Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Ważne informacje dotyczące wrześniowego zjazdu teamu nabiegowkach.pl

Ważne zagadnienia zostaną poruszone podczas najbliższego zjazdu uczestników programu szkoleniowego "team nabiegowkach.pl". Jak zapowiada trener prowadzący naszą grupę - Józef Michałek - w ostatni weekend września wiele uwagi zostanie poświęcone treningowi kształtującemu siłę wytrzymałościową.

Wrześniowy zjazd prowadzony będzie pod hasłem "imitacja". Zostaną na nim poruszone zasady treningu imitacyjnego - powtórzeniowego i metodą zmienną na pętli. Uczestnicy poznają nowe ćwiczenia kształtujące siłę wytrzymałościową (dystansową). W trakcie weekendu zajęcia jak zwykle poprowadzi trener Józef Michałek, a także jego syn - Mariusz Michałek - aktualny Mistrz Polski na nartorolkach.

Wrześniowy zjazd to ostatni dzwonek dla wszystkich chcących dołączyć do trenującej grupy. To ostatnia szansa, aby poznać metody i ćwiczenia budowania siły i wytrzymałości. Podczas kolejnych spotkań uczestnicy będą już bazować na przygotowaniach prowadzonych od czerwca tego roku, a w trakcie zajęć kadra prowadząca więcej uwagi będzie poświęcać sprawom techniki. Bez odpowiedniego wcześniejszego przygotowania dołączający od listopada mogą mieć trudności z nadążeniem za grupą.

Przyjeżdżający na wrześniowy zjazd powinni być wyposażeni w:

  • kije do imitacji - jak do biegów narciarskich, lecz krótsze o 5-7 cm niż do techniki klasycznej
  • nartorolki do techniki klasycznej (bardzo zalecane)

Więcej informacji o zasadach programu i sprawdź kalendarz spotkań.

Oceń artykuł
(1 głos)
Komentarze (2)
SQU4D4K
SQU4D4K KIJE do imitacji, to te co wchodzą pod pachę ? TAKIE JAK DO BIEGANIA Z KIJAMI?
08.09.2014, 19:11
Głosy: +0
Michał Rolski
Michał Rolski Takie jak do biegania z kijami, czyli muszą wchodzić mocniej pod pachę. Do klasyka to wzrost*0.85. A te mają być o 5-7 cm krótsze. O ile pamiętam, masz takie regulowane, to będą najlepsze, bo dokładnie sobie ustawisz.
08.09.2014, 19:36
Głosy: +0
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • na tablicy

  • na forum

  • artykuły użytkowników

Więcej

lubią nas