Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Trzy deszczowe, treningowe dni teamu nabiegowkach.pl na koniec października

Pod koniec października 2017 roku w Beskidzie Śląskim odbył się trzydniowy zjazd sportowców biorących udział w całorocznym szkoleniu przy teamie nabiegowkach.pl. Choć deszcz i niskie temperatury starały się pokrzyżować plany treningowe, ostatecznie naszym sportowcom rady nie dał nawet orkan Grzegorz. Zjazd wykorzystano także w celu uroczystego zakończenia letniego sezonu startowego i podsumowania sukcesów z lata.

Po intensywnym letnim sezonie startowym, gdy zawodnicy teamu nabiegowkach.pl konkurowali na nartorolkach w biegach w Polsce i za granicą, przyszedł czas na podsumowanie wyników i powrót do przygotowań do zimy. Od poprzednich konsultacji w sierpniu minęły ponad 2 miesiące. By nadrobić ten czas weekendowy zjazd wydłużono do trzech dni. Trwał od piątku do niedzieli.

Niestety pogoda w Polsce nie rozpieszczała. Więcej, usilnie starała się zniechęcić do przyjazdu i trenowania na powietrzu. Na szczęście determinacja naszych sportowców była silniejsza, niż anomalie pogodowe. Choć lało i wiało, wykorzystano wszystkie okienka i chwilowe poprawy pogody, by wykonać efektywne treningi.

Piątek wykorzystano na cross z kijami. Trudne, pofałdowane trasy Kubalonki stały się miejscem ćwiczeń z kijami. Lejący się strugami z nieba deszcz i głębokie kałuże zmuszające do ciągłego przeskakiwania były dodatkowym utrudnieniem. Znalazł się także czas na teorię. Uczestnicy zjazdu poznali metody wyznaczania stref odbicia w nartach do techniki klasycznej przy użyciu specjalistycznego urządzenia. Omówiono także metody serwisowania łożysk nartorolek do techniki klasycznej i łyżwowej. To także przy użyciu specjalnych narzędzi, które zawodnicy odebrali podczas zjazdu. Popołudnie wykorzystano na ćwiczenia techniczne na nartorolkach.

Na sobotę w planach był najważniejszy trening zjazdu. To bieg na nartorolkach w trudnym terenie na długim dystansie. W zależności od zaawansowania grupy pokonano dystanse od 30 do 55 km po polskich i czeskich asfaltach. W sobotnie popołudnie odbyło się także uroczyste spotkanie zawodników teamu nabiegowkach.pl, na którym podsumowano starty i sukcesy na nartorolkach podczas ostatniego lata. Formalna uroczystość przerodziła się w imprezę integracyjną trwającą do późnych godzin nocnych.

Orkan Grzegorz, który nawiedził Polskę w niedzielę, robił wszystko by huraganowym wiatrem, zacinającym deszczem oraz gradem uniemożliwić trening. Po części mu się to udało, jednak kilkoro zawodników razem z trenerem wykonało zamierzony plan. Na ich szczęście przed południem pojawiło się okienko pogodowe, przestało padać i wiać, wyszło nawet słońce. Półtoragodzinną przerwę wykorzystano na nartorolkowy trening techniczny na podbiegu. Było to bardzo udane zwieńczenie październikowych konsultacji.

Tym razem mamy mniej zdjęć ze zjazdu. Nasz aparat, w przeciwieństwie do zawodników, nie jest wodoodporny. Nie mógł nam towarzyszyć na wszystkich treningach. Fotki, które zrobiliśmy, w tym z treningu technicznego, zajęć teoretycznych i spotkania kończącego sezon, zamieszczamy jak zwykle w galerii na facebookowej stronie teamu nabiegowkach.pl.

Oceń artykuł
(0 głosów)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • na tablicy

  • na forum

  • artykuły użytkowników

Więcej

lubią nas