Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Zawodniczki teamu nabiegowkach.pl liderkami cyklu Silvini Skiroll Classics

Team nabiegowkach.pl na chwilę przed niedzielnym startem

W pierwszy weekend lipca 2016 roku na Morawie w Czechach rozpoczął się cykl zawodów na nartorolkach techniką klasyczną. Po dwóch pierwszych biegach zawodniczki z naszej drużyny prowadzą w klasyfikacji generalnej. Dobrze zaprezentowali się też mężczyźni, zwłaszcza w kategoriach weteranów.

Największa polska drużyna biegów narciarskich - team nabiegowkach.pl - jako jedyna wystawiła dwa zespoły do rywalizacji drużynowej. Można o tym przeczytać w tekście Team nabiegowkach.pl wystawia dwa zespoły na Silvini Skiroll Classic 2016.  Polskie zespoły rywalizują z dziewięcioma czeskimi.

W północno-wschodnich Czechach w sobotę i niedzielę 2-3 lipca odbyły się pierwsze zawody prestiżowego i dobrze obsadzonego cyklu Silvini Skiroll Classics. Uczestniczyło w nich łącznie 14 sportowców z teamu nabiegowkach.pl. Rywalizowali o zwycięstwa w poszczególnych biegach, punkty indywidualne oraz dla swoich zespołów do klasyfikacji generalnej.

Zachęcamy do zapoznania się z ogólną relacją z zawodów w portalu nartorolki.pl. Poniżej skupiamy się na wynikach teamu nabiegowkach.pl.

Sobota 2 lipca

Furorę zrobiły nasze zawodniczki, które w obu biegach zdominowały podium. W sobotę w zawodach na dystansie 28 km drugie i trzecie miejsce zajęły Jadwiga Grynkiewicz (team nabiegowkach.pl I) i Joanna Kujawska (team nabiegowkach.pl II). Na czwartej pozycji uplasowała się Alicja Rolska (team nabiegowkach.pl I).

Sukcesy odnosili także mężczyźni. W sobotnim biegu przy bardzo silnej konkurencji wysokie - dziewiąte miejsce zajął Piotr Michałek (team nabiegowkach.pl). O poziomie tego biegu może świadczyć fakt, że Jiří Ročárek (Atlas Craft Team) - wielokrotny zwycięzca Biegów Piastów i jeden z bardziej znanych czeskich zawodników startujących w biegach masowych - zajął 8. pozycję. W klasyfikacji weteranów (powyżej 50 lat) w sobotnim wyścigu Marek Tokarczyk (team nabiegowkach.pl I) stanął na 3. stopniu podium.

Zawodnicy

Wyniki z soboty 2 lipca 2016

Mężczyźni

• Piotr Michałek - 9. miejsce
  • Grzegorz Legierski - 16. miejsce
  • Jakub Kurowski - 19. miejsce
  • Marek Tokarczyk - 20. miejsce i 3. w kategorii "weteran"

Niedziela 3 lipca

W niedzielę zawodnicy ścigali się w biegu pod górę na dystansie 10 km z przewyższeniem 530 metrów. Nasze zawodniczki wypadły jeszcze lepiej i potwierdziły swoją dominację w ten weekend. Pierwsze miejsce zajęła Eliza Rucka, a drugie Jadwiga Grynkiewicz (obie reprezentujące team nabiegowkach.pl I). Czwarta była Alicja Rolska (team nabiegowkach.pl I), a szósta Joanna Kujawska (team nabiegowkach.pl II).

Po dwóch biegach nasze zawodniczki zostały leaderkami cyklu. W punktacji indywidualnej prowadzi Jadwiga Grynkiewicz, druga jest Alicja Rolska, a trzecia Joanna Kujawska.

Zawodniczki team nabiegowkach.pl

W rywalizacji męskiej doskonale spisali się nasi weterani. W niedzielnym uphillu próg wieku dla kategorii "weteran" został ustawiony na 40 lat. Zawodnicy teamu w tej konkurencji zajęli pierwsze trzy miejsca.