nabiegowkach.pl > Imprezy > Aktualności > WWMG2020: srebro dla sztafety teamu nabiegowkach.pl w Zimowych Igrzyskach Mastersów

WWMG2020: srebro dla sztafety teamu nabiegowkach.pl w Zimowych Igrzyskach Mastersów

W piątek 17 stycznia na trasach Seefeld odbyła się rywalizacja czteroosobowych sztafet. Ścigano się na dystansie 4 km. W rywalizacji wzięły udział dwie polskie sztafety męskie, trójka Polaków wystartowała też w zespołach międzynarodowych. Sztafeta „team nabiegowkach.pl” zdobyła srebrny medal.

Klasyfikacja sztafet odbywała się na innych zasadach niż przy współzawodnictwie indywidualnym w Igrzyskach Mastersów. Decydowała suma lat zawodników tworzących zespół. Do piątkowej rywalizacji sztafetowej zostało zgłoszonych 8 zespołów żeńskich i 42 męskie. Ostatecznie wystartowało mniej.

Polskim zawodniczkom nie udało się się utworzyć żadnej sztafety składającej się w całości z Polek, natomiast Beata Nowok z teamu nabiegowkach.pl została „wypożyczona” do międzynarodowego zespołu „Olimpic 7” rywalizującego w kategorii W160-199. Nasza reprezentantka miała w drużynie jeszcze obywatelkę USA i Rosjanki. Ta sztafeta w swojej kategorii zdobyła trzecie miejsce na trzy startujące zespoły.

Na liście startowej znalazły się za to dwie czysto polskie sztafety męskie. Pierwsza to drużyna „Team nabiegowkach.pl” współzawodnicząca w kategorii M160-199 złożona z Grzegorza Legierskiego, Władysława Olszowskiego, Kazimierza Legierskiego i Jana Łacka. Ten zespół wywalczył srebrny medal przegrywając jedynie z austriacko-niemieckim teamem. W kategorii M169-199 do rywalizacji zostało zgłoszonych 16 drużyn.

Drugą polską sztafetę „Polish Eagles” w kategorii M240-279 stworzyli: Edward Mucha, Piotr Faron, Bogusław Gracz i Ryszard Koprowski. Zespół ukończył rywalizację na siódmym miejscu spośród dziewięciu biorących udział w rywalizacji.

Polacy – Jakub Czaplewski i Andrzej Prud – wzięli też udział w męskiej sztafecie międzynarodowej (kategoria M200-239) o nazwie „Beneder”, w której znaleźli się jeszcze Białorusin i Austriak. Zajęli 14. miejsce na 16 sklasyfikowanych zespołów.

Oficjalne wyniki biegów sztafetowych znajdziesz pod tekstem w plikach do pobrania.