Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Team nabiegowkach.pl pokazał siłę podczas 39. Biegu Piastów

Trzynastu zawodników teamu nabiegowkach.pl wystartowało w Biegu Piastów w zawodach odbywających się od 27 lutego do 1 marca 2015 roku. Wszyscy odnieśli sukcesy. Dla jednych to zdecydowana poprawa miejsca w klasyfikacji, dla innych tytuły i ogólne uznanie.

Sportowcy reprezentujący barwy teamu nabiegowkach.pl to amatorzy. Z wyjątkiem Roberta Farona, który posiada licencję PZN, pozostali albo nigdy nie biegali wyczynowo, albo karierę zawodniczą zakończyli nawet kilkadziesiąt lat temu. Zawody wchodzące w skład Biegu Piastów to renomowane biegi masowe, na które do Jakuszyc ściągają zawodnicy z całego świata. W sobotnim biegu głównym, zaliczanym do FIS Marathon Cup, wystartowało wiele gwiazd światowych biegów masowych. Mimo to, nasi zawodnicy liczyli się w tej rywalizacji.

Józef Michałek szykuje narty Jednym z ogniw łączących team nabiegowkach.pl, a także niezaprzeczalnym wsparciem, była obecność przez cały tydzień w Jakuszycach trenera naszego zespołu - Józefa Michałka. Sportowcy mogli nie tylko liczyć na jego porady i cenne wskazówki, ale także osobisty serwis. Józef Michałek wyruszał do Jakuszyc przed wszystkimi, nawet o 6 rano, aby na miejscu sprawdzić warunki, przetestować smarowanie i przygotować narty swoim zawodnikom.

15 km F - niedziela 22 lutego

39. Bieg Piastów - Festiwal Narciarstwa Biegowego - rozpoczął się 21 lutego. Każdego dnia odbywał się jakiś bieg narciarski, te najbardziej renomowane na koniec tygodnia. Jednak już na samym początku zawodnik teamu nabiegowkach.pl mocnym akcentem zapoczątkował dobrą passę. Robert Faron zdobył czwarte miejsce w wyścigu i pierwsze w kategorii M40. Więcej o tym pisaliśmy w tekście Wysokie miejsca zawodników teamu nabiegowkach.pl 21 i 22 lutego.

W tych zawodach wystartowało dwóch naszych reprezentanów:

15 km F

• Robert Faron 4. open, 1. M40
  • Robert Romanowicz 25. open, 11. M40

15 km CT - piątek 27 lutego

Na starcie biegu techniką klasyczną na 15 km stanęło 6 zawodników teamu nabiegowkach.pl. Zajęli dobre miejsca, zwłaszcza w kategoriach wiekowych. Sukces tego dnia, to piąte miejsce wśród kobiet Iwony Kocoń, drugiej Polki na mecie, a także drugiej w kategorii K40. Władysław Olszowski, który był 14. open, uplasował się na 3. pozycji w kategorii M40. Pozostali zawodnicy wysoko w kategoriach wiekowych.

50 km CT FIS Marathon Cup - sobota 28 lutego

Bieg główny Biegu Piastów to także chwile chwały. Najmocniejszy zawodnik teamu nabiegowkach.pl Robert Faron po raz kolejny udowodnił, że jest także jednym z najsilniejszych Polaków startujących w biegach masowych. Robert zajął 16. miejsce open, był czwartym polskim zawodnikiem na mecie, zajął także 2. miejsce w kategorii M40 przegrywając tylko z gwiazdą światowego formatu Stanislavem Řežáčem.

Wiele przyjemności sprawił nam także teamowy kolega Tomasz Bieniek, który był najszybszym amatorem w tym wyścigu. Tomek zajął 42. miejsce i uległ tylko zawodnikom wyczynowym z licencją FIS. Co więcej, został Mistrzem Polski Amatorów na długim dystansie, bowiem w ramach Biegu Piastów rozgrywane były Mistrzostwa Polski Amatorów.

Brawa koledzy, jesteśmy dumni, że startujemy w jednym teamie !