Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Nartorolki - kurs techniki klasycznej - krok naprzemianstronny

opublikowano: 07 października 2013 autor: Redakcja
Krok naprzemianstronny to podstawowy sposób poruszania się techniką klasyczną na nartorolkach i nartach biegowych. Od tego kroku większość rozpoczyna naukę biegania. Jak wykonywać go poprawnie dowiecie się z kolejnego odcinka naszego filmowego kursu.

Krok naprzemianstronny, nazywany też krokiem z odbicia, przez zawodników i zaawansowanych amatorów stosowany jest do pokonywania podbiegów. Mniej wprawni biegacze, a zwłaszcza początkujący, stosują ten krok niemal na wszystkich nachyleniach tras. Choć krok naprzemianstronny wywodzi się z naturalnego ruchu człowieka, to jego poprawne, idealnie technicznie wykonanie wymaga długiej nauki, najlepiej pod okiem fachowców.

Naukę kroku naprzemianstronnego zaleca się rozpoczynać od nart biegowych, które "wybaczają" mniej błędów. Konstrukcja nartorolek do techniki klasycznej sprawia, że nawet przy zupełnie nietechnicznyn odbiciu, nartorolka się nie cofnie. U osób o słabej technice prowadzi to wypracowania złych nawyków, które później są bardzo trudne do oduczenia. Więcej o zagrożeniach związanych z nauką techniki na nartorolkach zawarliśmy w odcinku Nartorolki – kurs techniki klasycznej – wprowadzenie i bezkrok.

W prezentowanym niżej filmie Mariusz Michałek opisuje poszczególne części ciała zaangażowane w bieg krokiem naprzemianstronnym i instruuje na co powinniśmy zwrócić uwagę podczas biegu tym krokiem.

 

Przyciemnij tło

Mariusz Michałek

Mariusz Michałek

Instruktorem prowadzącym kurs jest Mariusz Michałek, jeden z najlepszych współczesnych polskich narciarzy biegowych, wielokrotny Mistrz Polski w narciarstwie biegowym, zwycięzca Biegu Piastów 2012 na 50 km CT, czwarty zawodnik Mistrzostw Świata na nartorolkach seniorów w 2009. Kurs techniki łyżwowej na nartorolkach powstał w efekcie współpracy Mariusza Michałka z portalami nabiegowkach.pl i nartorolki.pl.
WWW: www.mariuszmichalek.ulotka.org
Telefon: +48 512 491 962

zaktualizowano poniedziałek, 07 października 2013 08:05
Oceń artykuł
(3 głosów)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • na tablicy

  • na forum

  • artykuły użytkowników

Więcej

lubią nas