istebnej. Nasi zawodnicy stanowili blisko dwie trzecie wszystkich startujących w tych zawodach, które polegały na pokonaniu trasy w biegu z kijami, na rowerze oraz na nartorolkach techniką klasyczną. O wyniku decydował łączny czas.

Brawa dla Kamila Krzywickiego i Kazika Legierskiego, którzy zajęli odpowiednio 2. i 3. miejsce wśród mężczyzn w wieku powyżej 15 lat. Wśród pań wystartowały tylko dwie zawodniczki - obie to reprezentantki naszej drużyny. Bieg ukończyły w kolejności: Martyna Wiśniowska i Asia Kujawska. Gratulacje. Wśród zawodników płci męskiej w wieku do 15 lat drugie miejsce zajął Wojtek Majka. Gratulujemy.

Przeczytaj więcej o Beskidzkim Triatlonie Górskim - Istebna 2019. Zobacz też galerię zdjęć z majowego zjazdu.

Oceń artykuł
(0 głosów)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • na tablicy

  • na forum

  • artykuły użytkowników

Więcej

lubią nas