Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Wysokie pozycje zawodników teamu nabiegowkach.pl w Ultramaratonie i Maratonie Nartorolkowym

W niedzielę 10 lipca 2016 roku na Pomorzu odbyły się zawody na nartorolkach na bardzo długich dystansach Ultramaratonu 160 km i Maratonu 80 km. W rywalizacji wzięło udział czterech zawodników teamu nabiegowkach.pl.

Zawody odbywały się na asfaltowej, leśnej trasie niedaleko Wejherowa. Biegano dowolną techniką, na wahadle, na odcinku 10 km. Rywalizacja odbywała się na dystansie "Ultramaratonu" 160 km i "Maratonu" 80 km. Klasyfikacja prowadzona była oddzielnie dla startujących na sprzęcie z kołami twardymi (poliuretanowymi i gumowymi wspólnie) oraz pompowanymi.

Więcej o zawodach przeczytasz w relacji z II Ultramaratonu i Maratonu Nartorolkowego w nartorolki.pl.

Sportowcy reprezentujący barwy teamu nabiegowkach.pl wystartowali w zawodach na obu dystansach. W rywalizacji na pompowanych kołach na 80 km pierwsze miejsce zajął Marek Tokarczyk. Na 80 km kołach twardych Jadwiga Grynkiewicz była trzecia wśród kobiet. Robert Romanowicz, biegnący także na małych kołach, zajął czwartą pozycję pośród mężczyzn startujących na "krótszym" dystansie, tracąc niewiele do zwycięzcy.

W Ultramaratonie 160 km wystartował tylko jeden zawodnik z naszej drużyny. Jacek Mederski jako jedyny uczestnik tej imprezy cały dystans pokonał techniką klasyczną i to wyłącznie bezkrokiem. Wolniejsza technika i bardzo długi dystans oraz zmęczenie przeciążonych górnych partii ciała nie pozwoliły Jackowi na zajęcie wysokiej pozycji w tych zawodach, ale Jacek i tak w odczuciu wielu zawodników i kibiców został jednym z bohaterów zawodów. Mało kto w naszym kraju jest w stanie "przepchać" na nartorolkach aż 160 km.