Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Władysław Olszowski najszybszy z Polaków w Izerskiej 50.

Władysław Olszowski

Władysław Olszowski
Sezon startowy trwa i w każdy weekend sportowcy z teamu nabiegowkach.pl biorą udział w zawodach w Polsce i Europie zazwyczaj odnosząc sukcesy. Tak też było w trzeci weekend lutego 2017 roku. Znów możemy wspomnieć o wysokich miejscach reprezentantów teamu nabiegowkach.pl w biegach narciarskich.

Enervit Classic 15 km

W sobotę 18 lutego w Jakuszycach odbyło się ostatnie - finałowe już spotkanie w cyklu Enervit Classic. Ścigano się klasykiem na dystansie 15 km. W tych zawodach wystartowała aż jedenastka sportowców spod znaków teamu nabiegowkach.pl wspieranych przez trenera Józefa Michałka. Startowało 300 zawodników, a bieg niewątpliwie miał najwyższy poziom sportowy spośród wszystkich etapów tegorocznego cyklu. Więcej o zawodach przeczytasz w tekście Biegiem na 15 km zakończył się tegoroczny sezon Enervit Classic.

Enervit Classic 15 km

W rywalizacji kobiet Kasia Witek zajęła 2. miejsce. Choć Kasia przywykła do rywalizowania z mężczyznami, gdyż w ostatnich dwóch sezonach miała dużą przewagę nad rywalkami, tym razem na mecie miała smutną minę. Już po kilku minutach rozchmurzyła się, ciesząc się, że w końcu zyskała rywalkę - Annę Gałek z Yoko Enervit Team - dzięki czemu Kasia zyska kolejną motywację do treningów i startów.

W rywalizacji męskiej w pierwszej dziesiątce zmieściło się dwóch naszych kolegów: Piotr Michałek - 4. miejsce i Grzesiek Legierski - 7. miejsce. W top 20 znaleźli się jeszcze: Jacek Mederski, Sylwester Tomaszewicz i Rafał Koryciński (odpowiednio 17., 18., i 19. miejsca). Pośród pierwszych dwudziestu na mecie co czwarty to zawodnik teamu nabiegowkach.pl.

Galerię zdjęć zawodników teamu ze startu w Enervit Classic 15 km znajdziesz na facebooku teamu nabiegowkach.pl.

Wyniki wszystkich startujących z sobotniego biegu znajdziecie poniżej:

 • Katarzyna Witek - 2. wśród kobiet, 2. K30
 • Joanna Kujawska - 18. wśród kobiet, 7. K30

 • Piotr Michałek - 4. open, 1. M50
 • Grzegorz Legierski - 7. open, 2. M40
 • Jacek Mederski - 17. open, 2. M50
 • Sylwester Tomaszewicz - 18. open, 7. M30
 • Rafał Koryciński - 19. open, 6. M40
 • Michał Rolski - 33. open, 9. M40
 • Robert Taperek - 52. open, 23. M30
 • Aleksander Korzeniowski - 53. open, 11. M40
 • Stanisław Kaletka - 141. open, 9. M40

Kasia Witek i Michał Rolski byli jedynymi zawodnikami naszej drużyny, którzy wzięli udział we wszystkich etapach cyklu i tym samym w klasyfikacji generalnej serialu. Kasia ostatecznie zwyciężyła wśród pań i uplasowała się na 13. pozycji open. Zajęła także 1. miejsce w kategorii K30. Michał końcowo znalazł się na 16. miejscu w open i 5. pozycji w M40.

Noční stopa Valachy

W Velkich Karlovicach w czeskich Beskidach w sobotni wieczór odbyły się zawody Noční stopa Valachy. Zawodnicy rywalizowali po ciemku z latarkami czołowymi na głowach. Startowano indywidualnie, do pokonania był dystans 15 km techniką klasyczną. Jak wspominają startujący koledzy, na trasie wielu zawodników łyżwowało, licząc, że ciemność nie pozwoli ich zidentyfikować. W biegu wzięło udział blisko 450 zawodników, w tym dwóch reprezentantów teamu nabiegowkach.pl: Janek Łacek - 14. open i Kazik Legierski - 22. open.

Jizerska 50

W niedzielę 19 lutego po czeskiej stronie Gór Izerskich odbył się jeden z największych i najważniejszych maratonów narciarskich Europy Środkowiej. Zawody włączone są do prestiżowych lig narciarskich biegów długodystansowych: Worldloppet i Visma Ski Classic. Przyciągają największe światowe gwiazdy. Pierwszych kilkadziesiąt pozycji zajmują zawodowi biegacze. W tym roku pierwszą dziesiątkę poza jednym Rosjaninem zdominowali Norwedzy. Dość powiedzieć, że legendarny czeski biegacz Lukáš Bauer - srebrny medalista Mistrzostw Świata z Falun w 2015 roku na dystansie 50 km klasykiem - w niedzielę bieg ukończył na 22. pozycji.

Z racji bliskości polskiej granicy w Izerskiej Pięćdziesiątce startuje wielu Polaków. Team nabiegowkach.pl tam miał także swoich przedstawicieli. O największe brawa prosimy dla Władka Olszowskiego, który do mety końcowo dobiegł na 156. pozycji po raz kolejny będąc najszybszym z Polaków. Drugim rodakiem na mecie był także zawodnik teamu nabiegowkach.pl - Jacek Mederski - 246. miejsce. Gratulujemy.

W zawodach brał udział także Robert Dudziński, który niestety wystartował chory i biegł na ukończenie, a także Michał Tyszkowski, który dopiero dołączył do szkolenia przy teamie nabiegowkach.pl.

36. Bieg Gwarków - 20 km CT

W niedzielę w Górach Sowich odbywał się Bieg Gwarków. Po raz pierwszy w tym miejscu i po raz pierwszy tylko techniką klasyczną. Na dystansie 20 km w zawodach wzięła udział dwójka naszych przedstawicieli. Bardzo dobrze spisał się Andrzej Mojeścik, który w barwach naszej drużyny startuje od lutego tego roku. Andrzej uzyskał piąty czas wyścigu i stanął na najniższym stopniu podium w kategorii M40. Brawa!

Wśród zawodniczek reprezentowała nas Patrycja Balińska-Seweryn, która zajęła 11. miejsce open i 4. miejsce w kategorii K40. Nie była z siebie zadowolona. - Z opisu trasy wynikało że jest płaska z jednym podbiegiem, więc pojechałam na gładkich nartach nastawiona na pchanie. A jednak trasa okazała się pofałdowana - podsumowała Patrycja, która zdobyła kolejne cenne doświadczenie.

Oceń artykuł
(1 głos)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

 • na tablicy

 • na forum

 • artykuły użytkowników

Więcej

lubią nas