Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Team nabiegowkach.pl

Team nabiegowkach.pl wystawia 6 zespołów na Sztafetę Piastów

W sobotę 17 lutego 2018 roku w Jakuszycach po raz pierwszy odbędą się otwarte biegi sztafetowe. Czteroosobowe drużyny pobiegną łącznie 28 km, każdy zawodnik pokona 7 km. Dwie pierwsze zmiany klasykiem, a dwie kolejne dowolnie. Team nabiegowkach.pl wystawia największą liczbę - aż 6 zespołów - nadając im nazwy związane z markami swoich partnerów.

Biegi sztafetowe to całkowita nowość w polskich powszechnych biegach narciarskich. Jeszcze do niedawna w naszym kraju biegacze uczestniczyli w otwartych zawodach wyłącznie na własny rachunek. Zaledwie od kilku lat biegacze łączą się w drużyny. Jak wiadomo "w kupie siła". Drużyny, w których zawodnicy mogą liczyć na wsparcie zespołu i chcą występować pod jedną nazwą, powstały u nas zaledwie kilka lat temu.

Wielu organizatorów jeszcze do tego nie przywykło. Wciąż organizowane są zawody, gdzie na formularzu zapisów brakuje miejsca na wpisanie teamu, a komentatorzy ogłaszając wyniki podkreślają miejscowość zawodnika, zamiast nazwy drużyny. Jakby fakt, że przyjechał z Warszawy, czy Gdańska, miał cokolwiek wspólnego z wynikami sportowca. Mało komu miejscowość zamieszkania faktycznie pomaga w jego pasji. Nie słyszeliśmy, by przykładowo Wrocław wsparł jakiegokolwiek narciarza w udziale w zawodach, zorganizował dojazd, noclegi, szatnię, smarowanie nart, nie wspominając o wcześniejszym, często długoletnim treningu. A teamy owszem.

Team nabiegowkach.pl, który został zorganizowany na kształt zawodowych teamów narciarskich, jest największym zespołem w Polsce. Dysponuje własnym systemem całorocznego szkolenia, własnym serwisem narciarskim, skupia entuzjastów, którzy startują w zawodach w zimie i lecie (na nartorolkach) w całej Polsce i wyjazdowo za granicą. A co najważniejsze, zawodnicy spod znaku teamu nabiegowkach.pl to niekwestionowana czołówka krajowa wśród dorosłych biegaczy narciarskich, licząca się także w Europie.

Po raz pierwszy możliwość rywalizowania zespołowego pojawiła się w naszym światku w 2017 roku podczas letniego cyklu nartorolkowego Vexa Skiroll Tour, gdzie w większości startowały te same osoby, co w zimie na biegówkach. Tam zawodnicy zbierali dla swoich drużyn punkty do klasyfikacji generalnej teamów. Zimowa rywalizacja zespołów odbędzie się po raz pierwszy 17 lutego 2018 roku w trakcie Sztafety Piastów.

Do udziału w sztafecie team nabiegowkach.pl zgłosił sześć drużyn po czterech zawodników. Jedna w całości damska, dwie mieszane - tu po trzech mężczyzn i po jednej kobiecie - oraz trzy męskie. Każdy z zespołów otrzymał w nazwie markę partnera wspierającego team nabiegowkach.pl. I tak w rywalizacji wezmą udział zespoły:

  • VEXA team nabiegowkach.pl,
  • ODLO team nabiegowkach.pl,
  • TOKO team nabiegowkach.pl.
  • Rossignol team nabiegowkach.pl,
  • Ultrabiel team nabiegowkach.pl,
  • IKA team nabiegowkach.pl.

Składy zespołów można sprawdzić na stronie zgłoszonych drużyn do Sztafety Piastów.

- Podkreślenie marek partnerów w nazwach drużyn to nasza forma podziękowania dla nich za wieloletnie wsparcie. Wiele z tych wspomagających nas podmiotów uwierzyło w team nabiegowkach.pl, zanim zaczęliśmy odnosić sukcesy. Siła naszej drużyny, to po części ich zasługa. Dziękujemy za Waszą pomoc - mówi Michał Rolski, pomysłodawca utworzenia teamu nabiegowkach.pl i jego menedżer.

Trzymajcie kciuki za team nabiegowkach.pl, będziemy tego potrzebować w sobotę 17 lutego od 10:00.

Oceń artykuł
(0 głosów)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • artykuły użytkowników

lubią nas