Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Team nabiegowkach.pl uczył się od zawodników kadry młodzieżowej

Ćwiczenia imitacyjne na trasach Kubalonki

Ćwiczenia imitacyjne na trasach Kubalonki
Drugie konsultacje teamu nabiegowkach.pl, które miały miejsce w Wiśle i Istebnej w pierwszy weekend sierpnia 2014 roku odbyły się pod znakiem upalnej pogody i wielu godzin spędzonych na rozmowach z trenerem, ćwiczeń na nartorolkach i koordynacyjno-imitacyjnych.

Jedną z większych atrakcji teamowego spotkania były niedzielne zajęcia na nartorolkach, na które zaproszeni zostali także zawodnicy kadry młodzieżowej w biegach narciarskich: Kamil Bury, Dominik Bury i Bartłomiej Rucki. Młodzi sportowcy pokazali portalowej drużynie m.in. elementy techniki biegu na nartorolkach i szereg ćwiczeń siłowych.

Konsultacje teamu nabiegowkach.pl

Konsultacje teamu nabiegowkach.pl Niecodziennym doświadczeniem była także rozgrzewka w trakcie sobotniego treningu prowadzona przez Mariusza Michałka, czołowego polskiego biegacza narciarskiego ostatnich lat, m.in. zdobywcy najwyższej lokaty wśród Polaków w historii męskiej rywalizacji na nartorolkach seniorów. Mariusz, czwarty zawodnik Mistrzostw Świata na nartorolkach z 2008 roku, pokazał uczestnikom programu m.in. szereg ćwiczeń, wykonywanych "na sucho", pozwalających na szybsze i lepsze opanowanie równowagi i techniki biegu narciarskiego.

Zjazd teamowy był okazją dla trenera prowadzącego szkolenie - Józefa Michałka - do zweryfikowania postępów poczynionych przez uczestników programu od czerwcowych konsultacji. Konsultacje teamu nabiegowkach.pl W czasie pomiędzy zjazdami wszyscy trenowali indywidualnie w domu na podstawie przygotowanego dla nich planu treningowego (zobacz przykład planu dla zawodnika z teamu nabiegowkach.pl na lipiec).

Cztery sesje treningowe w trakcie weekendu były wyczerpujące nie tylko ze względu na intensywność i objętość zajęć, ale także upalną pogodę, jaka panowała w tych dniach. Członkowie teamu doskonalili nabyte już umiejętności oraz uczyli się nowych ćwiczeń. Najbliższy czas, przynajmniej miesiąc, poświęcą na wzmocnienie górnych partii ciała, głównie ćwicząc na nartorolkach. Dolne partie będą natomiast wzmacniane przez szereg ćwiczeń imitacyjnych.

Konsultacje teamu nabiegowkach.pl Sierpniowy zjazd był też sposobnością do powitania dwóch nowych uczestników programu - Jarka i Tomka, którzy po przejściu sprawdzianu szybko wdrożyli się w zajęcia.

W kalendarzu konsultacji teamu nabiegowkach.pl kolejny zjazd został wyznaczony na koniec września. Niewykluczone jednak, że uczestnicy spotkają się z trenerem w Istebnej w ostatni tydzień sierpnia.

Team nabiegowkach.pl to grupa amatorów narciarstwa biegowego z całej Polski, którzy chcą w profesjonalny sposób prowadzić całoroczny trening narciarski. Udział w programie jest otwarty, więcej o jego zasadach można przeczytać w naszym tekście Trenuj w teamie nabiegowkach.pl z byłym trenerem kadry.

Oceń artykuł
(3 głosów)

Galeria zdjęć

Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • na tablicy

  • na forum

  • artykuły użytkowników

Więcej

lubią nas