Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Team nabiegowkach.pl

Starty zawodników teamu nabiegowkach.pl na przełomie stycznia i lutego 2020

Roman Majka Wicemistrzem Polski amatorów w biathlonie

Sportowcy reprezentujący team nabiegowkach.pl w ostatnich dniach stycznia i pierwszych dniach lutego brali udział w biegach narciarskich i biathlonie w Polsce i Czechach. Podsumowaliśmy wyniki.

Mistrzostwa Polski amatorów w biathlonie

Gratulujemy Romkowi Majce wicemistrzostwa Polski amatorów w biathlonie techniką klasyczną. Zawody odbyły się w piątek 31 stycznia na Duszniki Arena. Kamil Kaczyński w tym biegu zajął piąte miejsce. Brawo.

Orlicky Maraton

W sobotę 1 lutego w czeskich Górach Orlickich odbył się bieg techniką dowolną na dystansie 20 km w ramach Orlickiego Maratonu zaliczanego do cyklu SkiTour. Tu uznanie należy się także Romkowi Majce, który zajął 28. miejsce pośród wszystkich startujących. Był też najszybszym Polakiem w tym biegu. Kilku naszych reprezentantów miało wziąć udział w niedzielnych biegach techniką klasyczną. Niestety te zawody zostały odwołane ze względu na znaczne pogorszenie warunków i brak możliwości przygotowania trasy do zawodów.

Turbacz XC

W niedzielę 2 lutego w Gorcach zawodnicy ścigali się w biegu zaliczanym do Pucharu Polski Amatorów w biegach narciarskich - Turbacz XC. Trasa zawodów mierzyła 11 km i prowadziła pod górę. Zawodnicy pokonywali techniką klasyczną przewyższenie 500 m. Także w tym biegu startowali nasi reprezentanci. Niestety przez nieporozumienie związane z momentem startu rozpoczęli bieg z ostatnich miejsc tracąc bardzo dużo czasu na wyprzedzenie wolniejszych.

Ostatecznie Janek Łacek uplasował się na 11. pozycji open zajmując 2-gie miejsce w kategorii M50. Grzesiek Legierski dotarł do mety na 14. miejscu open i 4. w kategorii M40. W biegu brali udział jeszcze: Paweł Kotlarz - 58. miejsce, Jacek Hyrnik - 69. miejsce.