Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Peltonen G-Grip Cruiser - narty biegowe krótsze od wzrostu narciarza

opublikowano: 23 lutego 2023 autor: Redakcja

Peltonen G-Grip Cruiser Classic ma pojawić się w sprzedaży od zimy 2023/24

Peltonen G-Grip Cruiser Classic ma pojawić się w sprzedaży od zimy 2023/24
Fiński producent nart biegowych Peltonen zapowiedział na sezon 2023/24 nowy model biegówek dla osób początkujących i rekreacyjnych narciarzy biegowych. Będzie on nawet 20 cm krótszy od wzrostu użytkownika. Dzięki wykorzystanej technologii Nanogrip® narty biegowe Peltonen GG Cruiser do stylu klasycznego mogą być nie tylko znacznie krótsze od wzrostu narciarza, ale też nie ma konieczności smarowania ich na jazdę i trzymanie, zapewniają też pewne odbicie w każdych warunkach.

Model Peltonen Cruiser Classic zaprojektowany został z myślą o osobach poszukujących nart biegowych dla początkujących. Docenią go także wszyscy, którzy lubią wygodne, stabilne, krótkie narty, które nie wymagają niemal żadnej obsługi i smarowania, także na jazdę. Mamy wrażenie, że to wersja opracowana dla większości polskich narciarzy biegowych.

Technologia Nanogrip® umożliwiła rewolucyjne podejście do produkcji nart biegowych. Opracowana w Finlandii przed około 15 laty, z pewnym opóźnieniem dotarła do krajów Europy Środkowej. Jej małą popularność i brak znajomości przez większość polskich narciarzy można tłumaczyć faktem, że ze względów na ograniczenia patentowe nie jest wykorzystywana przez najbardziej rozpoznawalne marki narciarskie.

Fiński Peltonen od lat specjalizuje się w produkcji tylko biegówek, przez co firma mogła skoncentrować się na nowych technologiach, które dadzą jej przewagę nad innymi. Choć większość modeli tej marki to tradycyjnie zbudowane narty biegowe, w ofercie Peltonena od lat spotykamy narty z powłoką Nanogrip na ślizgach. Obecnie takie narty mają w swoim oznaczeniu symbole GG lub G-Grip.

Najważniejsze zalety nart biegowych z powłoką Nanogrip:

  • długość nart jest niezależna od wagi narciarza,
  • narty są praktycznie bezobsługowe, nie wymagają smarowania ani na odbicie, ani na jazdę, przy czym brak smarowania nie powoduje utleniania ślizgów, jak we wszystkich innych nartach na rynku,
  • powłoka Nanogrip zapewnia odbicie w każdych warunkach, także na lodzie
  • takie biegówki wybaczają niemal wszystkie błędy techniczne, po prostu narta do tyłu się nie ślizga, podczas gdy zawsze jedzie do przodu.

Zapoznaj się ze szczegółowymi informacjami o nartach biegowych z powłoką Nanogrip.

Peltonen G-Grip Cruiser Classic

Narty biegowe Peltonen Cruiser, które mają pojawić się w sprzedaży od zimy 2023/24 produkowane są tylko w dwóch długościach: 155 cm i 170 cm. Narty krótsze przeznaczone są dla wszystkich o wzroście do 170 cm. Model dłuższy będzie odpowiedni dla osób o wzroście powyżej 170 cm. Takie podejście znacznie ułatwia dobór nart. Co ważne, w technologii Nanogrip przy wyborze długości nart biegowych pomija się wagę ciała użytkownika. Interesują Cię szczegóły? Przeczytaj więcej o nartach Peltonen GGrip i nartach biegowych z powłoką Nanogrip.

Model G-Grip Cruiser ma szerokość około 7 mm większą niż tradycyjne biegówki. Podstawa 52 mm daje większą stabilność i ułatwia zachowanie równowagi, mieści się też z zapasem w wyciśniętym przez ratrak torze do techniki klasycznej. Narty krótsze i szersze z powodzeniem sprawdzą się także poza ubitymi maszynowo trasami, na polach, łąkach, czy w lasach.

Peltonen Cruiser to świetne narty biegowe na początek. Narty krótkie i szerokie ułatwią manewrowanie i zachowanie równowagi. Technologia Nanogrip zapewni odbicie nawet przy pierwszym wyjściu na biegówki, można też liczyć na pewne oparcie w każdych warunkach.

Narty Peltonen Cruiser wyposażone są fabrycznie w płytę NIS 2.0. Umożliwia ona montaż przez nasunięcie niemal wszystkich wiązań firmy Rottefella działających w systemie NNN.

Naszym zdaniem tę wersję nart biegowych z pewnością chciałby mieć w swojej "narciarni" każdy, także z wieloletnim doświadczeniem na biegówkach. Każdy, kto nie ma czasu na smarowanie, lubi wygodę szerokich i krótkich nart, chce posiadać model, który sprawdzi się zarówno na trasach ubitych przez maszyny, jak też poza nimi. Kto chce, by narty trzymały w każdych warunkach, również na lodzie. Kto ceni sprzęt, który działa także przy niedostatkach techniki biegu.

Jaka jest cena nart biegowych Peltonen Cruiser Classic?

Narty z technologią Nanogrip są znacznie droższe w produkcji, niż tradycyjne biegówki. Firma Peltonen zazwyczaj swoje produkty G-Grip wycenia podobnie do sportowych nart biegowych z tzw. średniej półki. Na początku 2023 roku trudno wyrokować o cenie modelu, który wejdzie do sprzedaży dopiero kolejnej zimy. Na to duży wpływ będzie miał stosunek ceny złotówki do euro. Cena katalogowa to 399 EUR, ale spodziewamy się, że narty będą kosztować w Polsce mniej.

Gdzie kupić narty biegowe Peltonen?

Bezpośrednim przedstawicielem firmy Peltonen w naszym kraju jest sklep z nartami biegowymi biegowkowy.pl. Przedstawiciele sklepu zapewnili nas, że chcieliby mieć w sprzedaży model Cruiser.

zaktualizowano czwartek, 23 lutego 2023 16:02
Oceń artykuł
(0 głosów)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • na tablicy

  • na forum

  • artykuły użytkowników

Więcej

lubią nas