Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Ponad 21 tysięcy złotych zebrali dla WOŚP narciarze w Jakuszycach

opublikowano: 01 lutego 2022 autor: Redakcja
Ponad 300 biegaczy narciarskich przyjechało do Jakuszyc 30 stycznia 2022 i pobiegło dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Mieli do wyboru oznakowaną trasę długości prawie 6 km (Dolny Dukt i Górny Dukt) lub dowolną trasę przez siebie wybraną.

30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nie miał szczęścia do pogody, bardzo mocno wiało i śnieżyło. Jednak udało się zebrać z opłat startowych i atrakcji towarzyszących kwotę 21070,85 zł. Narciarski bieg dla WOŚP organizowany przez stowarzyszenie Bieg Piastów z pomocą wolontariuszy i darczyńców wpisał się na stałe do kalendarza imprez w Jakuszycach.

Dzień wcześniej na trasach Gór Izerskich odbył się Bieg dla Kobiet i Mężczyzn - pierwsze otwarte zawody rozegrane w Jakuszycach od czasu wybuchu pandemii. To była okazja dla wszystkich stęsknionych za ściganiem się. Natomiast w niedzielę nie było już rywalizacji ani pomiaru czasu, bo najważniejszy był cel wsparcia Orkiestry. Były jednak pamiątkowe numery startowe i cudowne medale, wykonane przez podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej w Polkowicach. Otrzymali je wszyscy uczestnicy Biegu dla WOŚP.

Zamiast opłaty startowej wpłacanej na konto organizatora, obowiązywały datki wrzucane do puszek WOŚP (bądź wpłaty kartą lub telefonem do puszek wirtualnych). Konto WOŚP można było też zasilić kupując pyszne ciasta, podarowane przez prywatnych fundatorów.

Kolejny bieg charytatywny organizatorzy planują na ostatnią sobotę marca. Tym razem będą zbierać pieniądze na kosztowne leczenie chorego chłopca.

Zdjęcia: Krzysztof Gulbinowicz/Bieg Piastów

zaktualizowano wtorek, 01 lutego 2022 17:35
Oceń artykuł
(0 głosów)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • na tablicy

  • na forum

  • artykuły użytkowników

Więcej

lubią nas