Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Team nabiegowkach.pl

Sztafety teamu nabiegowkach.pl najlepsze w kraju

Złota, kobieca sztafeta Odlo team nabiegowkach.pl

Złota, kobieca sztafeta Odlo team nabiegowkach.pl
W sobotę 17 lutego 2018 roku sztafety damska i męska zdecydowanie wygrały pierwsze otwarte polskie biegi sztafetowe w Jakuszycach. Sztafeta mix także na podium. Do tego dopisujemy bardzo dobre wyniki naszych zawodników w Izerskiej 50 i Bystrzyckim Biegu Narciarskim. To był udany startowy weekend.

Historyczne zwycięstwa w Sztafecie Piastów

Czy ktokolwiek jeszcze ma wątpliwości, która polska drużyna narciarska jest najlepsza? Sztafety wystawione przez team nabiegowkach.pl okazały się bezkonkurencyjne w Sztafecie Piastów na dystansie 4 x 7 km, pierwszych polskich otwartych biegach sztafetowych. Przypomnijmy, że patronami naszych sztafet były marki partnerów wspierających team nabiegowkach.pl.

Więcej o zawodach przeczytasz w relacji z pierwszej Sztafety Piastów (tam też możesz sprawdzić wszystkie wyniki).

Najlepszym zespołem open, jak też zwycięzcą wśród mężczyzn, była sztafeta VEXA team nabiegowkach.pl w składzie: Grzesiek Legierski, Piotrek Michałek, Kazik Legierski i Janek Łacek. Nie tylko o minutę i 10 sekund wyprzedzili drugi na mecie zespół Enervit Yoko XC Life Team, ale Grzecho i Pieter zrobili także na trasie najlepsze czasy indywidualnie spośród wszystkich zawodników startujących tego dnia klasykiem.

Identyczny sukces odniosła nasza sztafeta damska - ODLO team nabiegowkach.pl - którą tworzyły: Kasia Witek, Asia Kujawska, Beata Nowok i Martyna Wiśniowska. Nasze zawodniczki wygrały z jeszcze większą przewagą nad drugą żeńską drużyną, ponad 3 i pół minuty. Kasia Witek przeszła samą siebie uzyskując jedenasty czas wśród wszystkich biegnących na pierwszych dwóch zmianach, pozostawiając za sobą na liście wyników 85 mężczyzn i kobiet.

W klasyfikacji zespołów MIX, czyli sztafet współtworzonych przez zawodników obojga płci, trzecie miejsce podium wypracował zespół IKA team nabiegowkach.pl w składzie: Alicja Rolska, Jacek Mederski, Rafał Koryciński i Romek Majka. Bratobójcza walka ze sztafetą TOKO team nabiegowkach.pl trwała do ostatnich metrów.

Team nabiegowkach.pl wystawił aż 6 sztafet na 50 zespołów zgłoszonych do rywalizacji (ostatecznie wystartowało 48 drużyn). Wszystkie nasze zespoły znalazły się wysoko w klasyfikacji open.

VEXA team nabiegowkach.pl - 1. miejsce open

 • Skład: Grzegorz Legierski, Piotr Michałek, Kazimierz Legierski, Jan Łacek

IKA team nabiegowkach.pl - 11. miejsce open, 3. miejsce MIX

 • Skład: Alicja Rolska, Jacek Mederski, Rafał Koryciński, Roman Majka

TOKO team nabiegowkach.pl - 12. miejsce open, 4. miejsce MIX

 • Skład: Robert Romanowicz, Władysław Olszowski, Iwona Kocoń, Michał Rolski

Ultrabiel team nabiegowkach.pl - 15. miejsce open

 • Skład: Tomasz Karoń, Jacek Hyrnik, Aleksander Korzeniowski, Robert Dudziński

Rossignol team nabiegowkach.pl - 19. miejsce open

 • Skład: Paweł Kotlarz, Marek Chłopek, Michał Musielak, Kamil Kaczyński

ODLO team nabiegowkach.pl - 20. miejsce open, 1. miejsce w sztafetach kobiet

 • Skład: Katarzyna Witek, Joanna Kujawska, Beata Nowok, Martyna Wiśniowska

Gratulujemy naszym zawodniczkom i zawodnikom oraz dziękujemy za zaangażowanie i sportowy zapał. Jesteśmy z Was dumni i cieszymy się, że możemy na Was liczyć !

Galerię zdjęć sztafet teamu nabiegowkach.pl znajdziesz na facebookowym profilu teamu nabiegowkach.pl.

Izerska 50

W trzeci weekend lutego nasi zawodnicy startowali także w biegach jednej z najważniejszych biegowych imprez w Europie - Izerskiej Pięćdziesiątki.

W piątek 16 lutego w biegu na 30 km dowolną techniką (Volkswagen Bedřichovská 30) udział wziął Rafał Koryciński, który wywalczył 29. lokatę. Był drugim Polakiem w tym wyścigu. Brawo.

W sobotę w biegu klasykiem na 25 km (Hervis Jizerská 25) wystartował Jakub Kurowski wypracowując 15. miejsce open (najlepsze spośród startujących Polaków). Sprawdziliśmy, że trzy lata temu (w 2015 roku) Kuba, który nie był jeszcze związany z teamem nabiegowkach.pl, zajął na tym samym biegu raptem 323 miejsce. To niesamowity postęp. Gratulujemy.

W niedzielę w biegu na koronnym dystansie 50 km klasykiem (ČEZ Jizerská 50) wchodzącym w skład cyklu Visma Ski Classics, najszybciej spośród z naszych reprezentantów do mety dotarł Władek Olszowski uzyskując 148 miejsce. Był drugim Polakiem na liście wyników. Jeśli ktoś uważa, że to daleka lokata, co powie na 81. miejsce Adama Fellnera, który otarł się o czeską kadrę olimpijską, czy 65. Lukáša Bauera, jeszcze do niedawna zawodnika z czołówki światowej. W zawodach zostało sklasyfikowanych ponad 4000 uczestników.

Wyniki wszystkich naszych zawodników w Izerskiej 50:

 • Władek Olszowski - 148. open, 10. miejsce w kategorii M59 (mężczyzn 50-59 lat)
 • Rafał Koryciński - 218. open
 • Adam Matuszny - 248. open
 • Paweł Kotlarz - 512. open
 • Robert Dudziński - 898. open

Bystrzycki Bieg Narciarski

W niedzielę 18 lutego w Spalonej koło Bystrzycy Kłodzkiej odbył się Bystrzycki Bieg Narciarski dowolną techniką na 15 km. Gratulujemy Beacie Nowok, która zajęła drugie miejsce w rywalizacji kobiet. Cieszy też dobry wynik Romka Majki - 9. miejsce open i 1. w kategorii wiekowej. Tomek Karoń został sklasyfikowany na 33. pozycji.

W biegu dzieci na 2 km rewelacyjnie spisał się najmłodszy zawodnik teamu nabiegowkach.pl - Wojtek Majka - który wygrał bieg z przewagą ponad 2 i pół minuty nad rywalem dobiegającym jako drugi. Brawo!

Oceń artykuł
(1 głos)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

 • artykuły użytkowników

lubią nas