Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Alicja Rolska Artykuły autora:

Alicja Rolska

Józef Łuszczek: Życie pełne kontrastów

niedziela, 14 lipca 2013 w Ludzie
W latach 70. jeden z najlepszych zawodników na świecie, obecnie żyje z głodowej renty. Utalentowany biegacz o niespotykanej wydolności, który równie szybko wzniósł się na szczyt kariery, jak z niego spadł. Pierwszy polski Mistrz Świata i jak dotąd jedyny w męskim narciarstwie biegowym.

Pościgaj się na biegówkach

wtorek, 01 stycznia 2013 w Imprezy
Bieganie na nartach dla większości osób uprawiających tę aktywność to przede wszystkim rekreacja i turystyka. Dla narciarzy wyczynowych to sport i zawodowa walka o medale. Także dla wielu zaawansowanych miłośników biegówek to okazja do rywalizacji i sprawdzenia swoich możliwości w biegach masowych i zawodach.

W 2014 roku na Biegu Piastów możemy spodziewać się gwiazd z elity narciarstwa biegowego

sobota, 01 grudnia 2012 w Aktualności
Największy polski bieg masowy na nartach został włączony do FIS Marathon Cup. Bieg Piastów jest przewidziany w programie FIS na sezon 2013/2014. Oznacza to, że także w Polsce amatorzy będą mieli szansę startować w jednym biegu z zawodnikami znanymi z Pucharu Świata.

Co nowego w 37. Biegu Piastów?

środa, 21 listopada 2012 w Aktualności
Bieg Piastów to największa i najstarsza masowa narciarska w Polsce. Jej organizatorzy świadomi tradycji i renomy biegu wprowadzają w ostatnim czasie sporo zmian. Które z nich ucieszą narciarzy biegowych, a które staną się przyczyną krytyki?

Absurdy nowej ustawy, czy jednak poprawa warunków uprawiania narciarstwa biegowego?

sobota, 13 października 2012 w Z życia
Czy zapisy Ustawy o bezpieczeństwie i ratownictwie w górach i na zorganizowanych terenach narciarskich wprowadzą nowy ład na trasach biegowych? Czy może raczej spowodują, że miejsc do biegania będzie mniej?

Warto było spotkać się w Szklarskiej Porębie z dawnymi mistrzami narciarstwa

niedziela, 30 września 2012 w Relacje
W czasie Festiwalu Sportu, 27-30 września 2012, do Szklarskiej Poręby zjechali znakomici goście ze świata sportu i turystyki, a wśród nich dawne gwiazdy polskiego narciarstwa - mistrz świata w biegach narciarskich Józef Łuszczek i złoty medalista olimpijski w skokach narciarskich - Wojciech Fortuna.

Mały Bieg Piastów powraca do Jakuszyc w nowej formule

poniedziałek, 23 lipca 2012 w Zapowiedzi
W ostatni weekend lutego 2013 pobiegamy klasykiem w Małym Biegu Piastów. To okazja dla tych, którym nie pasuje termin biegu głównego, chcą wystartowac na krótszej trasie lub planują sprawdzić swoje możliwości na tydzień przed "dużym" Biegiem Piastów.

BUM 2013 już zaplanowany

sobota, 09 czerwca 2012 w Zapowiedzi
W przededniu lata myślimy o wakacyjnych wyjazdach i zapominamy o głęboko schowanych nartach biegowych. A organizatorzy imprez zimowych już teraz muszą je planować, rezerwować terminy, pozyskiwać przychylność lokalnych władz i sponsorów.

Kije do narciarstwa biegowego One Way Diamond 600 - TEST

wtorek, 27 marca 2012 w Testy
Przetestowaliśmy najniższy model kijów do biegania na nartach fińskiej firmy One Way. To jedyna wersja kijów tego producenta wykonana z aluminiowych prętów. One Way dedykuje je początkującym i do rekreacyjnego narciarstwa biegowego.

Bieg Piastów rezygnuje z niedzielnego biegu 50 km FT

środa, 21 marca 2012 w Aktualności
Biuro Biegu Piastów podało już wstępny harmonogram XXXVII Biegu Piastów. Zabrakło w nim biegu na dystansie 50 km dowolną techniką. O powody zmian pytamy Dariusza Serafina, nowego Komandora Biegu Piastów.
Strona 3 z 6

Społeczność na biegówkach

  • artykuły użytkowników

lubią nas