Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Forma z nabiegowkach.pl - otwarty program dla chcących uprawiać sport przez cały rok

opublikowano: 03 kwietnia 2017 autor: Redakcja
Chcesz poprawić sylwetkę, kondycję i siłę uprawiając ciekawą dyscyplinę sportu? To wszystko możesz zrealizować dzięki udziałowi w całorocznym programie "Forma z nabiegowkach.pl", a do tego nauczyć się dobrze biegać na nartach i nartorolkach. Poznaj szczegóły programu.

Przystąp do programu "Forma z nabiegowkach.pl". Zyskaj indywidualną opiekę trenerską, korzystaj z planu treningowego skrojonego na twoją miarę, uczestnicz w weekendowych spotkaniach oraz obozach letnich i zimowych.

W trakcie biegu narciarskiego angażujesz ponad 90% mięśni ciała. Biegając na nartach spalasz też więcej kalorii niż podczas niemal wszystkich innych aktywności sportowych. Biegacz narciarski musi być silny, sprawny i wytrzymały. Potrzebuje świetnie opanować równowagę i technikę narciarską. Dlatego trenuje przez cały rok, a jego ćwiczenia są wszechstronne i przy tym ciekawe.

Osiągnij wymarzone cele uprawiając narciarstwo biegowe przez cały rok

Całoroczny trening narciarski, nawet w wydaniu wyczynowym, jest zbilansowany i bezpieczny dla zdrowia. To jeden z najmniej kontuzyjnych sportów, pomimo że sportowcy poświęcają na trening wiele godzin dziennie. Biegacz narciarski rozwija wytrzymałość ogólną i siłową, pracuje nad siłą dolnych i górnych partii ciała z naciskiem na mięśnie grzbietu i brzucha. Szlifuje technikę, równowagę, szybkość i dynamikę. By wypracować te cechy korzysta z wielu ćwiczeń i uprawia inne dyscypliny sportu. To sprawia, że całoroczny cykl treningowy jest nie tylko ciekawy, lecz także bezpieczny dla zdrowia i wolny od kontuzji.

Dla kogo jest program Forma z nabiegowkach.pl?

Czy wiesz, że?

Forma z nabiegowkach.pl to jedyny otwarty program dla osób z całej  Polski, które chcą zwiększyć swoje sportowe możliwości dzięki całorocznemu, wszechstronnemu treningowi zaczerpniętemu z wyczynowego narciarstwa biegowego i dostosowanego do możliwości osób dojrzałych.

Dla wszystkich pełnoletnich osób, także dla zaczynających swoją przygodę z biegami narciarskimi, którzy chcą uprawiać sport systematycznie, osiągnąć zaplanowane cele prowadząc zbilansowany i bezpieczny oraz zindywidualizowany trening, a także w dobrym stopniu opanować bieganie na nartach i nartorolkach jedną lub obiema technikami.

W szczególności zapraszamy:

 • osoby, które chcą dobrze biegać na nartach i zdają sobie sprawę, że jest to możliwe tylko dzięki systematycznemu treningowi,
 • narciarzy, którzy mają już doświadczenia na biegówkach i chcą podnieść swój poziom sportowy,
 • początkujących, którzy chcą rozpocząć naukę w sposób, który ułatwi im osiągnięcie celów i szybkie przyswojenie techniki,
 • wszystkich, którzy chcą poprawić siłę, wydolność, sylwetkę, dzięki systematycznemu uprawianiu bezpiecznej i wszechstronnej dyscypliny sportowej pod stałą opieką trenera.

Jak to działa?

Forma z nabiegowkach.pl ma pięć filarów:

Czy wiesz, że?

Nordic Walking to dyscyplina pochodząca wprost z treningu narciarzy biegowych? W wydaniu sportowym aktywność ta jest bardzo wymagająca, gdyż podobnie jak biegówki angażuje wszystkie partie ciała.

Trening indywidualnyTrening indywidualny

Uczestnicy trenują indywidualnie w miejscu swojego zamieszkania zgodnie z planem treningowym dostosowanym do możliwości każdej osoby. Plan sporządzany jest na bieżąco przy pomocy kontaktu trenera z uczestnikem, na podstawie zaawansowania, możliwości i celów obranych przez uczestnika programu.

KonsulatacjeWeekendowe zjazdy

Średnio co 6 tygodni uczestnicy programu biorą udział w weekendowych konsultacjach, podczas których zyskują wiedzę, biorą udział w testach i sprawdzianach, poznają technikę i nowe formy treningowe, są korygowani i otrzymują wskazówki oraz dawkę wiedzy, które pozwolą im skutecznie trenować w kolejnym okresie. Zjazdy odbywają się w różnych ciekawych miejscach Polski słynących z dobrych warunków do treningu. pokaż kalendarz zjazdów

Przyłącz się do nas jeżeli

 • chcesz uprawiać bezpieczny i wszechstronny sport przez cały rok
 • masz powyżej 18 lat
 • nie boisz się nartorolek
 • możesz trenować u siebie kilka razy w tygodniu i raz na około 6 tygodni poświęcić cały weekend na wyjazdowe konsultacje z trenerem

Kontakt z treneremIndywidualny kontakt z trenerem

W okresie pomiędzy zjazdami uczestnicy są w kontakcie z trenerem prowadzącym, który jeśli wystąpi taka potrzeba, wprowadza modyfikacje do planu uczestników, a także odpowiada na pytania i wątpliwości.

Obozy zimowe i letnieObozy zimowe i letnie

Dla uczestników całorocznego szkolenia dwa razy w roku - w lecie i zimie - organizowane są specjalne obozy sportowe. Każdy z nich trwa tydzień i odbywa się w atrakcyjnych turystycznie miejscach. Zgrupowania są okazją do wspólnego i efektywnego treningu, a także wyjątkowym czasem spędzonym aktywnie w sportowym towarzystwie. pokaż kalendarz obozów

Sportowa rodzinaSportowa rodzina

Uczestnicy ćwiczą indywidualnie, lecz wiele razy w ciągu roku spotykają się na zjazdach i obozach. Wspólnie spędzony czas, łącząca pasja i podobne cele sprzyjają przyjaźniom. W grupie łatwiej o realizację planów. Sportowi przyjaciele motywują, pomagają, wspierają się.

Trener prowadzący

Marek Tokarczyk Trenerem prowadzącym szkolenie jest Marek Tokarczyk. Jego życiową misją jest zarażanie miłością do aktywnego stylu życia, sportu i biegów narciarskich. Od początku związany z Obozami nabiegowkach.pl. Dzięki jego wyjątkowemu talentowi pedagogicznemu, zdolnościom do motywowania i wyjątkowym zaangażowaniu w szkolenie, setki osób - uczestników zimowych i letnich kursów nabiegowkach.pl - pokochało narciarstwo biegowe. Ma niepowtarzalny dar tworzenia rodzinnej atmosfery na prowadzonych obozach i szkoleniach.

W młodości czołowy zawodnik grup młodzieżowych na nartach biegowych (medalista Mistrzostw Polski). Obecnie w czołówce krajowej weteranów. W historii startów Polaków w kultowym Biegu Wazów osiągnął drugi wynik, szybsza była tylko Justyna Kowalczyk. I od wielu lat żaden Polak nie jest w stanie zbliżyć się do jego osiągnięcia. Z powodzeniem startuje w długodystansowych biegach ulicznych, przebiegł ponad 40 maratonów, rekord życiowy 2:45:21. Licencjonowany instruktor biegów narciarskich PZN.

Działamy jak klub

Na co przeznaczane są składki?

Dużą część naszych składek stanowi 23% podatek VAT. Z tego co pozostaje, znaczna część przeznaczana jest na pokrycie kosztów dojazdu i zakwaterowania kadry podczas zjazdów i zgrupowań. Reszta przeznaczana jest na pokrycie kosztów funkcjonowania programu i wynagrodzenie kadry prowadzącej.

Partnerzy

Rossignol - rabaty 50% na sprzęt, w tym sprzęt racingowy, pomoc Rossignol Racing Department w doborze sprzętu (więcej >>)

TOKO - rabaty 50% na smary i narzędzia serwisowe (więcej >>)

ODLO - bardzo korzystne oferty na zakup odzieży dla członków programu (więcej >>)

Vexa - rabaty na sprzęt (więcej >>)

Nartorolkowy.pl - specjalne ceny na nartorolki i akcesoria (więcej >>)

Ultrabiel - rabat na opłatę startową (więcej >>)

Przeczytaj więcej o partnerach i profitach dla uczestników programu.

Działamy na kształt klubu sportowego dla osób dorosłych. Nasza działalność jest możliwa dzięki składkom opłacanym przez członków klubu - programu Forma z nabiegowkach.pl. Przynależność do programu potwierdzona bieżącym opłacaniem składek uprawnia do bezpłatnego korzystania z wszystkiego, co zapewnia klub.

zapisuję się

Co obejmuje składka?

  Forma z nabiegowkach.pl
wysokość składki miesięcznej 299 zł
indywidualna opieka trenerska przez cały okres z e-mailowymi i telefonicznymi konsultacjami z trenerem Tak
plan treningowy dostosowany do poziomu uczestnika Tak
prawo do bezpłatnego udziału we wszystkich wyjazdowych weekendowych zjazdach Tak
prawo do bezpłatnego udziału w dwóch dłuższych obozach w ciągu roku (letniego i zimowego) Tak
zniżki u partnerów Tak

 

Składka nie pokrywa:

 • zakwaterowania i wyżywienia w trakcie konsultacji i zgrupowań (średni koszt noclegu i wyżywienia na konsultacjach w Polsce to 70-100 zł za dobę w zależności od miejsca i okresu roku)
 • dojazdu na miejsce konsultacji i na poszczególne treningi w trakcie konsultacji odbywające się z dala od miejsca zakwaterowania
 • odzieży i sprzętu, które zakupywane są od partnerów przez uczestników we własnym zakresie zgodnie z ich indywidualnymi potrzebami

 

 

Dołącz teraz - jak się zapisać

Chcesz włączyć się w treningi? Zapisy prowadzone są ciągle, niezależnie od liczby zjazdów, które już się odbyły. Aby stać się uczestnikiem programu - należy:

 1. Wypełnić formularz zgłoszeniowy.
 2. Opłacić składkę (więcej o składkach).

Płatności i rachunek bankowy do wpłat

Składki opłacane są z góry za pełne miesiące kalendarzowe. Należy je opłacać najpóźniej do 5 dnia miesiąca, którego dotyczy. Miesięczna składka uprawniająca do udziału w programie to 299 zł. Składka opłacona po 5 dniu miesiąca, ale nie później niż do 12 dnia miesiąca kalendarzowego, wynosi 319 zł.

Przy opłacaniu składki po raz pierwszy księgowana jest ona za miesiąc, w którym odbywają się pierwsze konsultacje (jeśli konsultacje wypadają w pierwszej połowie miesiąca) lub za miesiąc następujący po miesiącu, w którym odbywają się pierwsze konsultacje (jeśli data konsultacji wypada w drugiej połowie miesiąca).

Gdzie wpłacać?

Wpłat składek należy dokonywać na rachunek bankowy organizatora szkolenia - wydawcy portalu nabiegowkach.pl.

Beneficjent: XC4U, ul. Moniuszki 16 lok. 2, 51-610 Wrocław
Bank: ING Bank Śląski
Numer: 94 1050 1575 1000 0092 1933 7251
Tytułem: szkolenie forma z nabiegowkach.pl - imię i nazwisko - miesiąc

Gdzie "miesiąc" to miesiąc, za który dokonujesz wpłaty.

zapisuję się

Pytania i odpowiedzi

Czy można brać udział w programie bez udziału w konsultacjach?

Nie przewidujemy obecnie takiej możliwości. W narciarstwie biegowym liczy się nie tylko wydolność, ale też wiele innych czynników, takich jak technika, czy siła specjalna. Nie ma możliwości opanowania techniki, czy wykonywania poprawnie wielu ćwiczeń, bez indywidualnego kontaktu z trenerem, który nakieruje i skoryguje.

Co się stanie, jeśli z jakiegoś powodu nie będę mógł przyjechać na pojedynczne konsultacje?

Z pewnością stracisz wiele cennych uwag trenera i ominie Cię duża dawka wiedzy, ale nie ma nikogo, kto byłby w stanie przyjechać na wszystkie zjazdy i zgrupowania w ciągu roku. Jeśli nie zjawisz się na spotkaniu, podobnie jak pozostali uczestnicy otrzymasz program przygotowań na następny okres. Musisz liczyć się jednak z tym, że możesz mieć większe problemy z jego poprawną realizacją, gdyż nie weźmiesz np. udziału w testach lub nie nauczysz się nowych ćwiczeń. Częściowo Twoją nieobecność mogą zrekompensować indywidualne kontakty z trenerem przez e-mail, czy telefon.

pokaż kalendarz konsultacji i zgrupowań

Czy mogę dołączyć, jeśli nie byłem na pierwszych konsultacjach?

Możesz dołączyć w każdym momencie.

Czy mogę jakoś zmniejszyć koszty udziału w konsultacjach?

Zaoszczędzić można na podróży. Sugerujemy umawianie się na wspólne dojazdy. Nawet jeśli nie ma nikogo z naszej grupy tam, gdzie mieszkasz, być może po drodze jesteś w stanie do kogoś dołączyć. Możesz też spróbować znaleźć tańsze noclegi w okolicy, ale będzie to mniej wygodne i utracisz element towarzyski. Jako grupa mamy większe możliwości znalezienia noclegów i wyżywienia w lepszych cenach.

Czy uczestnicy programu kontaktują się ze sobą poza konsultacjami?

Każdy uczestnik programu otrzymuje dostęp do zamkniętego forum na portalu nabiegowkach.pl, na którym publikowane są informacje np. o miejscu kolejnych konsultacji. Grupa może tam ze sobą rozmawiać, umawiać się na wspólny dojazd, wymieniać się doświadczeniem i wzajemnie się motywować poza konsultacjami.

Nie mam nartorolek, czy to nie przeszkadza?

W treningu narciarza biegowego nartorolki to ważny element przygotowań specjalistycznych. Proponujemy wypożyczyć nartorolki (pomożemy w tym) na czas zajęć podczas zjazdów. Nawet jeśli to dla Ciebie nowość, warto poznać tę jedną z najskuteczniejszych form treningowych. Do czasu zakupu własnego sprzętu możesz spróbować zastąpić ją innymi aktywnościami po bliższych konsultacjach z trenerem. Musisz się jednak liczyć z tym, że nartorolki prędzej, czy później będą potrzebne.

Biegam na nartorolkach tylko techniką klasyczną, czy trzeba będzie biegać łyżwową?

By stać się dobrym narciarzem warto znać obie techniki, które bardzo się uzupełniają. Nawet jeśli chcesz bardzo dobrze biegać na nartach tylko jednym, wybranym stylem, warto drugi opanować chociaż w sposób podstawowy. To wprost przełoży się na postępy w stylu preferowanym.

Mam problem z kolanami. Czy dużo będzie biegania na nogach?

Biegi to forma przygotowania ogólnego. Jak mawia trener prowadzący Marek Tokarczyk "trucht jest podstawą treningu sportowego". Bieganie można na szczęście zastąpić wieloma innymi formami, choćby rowerem. Trener znajdzie odpowiednią dla Ciebie formę. Musisz być jednak na tyle sprawnym, żeby móc rozgrzać się przed treningiem, choćby w lekkim truchcie.

Nie mam pulsometru. Czy jest on konieczny?

Monitory pracy serca ułatwiają kontrolowanie treningu, ale nie są niezbędne. Dawniej zawodnicy trenowali bez sport testerów i mieli często lepsze wyniki niż obecnie. Znane są inne formy wyznaczania intensywności treningu, które mogą być zastosowane w Twoim wypadku.

Czy muszę startować w zawodach?

Nie musisz startować w zawodach, ale możesz, jeżeli chcesz. Szkolenie Forma z nabiegowkach.pl prowadzone jest bez nacisku na rywalizację. Jednak jeśli chcesz współzawodniczyć w zawodach na nartach biegowych i nartorolkach, poinformuj o tym trenera, by przygotowany dla ciebie plan treningowy uwzględniał także te cele.

Co się stanie, jeśli zechcę zrezygnować?

Zawsze jest taka możliwość. Jeśli chcesz zrezygnować, poinformuj nas o tym z wyprzedzeniem. Potrzebujemy tej informacji, bo to ułatwia nam organizację szkolenia.

Partnerzy

Rossignol

Rossignol

To firma, na której sprzęcie startują takie gwiazdy narciarstwa biegowego jak Marti Fourdace (FRA), Aleksander Legkow (RUS), Nikita Kriukow (RUS), Tim Burke (USA), Ida Ingemarsdotter (SWE), Federico Pellegrino (ITA), Aino Kaisa Saarinen (SWE), Øystein Pettersen (NOR).

Uczestnicy programu otrzymują od Rossignol:

 • atrakcyjne rabaty na sprzęt z grupy Noridc

TOKO

TOKO

Szwajcarska firma z blisko stuletnią tradycją mająca największy udział w rynku sprzedaży smarów narciarskich.

Uczestnicy programu otrzymują od TOKO:

 • rabat 50% w stosunku do katalogowych cen detalicznych na smary i sprzęt serwisowy TOKO

Odlo

Odlo

Szwajcarski producent odzieży klasy premium z rewelacyjną kolekcją ubrań do narciarstwa biegowego.

Uczestnicy programu otrzymują specjalne, wyjątkowo niskie ceny na zakup odzieży specjalistycznej odzieży sportowej, w tym strojów startowych, kompletów rozgrzewkowych, czapek, rękawiczek, koszulek, kurtek, spodni itp.

Vexa

Vexa nartorolki

Producent sprzętu do sportów nordic, w tym doskonałych nartorolek. Słynie z dbałości o jakość produktów, a także nieprzeciętnej estetyki własnych towarów.

Uczestnicy programu otrzymują od Vexa:

 • rabat 20% w stosunku do katalogowych cen detalicznych na nartorolki

nartorolkowy.pl

sklep z nartorolkami - nartorolkowy.pl

Największy i najlepiej zaopatrzony sklep z nartorolkami w Polsce. W asortymencie sklepu znajdują się nartorolki startowe, treningowe, terenowe, jak też wszystko co do nich potrzebne, w tym kije, wiązania, buty, akcesoria.

Sklep wspiera uczestników programu oferując specjalne ceny na sprzęt i akcesoria. Za pośrednictwem sklepu uczestnicy szkolenia mają dostęp do najlepszego sprzętu na świecie.

Ultrabiel - maraton narciarski

Maraton Narciarski Ultrabiel

Jeden z dwóch polskich maratonów narciarskich z najdłuższym biegiem narciarskim w Polsce na dystansie 60 km techniką klasyczną.

Uczestnicy programu otrzymują 50% zniżki na obowiązującą w momencie dokonywania wpłaty opłatę startową na wszystkie biegi rozgrywane w ramach Ultrabiel.

Informacja o rabatach

Rabaty oferowane przez partnerów mogą być wykorzystane przez uczestników programu wyłącznie do celów własnych na zakup sprzętu lub usług do osobistego wykorzystania.

 

Przeczytaj także Zasady całorocznego szkolenia nabiegowkach.pl

 

Zgłoś się teraz !

Wypełnij teraz formularz zgłoszeniowy.

przechodzę do formularza

Oczekuj na e-mail potwierdzający zgłoszenie. Jeśli e-mail nie nadejdzie w ciągu 12 godzin prosimy o kontakt z organizatorem ( Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , tel. +48 535 234 332). Uwaga! Tylko wpłata zaliczki jest ostatecznym potwierdzeniem udziału w turnusie. O kolejności zgłoszeń decyduje data wpłaty zaliczki.

Kontakt

Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu z organizatorami.

E-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Telefon: 535 234 332

 
zaktualizowano niedziela, 23 kwietnia 2017 07:01
Oceń artykuł
(0 głosów)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

 • artykuły użytkowników

lubią nas