Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Team nabiegowkach.pl trenował i startował w długi weekend maja

Wyjątkowo długi pierwszy weekend maja 2017 roku sprzyjał sportowym aktywnościom. Duża grupa naszych zawodników trenowała na krótkim zgrupowaniu na trasach czeskiej Wysoczyny. Nasi reprezentanci brali też udział w krajowej rywalizacji na nartorolkach, jak zwykle stając na podium.

W długi weekend maja 2017 roku na Śląsku odbyły się dwa biegi na nartorolkach. W sobotę 29 kwietnia w Ustroniu ścigano się techniką klasyczną na dystansie około 1 km. We wtorek 2 maja w Wiśle rywalizowano techniką łyżwową. W obu miejscach reprezentanci teamu nabiegowkach.pl uzyskiwali bardzo dobre wyniki.

W Ustroniu Martyna Wiśniowska zajęła 2. miejsce open. Pośród mężczyzn drugi czas biegu uzyskał Grzesiek Legierski, a trzeci Piotrek Michałek. Trzy dni później w Wiśle Martyna Wiśniowska zwyciężyła w biegu open, natomiast w rywalizacji męskiej Grzesiek Legierski stanął na drugim, a Andrzej Mojeścik na trzecim stopniu podium. Gratulacje.

Team nabiegowkach.pl to największa i najbardziej mobilna polska drużyna biegów narciarskich. Startujemy na nartach i nartorolkach w całym kraju. W 2016 roku nasi zawodnicy swoją obecnością skutecznie poprawiali frekwencje polskich zawodów na nartorolkach. Niestety w sezonie 2017 terminy pierwszych zawodów na asfalcie kolidowały z zaplanowanym od dawna krótkim zgrupowaniem w Czechach. Dlatego też w Ustroniu i Wiśle startowali nieliczni reprezentanci drużyny nabiegowkach.pl.

W obozie, który odbył się od 28 kwietnia do 3 maja 2017 roku wzięła udział czternastka uczestników całorocznego szkolenia zawodniczego przy teamie nabiegowkach.pl. Uczestnicy przez pięć dni pod opieką trenera Józefa Michałka realizowali głównie trening techniczny na nartorolkach, uzupełniony treningami na rowerach górskich.

Pofałdowany profil dróg czeskiej Wysoczyny w okolicach Nowego Miasta na Morawach, w tym tor nartorolkowy jednego z lepszych w Europie profesjonalnych ośrodków narciarskich i biathlonowych Vysočina Arena, sprzyjały uzyskiwaniu szybkich efektów szkoleniowych. Każdy wyjechał z nowymi umiejętnościami, które teraz będzie utrwalać indywidualnie trenując w swojej okolicy. A już pod koniec maja kolejny zjazd dla osób szkolących się przy teamie nabiegowkach.pl.

Galerię zdjęć z obozu w długi majowy weekend znajdziesz na facebookowym profilu teamu nabiegowkach.pl.

Oceń artykuł
(0 głosów)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • na tablicy

  • na forum

  • artykuły użytkowników

Więcej

lubią nas