Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Zawodnicy teamu nabiegowkach.pl w czołówce Polaków w najtrudniejszym maratonie Worldloppet

To już tradycja. Gdy Władek Olszowski z teamu nabiegowkach.pl startuje w biegu długodystansowym za granicą, zazwyczaj jest najszybszy spośród startujących Polaków. Jeśli ktoś go prześcignie, to musi to być Justyna Kowalczyk. Tak było też w norweskim Birkebeinerrennet 18 marca 2017. Jacek Mederski z trzecim czasem.

Dwóch zawodników z teamu nabiegowkach.pl zakończyło sezon startowy udziałem w najtrudniejszym maratonie narciarskim zaliczanym do ligi Worldloppet i cyklu Visma Ski Classics. Bieg Birkebeinerrennet techniką klasyczną na dystansie 54 km przyciągnął w tym sezonie ponad 8000 zawodników, w tym 23 Polaków.

Nie licząc Justyny Kowalczyk, najszybszym Polakiem był Władek Olszowski z teamu nabiegowkach.pl. Drugi czas pośród amatorów uzyskał Adam Matuszny z Istebnej. Trzeci wynik dla Jacka Mederskiego - team nabiegowkach.pl.

Dlaczego piszemy "nie licząc Justyny Kowalczyk"? Oprócz "polskiej królowej nart" wszyscy startujący Polacy to amatorzy, łączący treningi z pracą zawodową i rodziną. Zawodnicy naszego teamu obecni na zawodach to pięćdziesięciolatkowie. Jak widać, wiek nie przeszkadza im w zdobywaniu doskonałych rezultatów. Koledzy prześcignęli wielu młodszych rywali. Gratulujemy.

Jacek Mederski tak na gorąco relacjonował nam start: Piekna pogoda, słonecznie i leķki mrozik, do tego bezwietrznie. Śnieg średnioszybki, miejscami cukier zwlaszcza na podbiegach. Samopoczucie dobre, starczyło sił aby kolejny raz przepchać całą trase bez smarowania na trzymanie. Czasy lepsze w porownaniu do poprzedniego roku i miejsca w open - poprawiłem się o 10 minut. Trasa przygotowana bardzo dobrze, po 4-6, nawet 10 torów. Organizacja perfekcyjna.

Warto też wspomnieć, że w piątek 17 marca w Jakuszycach trener teamu nabiegowkach.pl Józef Michałek wystartował w Mistrzostwach Polski Amatorów w biathlonie. Trener wyraźnie na koniec sezonu nabrał chęci do rywalizacji. Po udziale w SGB Ultrabiel tydzień wcześniej, biathlonowe mistrzostwa łączące jego dwie pasje - strzelanie i biegi narciarskie - były drugim startem tej zimy. Szkoda, że sezon się kończy. Czołówkę mężczyzn stanowili byli biathloniści, a trener Józef zajął 8. miejsce na 27 startujących i był najstarszym zawodnikiem w pierwszej dziesiątce. Gratulujemy!

Oceń artykuł
(3 głosów)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • na tablicy

  • na forum

  • artykuły użytkowników

Więcej

lubią nas