Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Zawodnicy teamu nabiegowkach.pl zapunktowali w Silvini Skiroll Classics

W drugi weekend lipca team nabiegowkach.pl startował w pierwszym etapie czeskiego cyklu zawodów na nartorolkach, w którym rywalizacja odbywa się wyłącznie techniką klasyczną. Nasi zawodnicy zajęli wysokie pozycje i zdobyli sporo punktów dla drużyny.

Silvini Skiroll Classics to cykl zawodów odbywających się w północnych Czechach. Uczestnicy spotykają się łącznie 8 razy. W każdym biegu wyznaczani są zwycięzcy, prowadzona jest także klasyfikacja generalna dla całego cyklu. W tym "pucharze" rywalizują także zespoły, w tym team nabiegowkach.pl.

Zawody na nartorolkach, nawet te amatorskie, podobnie jak biegi narciarskie, stoją u naszych południowych sąsiadów znacznie wyżej niż w Polsce. Jednym z uczestników weekendowych zawodów był Jiří Ročárek, zwycięzca piątkowego i niedzielnego biegu tegorocznego Biegu Piastów. Jiří uplasował się raptem na 4. pozycji w sobotę i 5. w niedzielę. To daje obraz ogólnego poziomu pierwszych w tym sezonie biegów w cyklu SSC.

Pierwszy etap - dwa biegi - odbywały się w okolicach Velkich Karlovic przy granicy czesko-słowackiej. W sobotnich zawodach ścigano się pod górę na dystansie 7 km z przewyższeniem 430 m. Wystartowało aż 7 naszych zawodników. (więcej o tych zawodach).

Wyniki zawodników teamu nabiegowkach.pl w sobotę

 1. Władysław Olszowski - 10. miejsce
 2. Grzegorz Legierski - 11. miejsce
 3. Jacek Mederski - 14. miejsce
 4. Piotr Michałek - 15. miejsce
 5. Aleksander Korzeniowski - 22. miejsce
 6. Michał Rolski - 24. miejsce
 7. Jakub Kurowski - 28. miejsce

W niedzielę ścigano się na dystansie 13,5 km. Pierwsze ponad 6 km trasy to teren płaski, kolejne 7 km to dokładnie ten sam odcinek podbiegu, który zawodnicy pokonywali w sobotę. Tu przeczytasz więcej o niedzielnym biegu.

Z naszego zespołu wystartowało pięciu sportowców. Ponieważ zawodnicy teamu nabiegowkach.pl w sobotę weszli do czołówki klasyfikacji generalnej, dwóch naszych reprezentantów (Władek Olszowski i Jacek Mederski) w niedzielę startowało na wolnych nartorolkach, które otrzymali od organizatora. Mimo tego praktycznie utrzymali pozycje wypracowane w sobotę.

Wyniki zawodników teamu w niedzielę

 1. Władysław Olszowski - 11. miejsce
 2. Jacek Mederski - 14. miejsce
 3. Aleksander Korzeniowski - 26. miejsce
 4. Michał Rolski - 27. miejsce
 5. Jakub Kurowski - 28. miejsce

- Jestem mile zaskoczony tak wysokimi pozycjami naszych zawodników. Znam poziom biegów w Czechach, widziałem na listach startowych bardzo mocnych czeskich zawodników. Dlatego uważam, że pozycje w okolicach 10. miejsca w tych zawodach, to znakomity wynik - podsumował trener Józef Michałek - kierownik wyszkolenia teamu nabiegowkach.pl.

Galerię zdjęć naszej grupy z zawodów z najdziecie na facebookowym profilu teamu nabiegowkach.pl. Kolejne starty za cztery tygodnie - dwa biegi pod górę w czeskich Jesionikach.

Oceń artykuł
(1 głos)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

 • na tablicy

 • na forum

 • artykuły użytkowników

Więcej

lubią nas