Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way MT Sport SkiGo

Trenuj w całorocznym programie przy teamie nabiegowkach.pl [SZCZEGÓŁY PROGRAMU]

Dołącz do nas! Trenuj systematycznie pod indywidualną opieką trenera Józefa Michałka, który swoją wiedzę zdobywał za granicą i przez osiem lat prowadził kadrę Polskiego Związku Narciarskiego. Jak pokazują liczne przykłady sportowców, trening w programie szkoleniowym przy teamie nabiegowkach.pl to obecnie najskuteczniejsza w Polsce i dostępna dla każdego forma poprawy umiejętności biegania na nartach i wyników we współzawodnictwie sportowym.

Program treningowy dla amatorów narciarstwa biegowego to wyjątkowe połączenie skrojonego na miarę każdego z uczestników: planu treningowego, indywidualnej opieki trenerskiej i wyjazdowych konsultacji weekendowych, które odbywają się średnio co 6 tygodni. Szkolenie wzbogacone jest także dłuższymi zgrupowaniami w lecie i w zimie. Udział w programie to także przynależność do wyjątkowej wspólnoty ludzi kochających biegi narciarskie, którzy razem trenują, startują i wspierają się w dążeniach do celu.

Jak to działa?

Trening indywidualnyTrening indywidualny

Uczestnicy projektu trenują indywidualnie w miejscu swojego zamieszkania zgodnie z programem teningowym dostosowanym do możliwości każdego uczestnika, opracowanym przez Józefa Michałka. Plan treningowy sporządzany jest na bieżąco na podstawie stałego kontaktu z uczestnikem, jak też doświadczeń trenera w pracy z wyczynowcami i amatorami, a także zgodnie z obowiązującą w nowoczesnym narciarstwie biegowym wiedzą trenerską.

KonsulatacjeWeekendowe konsultacje

Średnio co 6 tygodni uczestnicy szkolenia biorą udział w weekendowych konsultacjach, podczas których zyskują wiedzę, biorą udział w testach i sprawdzianach, poznają nowe formy treningowe, są korygowani i otrzymują wskazówki oraz dawkę wiedzy, które pozwolą im skutecznie trenować w kolejnym okresie. Zjazdy odbywają się w górach, w miejscach słynących z dobrych warunków do treningu narciarstwa biegowego.

Kontakt z treneremIndywidualny kontakt

W okresie pomiędzy zjazdami uczestnicy są w kontakcie z trenerem prowadzącym, który jeśli wystąpi taka potrzeba, wprowadza modyfikacje do planu uczestników, a także odpowiada na pytania i wątpliwości.

W barwach teamuW barwach teamu nabiegowkach.pl

Uczestnicy szkolenia na poziomie zawodniczym startują w zawodach w barwach teamu nabiegowkach.pl, co dodatkowo ich jednoczy i motywuje. Team wspomaga ich serwisem, organizacją dojazdu i zakwaterowania podczas zawodów. Zawodnicy teamu nabiegowkach.pl często korzystają też z bonifikaty w opłatach startowych na wielu polskich zawodach w biegach narciarskich.

Czy to jest dla Ciebie ?

Przyłącz się do nas jeżeli

 • chcesz znacznie poprawić swoje umiejętności biegania na nartach oraz rozwinąć się sportowo
 • masz powyżej 18 lat
 • jesteś osobą aktywną i wysportowaną
 • narciarstwo biegowe to dla Ciebie ważny sport
 • nie boisz się nartorolek
 • możesz trenować kilka razy w tygodniu i raz na około 6 tygodni poświęcić cały weekend na wyjazdowe konsultacje z trenerem

Wybitna kadra

Projekt stworzony jest z myślą o amatorach, którzy chcą osiągnąć wyższy poziom sportowy prowadząc regularny trening narciarski zgodny z nowoczesną wiedzą pod opieką fachowej kadry wybitnych specjalistów. Szkolenie przy teamie nabiegowkach.pl prowadzone jest dla osób dorosłych, w każdym wieku, na różnych poziomach zaawansowania.

Naszym celem jest podniesienie poziomu polskich amatorskich biegów narciarskich, tak aby osoby mające ambicje i chęci do pracy mogły coraz lepiej biegać na nartach i nartorolkach oraz jeżeli startują w zawodach, były w stanie osiągać coraz lepsze wyniki. Niezależnie od wieku Twój zapał i praca w połączeniu z wiedzą największych specjalistów od biegów narciarskich w kraju, daje gwarancję dużych postępów oraz zyskania wiedzy, techniki i poziomu sportowego, jakich nie jesteś w stanie osiągnąć samodzielnie.

Mamy też cel grupowy - wspólny dla wszystkich uczestników. Tworzymy "zgraną paczkę", która się wzajemnie wspiera w treningach i startach, a także motywuje do wysilonej pracy. Przyjaźnimy się ze sobą, cieszymy się gdy spędzamy czas razem na zjazdach, czy zgrupowaniach. Dla większości z nas cel towarzyski jest równie ważny, co sportowy.

Indywidualne podejście

Każdy uczestnik szkolenia jest inny. Ma swoje szczególne predyspozycje i umiejętności, inne możliwości czasowe, kondycję, siłę, czy znajomość techniki. Niektórzy są już zaawansowani, inni jeszcze na początku swojej sportowej przygody. W dużej mierze założenia programu są ogólne, bo zasady treningu narciarskiego są podobne dla wszystkich. Przygotowania odbywają się zgodnie z regułami całorocznego treningu narciarskiego, podobnymi do tych, które obowiązują zawodników wyczynowych.

Poziomy szkolenia

Szkolenie prowadzone jest na dwóch szczeblach z myślą o osobach, które dzięki systematycznemu i przemyślanemu treningowi przy pomocy kompetentnej kadry chcą przeżyć sportową przygodę i konsekwentnie poprawiać swoje umiejętności biegania na nartach i nartorolkach. Szkolimy także sportowców - głównie amatorów - dla których najważniejszym celem jest rozwój cech sportowych mających wpływ na wyniki we współzawodnictwie.

Szkolenie Wszechstronne Szkolenie Zawodnicze
Szkolenie Wszechstronne Szkolenie Zawodnicze
Dla wszystkich, także dla zaczynających swoją przygodę z biegami narciarskimi, którzy chcą w sposób systematyczny przygotowywać się do zimy prowadząc zbilansowany i bezpieczny oraz zindywidualizowany trening oraz jak najlepiej opanować bieganie na nartach jedną lub obiema technikami. Bez nacisku lub z całkowitym pominięciem współzawodnictwa sportowego. Dla tych, którzy osiągnęli już pewien poziom sportowy, a ich głównym celem jest współzawodnictwo oraz poprawa wyników na zawodach. Udział w tym programie wiąże się też ze startami w barwach teamu nabiegowkach.pl w zawodach w biegach narciarskich i na nartorolkach w Polsce i za granicą. Uczestnicy tego szkolenia mają obowiązek startować na nartach i nartorolkach.
Dla kogo? Udział w szkoleniu otwarty jest dla wszystkich, którzy chcą trenować zgodnie z założeniami programu. Dla kogo? Udział w szkoleniu dostępny jest dla sportowców, którzy zostaną zakwalifikowani na podstawie subiektywnej oceny poziomu sportowego dokonanego przez kadrę.

Kadra trenerska

Józef Michałek

Józef Michałek

Trener biegów narciarskich licencji A posiadający trzydziestoletnie doświadczenie trenerskie, przez 8 lat był trenerem kadry Polskiego Związku Narciarskiego. Absolwent kierunku trenerskiego na Wydziale Wychowania Fizycznego Uniwersytetu Karola w Pradze. Uznawany za jednego z największych specjalistów w Polsce od narciarstwa biegowego, gdyż większość wiedzy zdobył poza granicami naszego kraju. Niedawno odszedł ze sportu wyczynowego, obecnie angażuje się w szkolenie amatorów.

   

Składki

Na co przeznaczane są składki?

Dużą część naszych składek stanowi 23% podatek VAT. Z tego co pozostaje, praktycznie całość pokrywa wynagrodzenie kadry, a także koszty związane z ewentualnym dojazdem, czy zakwaterowaniem kadry podczas zjazdów, zgrupowań i zawodów.

Partnerzy

Rossignol - rabaty 50% na sprzęt, w tym sprzęt racingowy, pomoc Rossignol Racing Department w doborze sprzętu (więcej >>)

TOKO - rabaty 50% na smary i narzędzia serwisowe, bezpłatne szkolenie z serwisowania (więcej >>)

ODLO - bardzo korzystne oferty na zakup odzieży teamowej (więcej >>)

Ski Way - rabaty 20% na sprzęt (więcej >>)

Nartorolkowy.pl - specjalne ceny na nartorolki i akcesoria (więcej >>)

Bieg Piastów - rabat 20% na opłatę startową (więcej >>)

Przeczytaj więcej o partnerach i profitach dla uczestników programu.

Działamy na zasadzie nieformalnego klubu sportowego. Uczestnicy szkolenia, którzy tworzą ten klub, opłacają miesięczne "składki członkowskie", z których finansowane jest szkolenie i działalność "klubu".

Miesięczna składka, która uprawnia do udziału w programie, wynosi 299 zł. Uczestnicy Szkolenia Zawodniczego mogą opłacać składkę niższą o 100 zł, czyli tylko 199 zł, jeśli zobowiążą się, że przez 12 miesięcy od jego ukończenia nie będą reprezentować innej drużyny startując w zawodach w biegach narciarskich i na nartorolkach. Przeczytaj więcej o harmonogramie płatności i rachunku bankowym do wpłat.

zapisuję się

Co obejmuje składka?

  Szkolenie Wszechstronne Szkolenie Zawodnicze
wysokość składki miesięcznej 299 zł 299 zł lub 199 zł*
indywidualna opieka trenerska przez cały okres z e-mailowymi i telefonicznymi konsultacjami z trenerem Tak Tak
plan treningowy dostosowany do poziomu uczestnika Tak Tak
prawo do bezpłatnego udziału we wszystkich wyjazdowych weekendowych konsultacjach Tak Tak
prawo do bezpłatnego udziału w dwóch dłuższych obozach w ciągu roku (letniego i zimowego) Tak Nie**
pomoc w serwisowaniu sprzętu na zawodach Nie Tak
zniżki u partnerów Tak Tak


* 100 zł mniej płacą uczestnicy Szkolenia Zawodniczego, którzy reprezentują w zawodach barwy teamu nabiegowkach.pl i zobowiążą się nie reprezentować innej drużyny przez 12 miesięcy od zakończenia szkolenia
** uczestnicy Szkolenia Zawodniczego opłacają koszty organizacji zgrupowań.

Składka nie pokrywa:

 • zakwaterowania i wyżywienia w trakcie konsultacji i zgrupowań (średni koszt noclegu i wyżywienia na konsultacjach w Polsce to 80-100 zł za dobę w zależności od miejsca i okresu roku)
 • dojazdu na miejsce konsultacji i na poszczególne treningi w trakcie konsultacji odbywające się z dala od miejsca zakwaterowania
 • odzieży i sprzętu, które zakupywane są od partnerów przez uczestników we własnym zakresie zgodnie z ich indywidualnymi potrzebami
 • opłaty startowej w ewentualnych zawodach organizowanych przez podmioty zewnętrzne, które odbywają się w czasie konsultacji (uczestnicy dokonują także zapisów we własnym zakresie)

Konsultacje (zjazdy)

Konsultacje odbywają się w różnych terminach w zależności od poziomu szkolenia w poszczególnych grupach. Kalendarz weekendowych zjazdów i dłuższych zgrupowań publikowany jest z wyprzedzeniem, tak aby uczestnicy mogli zaplanować wyjazdy.

pokaż kalendarz konsultacji i zgrupowań

Zapisy

Zapisy prowadzone są ciągle, niezależnie od liczby konsultacji, które już się odbyły. Aby stać się uczestnikiem programu szkoleniowego - należy:

 1. Wypełnić formularz zgłoszeniowy.
 2. Opłacić składkę (więcej o składkach).

Płatności i rachunek bankowy do wpłat

Składki opłacane są z góry za pełne miesiące kalendarzowe. Należy je opłacać najpóźniej do 5 dnia miesiąca, którego dotyczy. Miesięczna składka uprawniająca do udziału w programie to 299 zł lub 199 zł* pod warunkiem, że została opłacona w terminie. Składka płatna po 5 dniu miesiąca, ale nie później niż do 12 dnia miesiąca kalendarzowego, wynosi 319 zł.

* Uczestnicy Szkolenia Zawodniczego otrzymują bonifikatę 100 zł w wysokości miesięcznej składki w wypadku, jeżeli zobowiążą się nie reprezentować innej drużyny w zawodach w biegach narciarskich i na nartorolkach w ciągu 12 miesięcy po jego zakończeniu. Zobowiązanie ma formę "kontraktu" podpisywanego z Organizatorem na pierwszych konsultacjach.

Przy opłacaniu składki po raz pierwszy księgowana jest ona za miesiąc, w którym odbywają się pierwsze konsultacje (jeśli konsultacje wypadają w pierwszej połowie miesiąca) lub za miesiąc następujący po miesiącu, w którym odbywają się pierwsze konsultacje (jeśli data konsultacji wypada w drugiej połowie miesiąca). Przykłady przedstawiliśmy poniżej.

Jak wyznaczyć datę płatności kolejnej składki?

Przykłady:

 • Jan zapisał się 16 czerwca. Pierwsze konsultacje, w których wziął udział rozpoczynały się 27 czerwca, to oznacza, że składka, którą opłaca zaksięgowana została na lipiec.
 • Marcin zapisał się 25 września. Dla niego pierwszym dniem zjazdu będzie 9 października. To oznacza, że składka zostanie zaksięgowana na październik.

Gdzie wpłacać?

Wpłat składek należy dokonywać na rachunek bankowy wydawcy portalu nabiegowkach.pl.

Beneficjent: XC4U, ul. Moniuszki 16 lok. 2, 51-610 Wrocław
Bank: ING Bank Śląski
Numer: 94 1050 1575 1000 0092 1933 7251
Tytułem: szkolenie team nabiegowkach.pl - imię i nazwisko - miesiąc

Gdzie "miesiąc" to miesiąc, za który dokonujesz wpłaty.

zapisuję się

Pytania i odpowiedzi

Czy można brać udział w programie bez udziału w konsultacjach?

Nie przewidujemy obecnie takiej możliwości. W narciarstwie biegowym liczy się nie tylko wydolność, ale też wiele innych czynników, takich jak technika, czy siła specjalna. Nie ma możliwości opanowania techniki, czy wykonywania poprawnie wielu ćwiczeń, bez indywidualnego kontaktu z trenerem, który nakieruje i skoryguje.

Co się stanie, jeśli z jakiegoś powodu nie będę mógł przyjechać na pojedynczne konsultacje?

Z pewnością stracisz wiele cennych uwag trenera i ominie Cię duża dawka wiedzy. Jednak możesz nadal kontynuować przygotowania. Podobnie jak pozostali uczestnicy otrzymasz program przygotowań na następny okres, z tym że możesz mieć większe problemy z jego poprawną realizacją, gdyż nie weźmiesz np. udziału w testach lub nie nauczysz się nowych ćwiczeń. Częściowo Twoją nieobecność mogą zrekompensować indywidualne kontakty z trenerem przez e-mail, czy telefon.

Czy mogę dołączyć, jeśli nie byłem na pierwszych konsultacjach?

Możesz dołączyć w każdym momencie.

Czy mogę jakoś zmniejszyć koszty udziału w konsultacjach?

Zaoszczędzić można na podróży. Sugerujemy umawianie się na wspólne dojazdy. Nawet jeśli nie ma nikogo z teamu tam, gdzie mieszkasz, być może po drodze jesteś w stanie do kogoś dołączyć. Możesz też spróbować znaleźć tańsze noclegi w okolicy, ale będzie to mniej wygodne i utracisz element towarzyski. Jako grupa mamy większe możliwości znalezienia noclegów i wyżywienia w lepszych cenach.

W wypadku, gdy bierzesz udział w Szkoleniu Zawodniczym możesz także oszczędzić 100 zł w wysokości składki, zobowiązując się pisemnie do niereprezentowania innej drużyny w zawodach w biegach narciarskich i na nartorolkach w ciągu 12 miesięcy od zakończenia udziału w programie.

Nie mam nartorolek, czy to nie przeszkadza?

W treningu narciarza biegowego nartorolki to ważny element przygotowań specjalistycznych. Proponujemy wypożyczyć nartorolki (pomożemy w tym) na czas zajęć podczas zjazdów. Nawet jeśli to dla Ciebie nowość, warto poznać tę jedną z najskuteczniejszych form treningowych. Do czasu zakupu własnego sprzętu możesz spróbować zastąpić ją innymi aktywnościami po bliższych konsultacjach z trenerem. Musisz się jednak liczyć z tym, że nartorolki prędzej, czy później będą potrzebne.

Biegam na nartorolkach tylko techniką klasyczną, czy trzeba będzie biegać łyżwową?

Nie, trening zostanie dopasowany do indywidualnych oczekiwań, potrzeb i możliwości uczestników. Możesz ograniczyć się do treningu na nartorolkach tylko techniką klasyczną lub tylko łyżwową. Warto jednak skorzystać z możliwości opanowania drugiej techniki.

Mam problem z kolanami. Czy dużo będzie biegania na nogach?

Biegi to forma przygotowania ogólnego. Można je zastąpić wieloma innymi formami, choćby rowerem. Trener znajdzie odpowiednią dla Ciebie formę. Musisz być jednak na tyle sprawnym, żeby móc rozgrzać się przed treningiem, choćby w lekkim truchcie.

Nie mam pulsometru. Czy jest on konieczny?

Monitory pracy serca ułatwiają kontrolowanie treningu, ale nie są niezbędne. Dawniej zawodnicy trenowali bez sport testerów i mieli często lepsze wyniki niż obecnie. Znane są inne formy wyznaczania intensywności treningu, które mogą być zastosowane w Twoim wypadku.

Czy muszę startować w zawodach?

To zależy w jakim szkoleniu uczestniczysz. Jeżeli szkolisz się na poziomie Wszechstronnym możesz, ale nie musisz startować w zawodach. Decyzja o tym zależy wyłącznie od Twojej chęci i potrzeby. Jeżeli szkolisz sie na poziomie Zawodniczym, masz obowiązek startowania w zawodach na nartach biegowych dwa razy w sezonie (imprezy o frekwencji minimum 100 zawodników) oraz raz w roku na nartorolkach. Uczestnicy Szkolenia Zawodniczego gdy startują w biegach narciarskich i na nartorolkach mają obowiązek wpisywania klubu - team nabiegowkach.pl.

Co się stanie, jeśli zechcę zrezygnować?

Zawsze jest taka możliwość. Jeśli chcesz zrezygnować, poinformuj nas o tym. Potrzebujemy tej informacji, bo to ułatwia nam organizację szkolenia.

Partnerzy

Rossignol

Rossignol

To firma, na której sprzęcie startują takie gwiazdy narciarstwa biegowego jak Marti Fourdace (FRA), Aleksander Legkow (RUS), Nikita Kriukow (RUS), Tim Burke (USA), Ida Ingemarsdotter (SWE), Federico Pellegrino (ITA), Aino Kaisa Saarinen (SWE), Øystein Pettersen (NOR).

Uczestnicy programu - członkowie teamu nabiegowkach.pl - otrzymują od Rossignol:

 • rabat 50 % w stosunku do katalogowych cen detalicznych na sprzęt z grupy Noridc
 • dostęp do sprzętu racingowego z rabatem jak wyżej
 • doradztwo Racing Department w doborze sprzętu

TOKO

TOKO

Szwajcarska firma z blisko stuletnią tradycją mająca największy udział w rynku sprzedaży smarów narciarskich.

Uczestnicy programu - członkowie teamu nabiegowkach.pl - otrzymują od TOKO:

 • rabat 50% w stosunku do katalogowych cen detalicznych na smary i sprzęt serwisowy TOKO
 • rabat 100% na płatne szkolenie z serwisowania nart organizowane na jesieni 2014

Ski Way

Nartorolki Ski Way

Włoski producent nartorolek najwyższej jakości, oficjalny dostawca włoskiej kadry narodowej w biegach narciarskich w latach 2007 do 2012. Na sprzęcie tej firmy trenowali włoscy medaliści olimpijscy i mistrzostw świata, w tym: Pietro Piller, Cristian Zorzi, Giorgio Di Centa, Arianna Follis.

Uczestnicy programu - członkowie teamu nabiegowkach.pl - otrzymują od Ski Way:

 • rabat 20% w stosunku do katalogowych cen detalicznych na nartorolki Ski Way

nartorolkowy.pl

sklep z nartorolkami - nartorolkowy.pl

Największy i najlepiej zaopatrzony sklep z nartorolkami w Polsce. W asortymencie sklepu znajdują się nartorolki startowe, treningowe, terenowe, jak też wszystko co do nich potrzebne, w tym kije, wiązania, buty, akcesoria.

Sklep wspiera uczestników programu oferując specjalne ceny na sprzęt i akcesoria. Za pośrednictwem sklepu zawodnicy teamu mają dostęp do najlepszego sprzętu na świecie.

Bieg Piastów

Bieg Piastów

Najstarszy, największy i najbardziej prestiżowy polski masowy bieg narciarski zaliczany do światowej ligi Worldloppet. Bieg Piastów w 2015 roku jest jednym z celów przygotowań teamu nabiegowkach.pl.

Uczestnicy programu otrzymują 20% zniżki na obowiązującą w momencie dokonywania wpłaty opłatę startową na wszystkie biegi rozgrywane w ramach Festiwalu Narciarstwa Biegowego 39. Biegu Piastów. Dotyczy wszystkich, którzy się jeszcze nie zapisali.

Odlo

Odlo

Szwajcarski producent odzieży klasy premium z rewelacyjną kolekcją ubrań do narciarstwa biegowego.

Uczestnicy programu otrzymują specjalne, wyjątkowo niskie ceny na zakup odzieży teamowej, w tym strojów startowych, kompletów rozgrzewkowych, czapek, rękawiczek, koszulek, kurtek, spodni itp.

Informacja o rabatach

Rabaty oferowane przez partnerów mogą być wykorzystane przez uczestników programu wyłącznie do celów własnych na zakup sprzętu lub usług do osobistego wykorzystania.

 

Przeczytaj także Zasady całorocznego szkolenia nabiegowkach.pl

 

Zgłoś się teraz !

Wypełnij teraz formularz zgłoszeniowy.

przechodzę do formularza

Oczekuj na e-mail potwierdzający zgłoszenie. Jeśli e-mail nie nadejdzie w ciągu 12 godzin prosimy o kontakt z organizatorem ( Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , tel. +48 535 234 332). Uwaga! Tylko wpłata zaliczki jest ostatecznym potwierdzeniem udziału w turnusie. O kolejności zgłoszeń decyduje data wpłaty zaliczki.

Kontakt

Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu z organizatorami.

E-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Telefon: 535 234 332

 
Oceń artykuł
(14 głosów)
Komentarze (5)
riko60
riko60 Super inicjatywa.
Od takich fachowców można się dużo nauczyć.
Riko
09.06.2014, 08:32
Głosy: +0
SQU4D4K
SQU4D4K Ja się zapisuję. Niestety w sierpniu mam już zaplanowany urlop ,ale mam nadzieję jakoś to nadrobić . :)
09.06.2014, 12:43
Głosy: +0
riko60
riko60 Niestety nie pasują mi terminy.

Niestety nie pasują mi terminy.
11.06.2014, 07:21
Głosy: +0
indianka
indianka Witam . Gdzie nocujemy W Istebnej w ostatni weekend czerwca- grupowanie teamowe?
19.06.2014, 14:40
Głosy: +0
SQU4D4K
SQU4D4K Wszystko jest na http://www.nabiegowkach.pl/Spo...-2014.html
20.06.2014, 13:30
Głosy: +0
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

 • artykuły użytkowników

lubią nas