Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Rodzinnie na Biegu Podhalańskim

czwartek, 23 lutego 2017 w Artykuły społeczności
Masowe biegi narciarskie, takie jak Bieg Piastów czy Bieg Podhalański są nie tylko imprezami sportowymi, ale też wydarzeniami towarzyskimi. Spotykamy tu znajomych z tras, nawiązujemy nowe znajomości. W biegach biorą udział nie tylko utytułowani sportowcy, ale przede wszystkim amatorzy. Niektórzy osiągają znakomite wyniki - znamy ich i podziwiamy, bo na każdym biegu stają na podium, ale przeważająca większość to niedzielni biegacze, którzy biorą udział w zawodach i mimo że nie liczą na wynik, dają z siebie wszystko.

Pierwsza ścieżka narciarstwa biegowego i nordic walking w Krakowie?

niedziela, 28 września 2014 w Artykuły społeczności
 W dniach 27.09 do 05.10.2014 Krakowianie mogą zagłosować na projekty budżetu obywatelskiego. Jednym ze zgłoszonych projektów jest projekt pierwszej w Krakowie ścieżki narciarstwa biegowego i nordic walking. Trasa liczy ok. 7km i mieści się nad Wisłą, wzdłuż Bulwarów Wiślanych i będzie biegła od Salwatora do Dąbia. Do tej pory krakowscy narciarze biegowi musieli wyjeżdżać kilkadziesiąt km poza Kraków, aby korzystać z profesjonalnych tras biegowych. Teraz wszystko w rękach sympatyków narciarstwa biegowego a także narciarzy biegowych, studentów pobliskiej AWF czy sportowców, którzy mieliby możliwość trenowania w Krakowie. Stworzenie tej trasy to także szansa na zachęcenie nowych osób do uprawiania narciarstwa biegowego, a także zachęcenie szkół do organizacji zajęć z wychowania sportowego na przygotowanych trasach biegowych.      

Zrobiliśmy to! Pierwsza DRAPA za nami!

wtorek, 22 stycznia 2013 w Artykuły społeczności
Wspaniale spisali się wszyscy uczestnicy sobotniej DRAPY na Mogielicę. Mieliśmy próbkę narciarskiej zimy w terenie przygotowanym - na torze narciarskiej trasy biegowej (pięknie wytyczonym przez OSP Słopnice Dolne) i w głębokim, kopnym śniegu, któremu stawiliśmy czoła na Polanie Stumorgowej.

DRAPA 2013, Beskid Wyspowy– Pierwsza impreza poświęcona narciarstwu biegowemu backcountry!

środa, 19 grudnia 2012 w Artykuły społeczności
Kto jeszcze nie wie, że biegówka niejedno ma imię, będzie miał okazję przekonać się lada dzień. Łuska i stalowe krawędzie to niezbędne wyposażenie biegówkowi cza, który wybiera się na spotkanie zimowej przygody w górach. Tak, w górach, bo w sezonie zimowym 2013 – a dzięki Wam może po wsze czasy  – to Beskid Wyspowy będzie polską stolicą narciarstwa biegowego BACKCOUNTRY. Już 6 stycznia rusza pierwsza i jedyna w Polsce impreza poświęcona narciarstwu turystycznemu backcountry - DRAPA 2013!

MALOPOLSKI SKI RAJD BESKIDY COUNTRY ZAKONCZONY

poniedziałek, 09 stycznia 2012 w Artykuły społeczności
Organizatorzy I Małopolskiego Rajdu Ski Beskidy 2012, serdecznie dziękują za wspaniała atmosferę podczas rajdu. W naszej imprezie wzięli udział miłośnicy biegówek z Warszawy , Mielca , Poznania , Kielc , Gorlic i okolic małopolski. Aura nam dopisała śniegu było w sam raz, warunki rajdu znakomite. W pierwszym dniu uczestnicy pokonali bardzo wyczerpująca trasę - Regietów- Konieczna - Dębi Wierch - Radocyna. Wieczorem na uczestników czekał gorący pyszny obiad w bazie rajdu , później wszyscy uczestnicy brali udział w konkursie wiedzy o narciarstwie biegowym, a nagroda główna był darmowy udział w drugim naszym rajdzie Ski Beskidy - zwycięzca został pan Piotr Manowiecki z Poznania. Kulminacyjnym punktem programu okazała sie licytacja przedmiotów, miedzy innymi biżuterii i przedmiotów zwiaznych z rajdem i nie tylko, pani szefowa kuchni hotelu w Radocynie przekazała na licytacje swoje pyszne dania. Dochód z licytacji został przekazany na WIELKA ORKIESTRE SWIATECZNEJ POMOCY. W drugim dniu rajdu uczestnicy pokonali trasę 13 km. - Radocyna - Przelecz pod Bukiem- Jasionka - Czarna - Radocyna, podczas szusowania kwestowaliśmy na rzecz XX WOSP/ FINAL GORLICKI. Pogoda sprawiła nam duża frajdę, i pokazała uroki naszej zimy, wszyscy uczestnicy byli zadowoleni z organizacji imprezy oraz pobytu na naszym I Małopolskim Rajdzie Ski BESKIDY 2012r. Serdecznie dziękujemy Gminie Sękowa za pomoc w nam udzielona. Nagrody w konkursie wiedzy o narciarstwie biegowym ufundował Starosta Powiatu Gorlickiego , za co serdecznie dziękujemy. Osobom które przyczyniły się do organizacji naszego rajdu, tez pragniemy podziękować za pomoc. Zdjęcia z imprezy zamieszczone sa pod linkiem; picasaweb.google.com/106933746896563039526/SkiRajdBeskidy201203 Za rok spotykamy sie wszyscy razem na naszej imprezie. 10 .01.2012r. ukaze sie reportaz o naszym rajdzie w telewizji -WWW..GORLICE.TV Organizator rajdu Beskidy – ISSA COLIBRA – JUTRZENKA GORLICE wyda pamiątkowa płytę cd z przebiegu rajdu chętnych nabycia prosimy o zgłoszenie na adres; - email ; Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Nowy Targ

poniedziałek, 28 lutego 2011 w Artykuły społeczności
W pierwszym tygodniu lutego szukałem na Podhalu miejsca do biegów narciarskich

Jak dobrać narty Sporten do swoich potrzeb

sobota, 22 stycznia 2011 w Artykuły społeczności
Należy zadać sobie kilka pytań, zanim podejmiesz decyzję jakie narty biegowe będą dla mnie najlepsze.

Dzikowiec jako miejsce na biegówki

czwartek, 06 stycznia 2011 w Artykuły społeczności
Witam i zapraszam, dobra alternatywa na Jakuszyce http://www.dzikowiec.info/o-dzikowcu/83.html

Gdzie kupić tani (może być używany) i dobry sprzęt dla szkoły?!!

wtorek, 14 grudnia 2010 w Artykuły społeczności
Kochani! Poszukuję namiarów na oferentów sprzętu biegowego (nawet używanego), którzy byliby w stanie wystawić fakturę! Planuję zakup sprzętu (ok. 15 par nart ) na szkołę.  Jestem nauczycielem wf w gimnazjum w woj. lubelskim. Artur

Społeczność na biegówkach

  • na forum

  • artykuły użytkowników

Więcej

lubią nas