Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Wirtualny kurs narciarstwa biegowego (odc. 3) - styl klasyczny - jednokrok - FILM

opublikowano: 19 stycznia 2011 autor: Michał Rolski
Trzeci odcinek cyklu prezentującego technikę klasyczną przedstawia najtrudniejszy z kroków - jednokrok. Prezentujemy materiał filmowy tradycyjnie wzbogacony o bogaty komentarz słowny i wskazówki jak poprawnie poruszać się jednokrokiem.

Jednokrok stosowany do poruszania się w terenach płaskich lub lekko opadających, uznawany jest za najtrudniejszy sposób poruszania się na biegówkach w stylu klasycznym. Ale każdy może go się nauczyć. Wystarczy tylko zwrócić uwagę na kilka szczegółów. O tym jak poprawnie wykonywać ten krok opowiada i pokazuje nam Sławomir Kulej, instruktor narciarstwa biegowego z Jakuszyc.

Jeśli wiesz już jak biegać krokiem z odbicia i potrafisz wykonać poprawnie bezkrok, czas na naukę jednokroku. Zapraszamy na seans.

Przyciemnij tło

Sławomir Kulej - instruktor narciarstwa biegowegoSławomir Kulej

Wieloletni i doświadczony instruktor narciarstwa biegowego. Prowadzi szkołę narciarstwa biegowego Centrum Sportowego Jakuszyce. W młodości wyczynowo uprawiał narciarstwo biegowe, członek Kadry Narodowej juniorów w tej dyscyplinie. W późniejszym okresie pracował jako trener młodzieży. Wciąż czynnie uprawia narciarstwo biegowe, wielokrotnie wygrywał Bieg Piastów techniką klasyczną i dowolną na najdłuższym dystansie w kategorii masters.

tel. 693 104 405
www.kulejsport.pl

zaktualizowano wtorek, 01 stycznia 2013 18:54
Oceń artykuł
(6 głosów)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • artykuły użytkowników

lubią nas